KRONIKE

FUSHE- ARREZ, POLICIA KONTROLLE PER PERSONAT QE OFRONIN LEKE NE KEMBIM TE VOTES

Nisur nga informacionet që dispononte Komisariati i Policisë Pukë për automjete qe qarkullonin me xhama të errësuar dhe ofronin lekë në këmbim të votës në territorin e Njësisë Administrative Fushë Arrëz, policia lokale ka ushtruar kontrolle per te parandaluar kete fenomen. Sot në orën 17:10 Patrulla e Përgjithshme në hyrje të qytetit Fushë Arrëz ka ndaluar një automjet tip ‘Ford’ …

Lexo me shume

DHUNOHET KRYETARJA E LSI-SË NË PUKË: NA ZUNË PRITË NJERËZIT E PS-se!

Kryetarja e LSI-së së Pukës, Saimira Laçi dhe kryetarja e LRI-së, Romina Kuçi janë dhunuar nga disa persona ditën e sotme. Kandidatja për deputete, Saimira Laçi është shprehur se është dhunuar nga persona të rëndësishëm të PS-së. Ngjarja mësohet se ka ndodhur në zonën e Fushë Arrëzit. Perona të ende panjohur i kanë zënë pritë makinës ku udhëtonin dy gratë …

Lexo me shume

ZJARRI SHKRUMBON GOMONEN ME KANABIS NE “RAN TE HEDHUN”

Ne datë 17.06.2017, shërbimet e Drejtorisë Rajonale për Kufirin dhe Migracionin Lezhë, kanë konstatuar një mjet lundrues që lëvizte në afërsi të bregut të detit. Me pas shërbimet e Policisë Kufitare përgjatë vijës bregdetare, në vendin e quajtur ‘Rana e Hedhun’ fshati Rrjoll, Velipojë kanë konstatuar mjetin lundrues teksa digjej. Mjeti rezultoi një gomone rreth 6 metra e gjate. Shërbimet …

Lexo me shume

KERKOJ VOTA KUNDREJT 10.000 LEKESH SHPALLET NE KERKIM

Policia e Shtetit shpallë në kërkim një shtetas I cili ka synuar të blej votat kundrejt pagesës prej 10.000 lekë. Sipas burimeve pranë policisë mësohet se bëhet fjalë për shtetasin Pjetër Prendi 42 vjec banues në Shkodrës ndaj të cilit kanë nisur porcedimi penal nga nga Seksioni Kundër Krimit Ekonomiko-Financiarë në Drejtorinë Vendore të Policisë Shkodër, si dhe janë referuar …

Lexo me shume

VAU DEJES, PLAGOSET ME ARME 23- VJEÇARI

Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur mbrëmjen e kësaj të shtune në Vau i Dejës, në Shkodër. Sipas policisë, i plagosur ka mbetur 23-vjeçari Fran Ndrecaj, nga fshati Manele. Dyshohet se të riut i është bërë atentat nga persona të paidentifikuar. Ai ka marrë një plumb në këmbë dhe është dërguar në Spital, ndërsa mësohet se gjendja e tij shëndetësore është …

Lexo me shume

ARREST ME BURG PER DRITAN GECI, MISLEVA MUSTAFA ARREST SHTEPIE

Arrest me burg dha gjykata e Shkodres per inspektorin e inspektorjatit shtetror shendetesor Shkoder Dritan Geci per vepren penale Korrupsion Pasiv dhe Fallsifikim dokumentash. Gjyqi u zhvillua me dyer te mbyllura. Ndersa inspektorja Milseva Mustafa eshte shtruar ne spital per shkak te komplikacioneve shendetesore ku edhe u zhvillua seanca gjyqesore. Gjykata ndaj inspektores Milseva Mustafa dha masen e sigurise arrest …

Lexo me shume

LEZHE, DHUNOHET KRYEPLAKU I RRABOSHTES

Kryeplaku i fshatit Rraboshte në Lezhë, njeherazi edhe pjese e shtabit të kandidatit të LSI-së në këtë qark është dhunuar fizikisht mbremjen e së premtes. Ngjarja ndodhi rreth ores 21:00, ndërsa agresoret ishin 4 përsona të maskuar dhe të armatosur. Gjovalin Gjini ka marrë plagë në gjymtyre dhe në koke si pasoje e goditjeve me sende të forta dhe dhunes …

Lexo me shume

POLICIA I SHPALL NE KERKIM VELLEZERIT DAKA NDODHEN NE SHTEPI

Kjo është shtëpia e familjes Daka në Shkodër, ndërsa Bujar Daka është personi me bluzë blu I cili shihet nga këto pamje. Jasht cameras shprehet se nuk është e vërtetë që jemi shpallur në kërkim për ngjarjen dhe se nuk kemi asnjë dijeni rreth vrasjes së Krye komisarit Artan Cuku. Nga ana tjetër e ëma e dhe babai I Bujar …

Lexo me shume

KURBIN, ASGJESOHEN 960 FIDANE KANABIS

Policia vendore e Lezhës ka sekuestruar 930 fidanë kanabis, ndërsa u arrestuan 3 shtetas si autor të dyshur të kultivimit dhe u proçeduan në gjendje të lirë kryeplaku i fshatit dhe drejtori i Mjedisit.Operacioni policor “Befasia” u finalizua pasditen e së enjtes në fshatin Garnac të Kurbinit, konkretisht në vendin e quajtur “Livadhet e Gërnaces”. Gjatë kontrollit të ushtruar në …

Lexo me shume

APELI LE NE FUQI VENDIMIN E SHKALLES SE PARE PER MARTIN ZEFIN

Gjykata e Apelit në Shkoder ka lënë në fuqi vendimin e shkalles se pare për dënimin  e Martin Zefit 48 vjec me 16 vite burg pasi akuzohet se ka qëlluar për vdekje me thike punonjesin e e OSHEE-se 44 vjecarin Zamir Velaj banues ne fshatin Muriqan ne Ane te Malit. 48 vjecari akuzohet per vepren penale te vrasjes me paramendim. …

Lexo me shume