Wednesday , 25 November 2020

KRONIKE

DHUNOHET DHE GODITET ME SENDE TE FORTA 46-VJEÇARI

Një 46-vjeçar nga Laçi është dhunuar fizikisht dhe është goditur me sende të forta nga tre përsona të maskuar.Ngjarja ka ndodhur brenda një lokali ne qender të Laçit, ndërsa pre e sulmit ka rënë shtetasi Arjan Shtia.Ky i fundit po pinte kafen e mëngjesit i vetem në lokal, kur kanë hyre tre përsona të maskuar të cilët e kanë dhunuar …

Lexo me shume

LLESHAJ TAKIM NE DREJTORINE E POLICISE SHKODER

Zëvendes Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka zhvilluar snjë takim me drejtuesit e Drejtorisë Vendore të Policisë në Shkodër. Burime  bëjnë me dije se takimi i ministrit të Brendshëm të komanduar ka në qendër luftën ndaj kriminalitetit. Në këtë takim ka qenë i pranishëm edhe drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu. Vizita e Lleshajt dhe Veliu në Shkodër …

Lexo me shume

NGJARJE E RENDE NE QYTETIN E SHKODRES, VRITET NJE PERSON, PLAGOSET NJE TJETER

Krimi trondit përsëri qytetin e Shkodrës. Një ngjarje e rëndë është regjistruar mesditën e kësaj të mërkure në zonën e Rusit, pranë Mërkatës. Sipas njoftimit të policisë, rreth orës 11:15 në lagjen “Partizani” në vendin e quajtur ‘Merkata Rus’, dy persona me motoçikletë kanë qelluar me armë zjarri në drejtim të shtetasit Fatos Ferracaku 40 vjeç, i cili ka ndërruar …

Lexo me shume

OPERACIONI “NDESHKIMI I TE FORTEVE” NE LEZHE

Tjetër goditje realizohet në Lezhë në kuadër të operacionit ” Ndëshkimi i të fortëve”. Kështu, Forcat policore në Komisariatin e Policisë Lezhë, në kuadër të operacionit ” Ndëshkimi i të fortëve” , kanë vijuar kontrollet me qëllim rritjen e parametrave të sigurisë dhe parandalimin e krimeve, ku si rezultat arrestuan në flagrancë shtetasin: – Margenat Jaku, 21 vjeç, banues në …

Lexo me shume

KONFLIKT ME BASHKEFSHATARIN, KANOSET 46-VJEÇARI

Një 46 vjeçar nga Mirdita pretendon se është kanosur mesditën e 2 nëntorit nga një bashkëfshatar i tij pas një konflikti verbal.Shtetasi F.B banues në Selitë ka bërë kallëzim në policinë e Mirditës se ndaj banesës së tij është qëlluar me armë zjarri pas konfliktit që ai ka patu më një fshatar të tijin, thuhet ne njoftimin e policisë së …

Lexo me shume

ARRESTOHET NJE 42-VJEÇARE NE PIKEN KUFITARE TE MURIQANIT

Nga shërbimet e policisë në Pikën Kufitare të Muriqanit është bërë i mundur ndalimi i shtetases së shpallur në kërkim: Olivera Pavloviç, 42-vjeçe, banuese në Vranjë, Serbi. Ndalimi i saj u bë pasi në Muriqan, në dalje nga Shqipëria ajo u kap nga shërbimet e Drejtorisë së Kufirit të kësaj pike. Sipas njoftimit të policisë, kjo shtetase ishte shpallur në …

Lexo me shume

POLICIA PARANDALON NJE KONLIKT NE THETH

Policia ka parandaluar përshkallëzimin e një konflikti brenda familjes në zonë e Thethit. Kështu, nga strukturat e Komisariatit të Policisë Shkodër pas një telefonate të marrë në sallën operative për një konflikt familjar, ku bashkëshorti kërcënonte bashkëshorten për ta vrarë, falë reagimit u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit: K. Pisha, banues në Theth, Shkodër. Arrestimi i tij u bë …

Lexo me shume

PARAKALIMI I GABUAR SHKAK I AKSIDENTIT NE RRUGEN E KOMBIT

Parakalimi i gabuar i automjetit tip Volkswagen është bërë shkak për aksidentin e një ditë më parë në rrugen e kombit, ku humben jeten 2 përsona dhe u plagosen tre të tjerë. Në këtë konkluzion ka dalë policia, pas ekspertizes në vendin e ngjarjes. Sipas të dhënave automjeti që u bë shkak për aksidentin po lëvizte me shpejtësi në drejtim …

Lexo me shume

TRITOLI NDAJ AUTOMJETIT TE INSPEKTORIT TE TATIMEVE SHKODER, GRUPI HETIMOR….

Deri me tani policia dhe grupi hetimor nuk kane arritur te zbulojne asgje ne lidhje me bomben artizanale e cila dyshohet se kishte synim kryerjen e atentatit ndaj Nehat Zaganjorit punonjesit te tatimeve. Nga ana tjeter nga sa mesohet sasia e vogel e tritolit dhe mjeti i vendosur me nje fitil zjarr percjelles si dhe nje magnet, kane shkaktuar mjaft …

Lexo me shume

OPERACIONI “GRE- HOT”, GJYKATA E SHKODRES JEP MASEN E SIGURISE

Gjykata e Shkodrës ka dhënë këtë të shtunë vendimin për 5 të arrestuarit në kuadër të operacionit të koduar “Gre – Hot”.  Kështu, për 3 prej tyre, gjykata vendosi “Arrest me burg” me afat 30 ditë, ndërsa dy të tjerë u liruan me garanci pasurore. Konkretisht, u lanë në burg me afat 30 ditë shtetasit: Ndue Ulaj, 33 vjeç, banues …

Lexo me shume