Sunday , 19 September 2021

KRONIKE

POLICIA E SHKODRËS FINALIZON OPERACIONIN “TRANSAKSIONI”

Policia e Shkodrës ka finalizuar operacionin policor të koduar “Transaksioni”. Në vijim të operacioneve të njëpasnjëshme për kapjen e personave të shpallur në kërkim, nga Seksioni për Hetimin e Krimeve të Renda në DVP Shkodër, me mbështetjen e Forcës së Posaçme “Shqiponjat”, pas informacioneve të marra në rrugë operative, u zhvillua operacioni i koduar “Transaksioni”, duke u finalizuar me kapjen …

Lexo me shume

LLESHAJ: NUK KAM DIJENI SE JAM PADITUR PENALISHT NGA VOLTANA ADEMI

I pranishëm në ceremonine e inagurimit të ambienteve të stacionit të ri të policisë kufitare në Han të Hotit, Ministri I Brendshëm Sander Lleshaj u shpreh se nuk kam dijeni mbi padinë penale që I ka bërë Kryebashkiakja e Shkodrës Voltana Ademi. Ndërsa në lidhje me arrestimet e kryera të cilat gjykata I quant ë pa vlefshme Lleshaj u shpreh …

Lexo me shume

LLESHAJ: MURIQANI NUK ESHTE PRIORITET I JONI

Ne po përpiqemi së bashku me autoritetet malazeze qe të shkurtojmë të paktën me 50% pritjen e kalimit të shtetasve në pika të kalimit kufitar. Ne kemi intesifikuar bisedimet me homologët malazes dhe jemi në përgatitje të tekstit të marrveshjes që të bëhën kontrolle në vetëm një pikë kalimi dhe jo si është deri tani.Lleshaj foli edhe për investimet në …

Lexo me shume

MASAT E POLICISE PER SEZONIN TURISTIK NE LEZHE

Sezoni turistik në Lezhë po shoqërohet me prezence të shtuar të policisë për të garantuar rend dhe siguri për pushuesit. Plani i masave është bërë publik nga Drejtori i Policisë Vendore Ferdinand Mara, sipas të cilit në bregdetin e Shëngjinit dhe Talës janë angazhuar 87 punonjes policie si dhe 3 grupeve të forcave të ndërhyrjes së shpejtë të cilët monitorojnë …

Lexo me shume

TË ARRESTUARIT PËR INCIDENTET NË KZAZ 3 SHKODËR

Gjykata e Apelit Shkodër la një ditë më parë të lirë ish-deputetin Bardh Spahia. Nga masa e sigurisë “arrest shtëpië”, atij iu dha masa e re “detyrim paraqitje” pas incidenteve në shkollën “Shejnaze Juka”. Por, dje nuk ka pasur vendim vetëm për ish-deputetin Spahia, pasi Gjykata e Apelit të Shkodrës ka lënë të lirë edhe 5 të arrestuarit e tjerë …

Lexo me shume

GJYKATA E APELIT SHKODER “LIRON” ISH-DEPUTETIN SPAHIA, “DETYRIM PARAQITJE” MASA E RE

Gjykata e Apelit të Shkodrës ka ndryshuar masën e sigurisë për ish deputetin Bardh Spahia nga “arrest shtëpie” në “Detyrim paraqitje”. Më herët Gjykata e Shkallës e Parë Shkodër e kishte lënë Spahinë në ‘arrest shtëpie’ për djegin e KQZ në Vaun e Dejës.Trupa gjykuese e Apelit e cilësoi të paligjshëm arrestimin e ish – deputetit, duke kërkuar që ai …

Lexo me shume

POLICIA E SHKODRËS ARRESTON NJË 55-VJEÇAR

Policia e Shkodrës vijon punën për kapjen e personave të shpallur në kërkim. Kështu, nga strukturat e Komisariatit të Policisë Shkodër në bashkëpunim me Drejtorinë Vendore të Policisë Shkodër në bazë informacioneve të siguruara në rrugë operative dhe pas një pune të mirëorganizuar, është kapur dhe arrestuar në fshatin Bregu Lumit, në Dukagjin, shtetasi i shpallur në kërkim: N. L., …

Lexo me shume

MBYTET 76-VJEÇARI NE PLAZHIN E TALES

Një 76-vjeçar është mbytur në plazhin e Talës në Lezhë. Ngjarja është regjistruar rreth orës 13:00 të së martes pranë zones së quajtur qendra e plazhit. Ded Fishta nga qyteti i Shkodrës gjetur vdekjen sapo është futur në ujë dhe nga dyshimet e para dyshohet se vdekja e tijë ka ardhur nga arresti kardiak.Pavarësisht ndërhyrjes së shpejtë të përsonelit mjekësor …

Lexo me shume

AKSIDENT NË RRUGËN SHËNGJIN – LEZHË, 4 TË PLAGOSUR

Katër persona kanë mbetur të plagosur si pasojë e një aksidenti të ndodhur në aksin rrugor Shëngjin – Lezhë. Mesohet se një automjet doli nga rrugë, duke lënë të plagosur 4 personat.Të plagosurit u dërguan në spitalin rajonal të Lezhës për të marrë ndihmën mjekësore.Policia mbërriti në vendin e ngjarjes dhe po punon për zbardhjen e rrethanave të aksidentit.

Lexo me shume

ME DRON, KANABIS DHE CELULARE NE BURGUN E SHENKOLLIT

Policia e Shtetit në bashkëpunim me Policinë e Burgjeve parandaluan dhe goditën një tentativë të futjes në ambientet e burgut të lëndëve narkotike dhe telefonave celularë me anë të dronit. Sekuestrohet droni ku në trup të së cilit ishin lidhur 7 pako me canabis sativa dhe tre telefona celularë. Arrestohen në flagrancë tre shtetas , ku në mjetin e tyre …

Lexo me shume