Monday , 30 November 2020

KRONIKE

POLICIA PARANDALON NJE KONLIKT NE THETH

Policia ka parandaluar përshkallëzimin e një konflikti brenda familjes në zonë e Thethit. Kështu, nga strukturat e Komisariatit të Policisë Shkodër pas një telefonate të marrë në sallën operative për një konflikt familjar, ku bashkëshorti kërcënonte bashkëshorten për ta vrarë, falë reagimit u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit: K. Pisha, banues në Theth, Shkodër. Arrestimi i tij u bë …

Lexo me shume

PARAKALIMI I GABUAR SHKAK I AKSIDENTIT NE RRUGEN E KOMBIT

Parakalimi i gabuar i automjetit tip Volkswagen është bërë shkak për aksidentin e një ditë më parë në rrugen e kombit, ku humben jeten 2 përsona dhe u plagosen tre të tjerë. Në këtë konkluzion ka dalë policia, pas ekspertizes në vendin e ngjarjes. Sipas të dhënave automjeti që u bë shkak për aksidentin po lëvizte me shpejtësi në drejtim …

Lexo me shume

TRITOLI NDAJ AUTOMJETIT TE INSPEKTORIT TE TATIMEVE SHKODER, GRUPI HETIMOR….

Deri me tani policia dhe grupi hetimor nuk kane arritur te zbulojne asgje ne lidhje me bomben artizanale e cila dyshohet se kishte synim kryerjen e atentatit ndaj Nehat Zaganjorit punonjesit te tatimeve. Nga ana tjeter nga sa mesohet sasia e vogel e tritolit dhe mjeti i vendosur me nje fitil zjarr percjelles si dhe nje magnet, kane shkaktuar mjaft …

Lexo me shume

OPERACIONI “GRE- HOT”, GJYKATA E SHKODRES JEP MASEN E SIGURISE

Gjykata e Shkodrës ka dhënë këtë të shtunë vendimin për 5 të arrestuarit në kuadër të operacionit të koduar “Gre – Hot”.  Kështu, për 3 prej tyre, gjykata vendosi “Arrest me burg” me afat 30 ditë, ndërsa dy të tjerë u liruan me garanci pasurore. Konkretisht, u lanë në burg me afat 30 ditë shtetasit: Ndue Ulaj, 33 vjeç, banues …

Lexo me shume

AKSIDENT I RENDE NE RRUGEN E KOMBIT, 2 TE VDEKUR DHE 3 TE PLAGOSUR

Një aksident i rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në Rrugën e Kombit, duke lënë pas dy persona të vdekur dhe tre të tjerë të plagosur rëndë. Si pasojë e aksidentit, kanë humbur jetën dy drejtuesit e mjeteve, përkatësisht shtetasit Myftar Kovaçi, 53 vjeç, banues në Has dhe Jak Syla 62 vjeç, banues në Fushë Arrëz. Personat e plagosur pasi …

Lexo me shume

PUNONJESIT TE TATIMEVE SHKODER I VENDOSIN GRANATE NE MAKINE

Një granatë është gjetur në makinën e një punonjësi të Tatimeve në Shkodër. Ngjarja ka ndodhur tek vendi i quajtur si Ura Dervishbeg. Sipas policise, punonjësi i Tatimeve është Negat Zaganjori. Gjithashtu, raportohet se granata nuk ka shpërthyer. Policia ka rrethuar zonën, ndërsa grupi hetimor ka nisur punën për zbardhjen e ngjarjes.

Lexo me shume

SHKENDIJA ELEKTRIKE DJEG AUTOMJETIN NE BARBULLUSH

Nje shkendije elektrike, ne nje mjet tip benz ka shkaktuar flake brenda garazhit te familjes Tahiri. Ngjarja ka ndodhur ne fshatin Barbullush ne Shkoder. Kane qene familjaret ato te cilet kane pare flaket, nderkohe qe menjehere ne vendin e ngjarjes kane shkuar sherbimet zjarrfikese te Bashkise Vau Dejes. Por, ne ndihme te tyre kane qene edhe dy zjarrfikese nga Shkodra. …

Lexo me shume

FINALIZOHET OPERACIONI I KODUAR “GRE-HOT” NE SHKODER

Nga strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Shkodër në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Shkodër, Drejtorinë e Forcës së Posaçme Operacionale Tiranë, pas një hetimi disa mujor u bë finalizimi me sukses i operacionit të koduar “GRE-HOT” ku në përfundim të këtij operacioni u arrestuan shtetasit: Ndue Ulaj, 33 vjeç, banues në fshatin Vrakë, Malësi e Madhe Sajmir Karaj, …

Lexo me shume

AKSIDENT NE LEZHE, HUMB JETEN 78-VJEÇARI

Lezhë Informacion paraprak Sot, rreth orës 07:30, në Rrilë, shtetasi Xh.D. , 50 vjeç, banues në Lushnjë ,duke drejtuar mjetin tip kamion, ka aksidentuarin shtetasin Z.M. 78 vjeç, banues në Rrilë, i cili po lëvizte me biçikletë. Për pasojë ka ndërruar jetë shtetasi Z.M., ndërsa drejtuesi i mjetit shtetasi Xh.D. është shoqëruar në ambientet e Komisariatit të Policisë Lezhë, për …

Lexo me shume

POLICIA SHPETON 2 TURISTE TE HUAJ NE THETH

Policia ka arritur të shpëtojë dy turistë të huaj në Theth, të cilët kishin mbetur të bllokuar në Bjeshkët e Kaprres. Pas 8 orë kërkimesh nga Policia dhe banorët e zonës u bë e mundur gjetja e dy turistëve, në gjendje shëndetësore të mirë. Kështu, në orët e mbasdites së djeshme, Policia ka marrë njoftim se në afërsi të Bjeshkëve …

Lexo me shume