Sunday , 19 September 2021

KRONIKE

POLICIA ARRESTON 2-VELLEZER NE MAMURRAS

Policia e shtetit ka arrestuar vëllezërit Arben Seferi dhe Astrit Seferi të cilët akuzohen për plagosjen e 4 personave në një lokal në vitin 2017-të në Laprake Tiranë.Dy vëllëzerit u prangosen pasditen e së mërkures në Mamurras të Kurbinit, ndërsa për ti neotralizuar ata forcat e ndërhyrjes së shpejtë kanë qëlluar disa herë në ajer.Ata nuk i kanë bërë rezistencë …

Lexo me shume

FINALIZOHET OPERACIONI POLICOR I KODUAR “AKOMODUESI” NE SHKODER

Në zbatim të planit të masave për Sezonin Turistik 2019, nga Seksioni për Hetimin e Krimit Ekonomiko-Financiar, në D. V. P. Shkodër, në kuadër të operacionit policor “Akomoduesi” janë ushtruar kontrolle në disa subjekte në Plazhin e Velipojës. Si rezultat i këtyre kontrolleve janë evidentuar shkelje të bëra nga ana e punonjësve të bashkisë Shkodër dhe subjekteve në lidhje me …

Lexo me shume

ARRESTOHEN 3 PERSONA NE MIRDITE

Tre persona janë arrestuar nga policia në Mirditë, pasi ishin shpallur në kërkim për disa vepra penale. Në prangat kanë rënë shtetasit, K.B., 24 vjeç, Gj.B., 24 vjeç, dhe D.P., 20 vjeç, që të tre banues në Mirditë. Këta shtetas në bashkëpunim me njeri-tjetrin, në datën 04.07.2019, në qytetin Rrëshenit, për motive të dobëta, kanë goditur me sende të forta …

Lexo me shume

ARRESTOHEN HAJDUTET E BAGETIVE NE LEZHE DHE SHIJAK

Policia ka zbardhur një sërë vjedhjesh të bagëtive të trasha të ndodhura në Lezhë dhe Shijak.Në kuadër të operacionit të koduar “Kasapi” u arrestuan dy persona, të cilët në harkun kohor prill – korrik 2019, kanë kryer 7 vjedhje.Në pranga u vunë shtetasit A.N., 32 vjeç, banues në Kurbin dhe E.L., 38 vjeç, banues në Paskuqan.“Shtetasi A.N. dyshohet se në …

Lexo me shume

SEZONI VEROR, FLUKS AUTOMJETESH NE RRUGET E LEZHES

Sezoni veror po shoqerohet me fluks të lartë automjetesh në rruget e Qarkut të Lezhës. Për të lehtesuar levizjen Policia Rrugore ka shtuar prezencen e sajë në rrugë, ndërsa në mbështetje të tyra kanë ardhur edhe homologet kosovar. Ata kryejne patrullime të perbashketa në pikat ku fluksi i automjeteve është më i lartë.Shefi i Qarkullimit Rrugor ne Drejtorinë Vendore të …

Lexo me shume

“ARREST ME BURG” PËR ARTAN KOÇEKUN

Gjykata e Shkodrës ka dhënë masën “Arrest me burg” për Artan Koçekun, i cili u arrestua vetëm para pak ditësh për vrasjen e Angjelin Shkambit. Trupi gjykues kryesohej nga gjyqtarja Izabela Radovani, e cila ka rivlersuar vendimin e dhënë në 2017 rreth vrasjës së shtetasit Angjelin Shkambi. Koçeku u vu në pranga disa ditë më parë në Shkodër. 29-vjeçar ishte …

Lexo me shume

1 – 15 KORRIK, POLICIA E SHKODRËS PROÇEDON 53 SHTETAS

Drejtoria Vendore e Policisë Shkodër ka bërë publike masat e ndërmarra nga data 1 – 15 Korrik. Gjatë kësaj periudhe, strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Shkodër në kuadër të evidentimit dhe goditjes të paligjshmërisë kanë proceduar penalisht në total 53 shtetas, nga këta janë finalizuar 3 operacione, konkretisht:U finalizua me sukses operacioni policor antidrogë i koduar “PREKALORI “, u …

Lexo me shume

KURBIN – LEZHË, FINALIZOHET OPERACIONI “LUKSI”

Specialistët për Hetimin e Krimit Ekonomik e Financiar në Drejtorinë Vendore të Policisë Lezhë nën drejtimin e Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Kurbin zhvilluan Operacionin Policor “LUKSI“, për vendosjen e sekuestro preventive të disa automjeteve të shtetasit I.L.,i ekstraduar në Itali për veprat penale “Falsifikim i dokumenteve” dhe “Grup i strukturuar kriminal”.Operacioni u zhvillua në funksion të procedimit …

Lexo me shume

EKSTRADOHET NGA BELGJIKA 41-VJEÇARI SHKODRAN

Specialistët e Interpol Tirana kanë ekstraduar nga Belgjika drejt Shqipërisë një 41-vjeçar, i cili 9 vite më parë u dënua në mungesë me 6 vite burg për veprat penale “Vjedhje me dhunë” dhe “Mbajtje pa leje e armëve luftarake”. Bëhet fjalë për shtetasin A.P, 41 vjeç, banues në Shkodër. Shkodrani i ekstraduar në aksin rrugor Zogaj-Shirokë është dokumentuar se ka …

Lexo me shume

DHUNONTE GRUAN, ARRESTOHET 46-VJEÇARI NE MIRDITE

Një 46-vjeçar u arrestua nga policia në Mirditë pasi ushtronte dhunë ndaj bashkëshortes së tij në prani të fëmijëve. Gruaja, ka njoftuar policinë pas dhunës sistematike fizike dhe psikologjike nga bashkëshorti i saj, A.SH banues në Mirditë. Ai kërcënonte se do ta vriste gruan, dhe gjithçka ndoshte në prani të fëmijëve të cilët janë terrorizuar nga agresiviteti i vazhdueshem i …

Lexo me shume