Saturday , 20 January 2018

KRONIKE

TRAFIKONIN 45 KG MARIJUANË, NË PRANGA DY SHQIPTARË

Policia italiane ka arrestuar në flagrancë 3 persona, dy shqiptarë e një italian, me akuzën e trafikut të drogës të tipit marijuanë. Të arrestuarit janë shqiptarët Viktor Dalipaj 42 vjeç, Arsen Hoxha 36 vjeç dhe italiani Giuseppe Russo 40 vjeç. Në bordin e dy atomjeteve të tipit Mercedes Class A, ku udhëtonte italiani e BMË ku udhëtonin dy shqiptarët me …

Lexo me shume

U VRA SE NGACMOI GRUAN E PRONARIT TË LOKALIT

Eduard Stambolliu alis Almir Llupo, është 42-vjeçari i vrarë mbrëmjen e kaluar brenda një lokali në Divjakë, pasi ngacmoi gruan e pronarit. Ai u qëllua për vdekje me një armë gjahu nga Petrit Toromëni brenda ambienteve të lokalit. Eduard Stambolliu është personi që shihni në foton e siguruar nga Shqiptarja.com. Ai ka një të shkuar të theksuar kriminale, pasi ka …

Lexo me shume

KRYEPROKURORI I PËRKOHSHËM, ZYRTARIZOHEN 3 KANDIDATËT

Arta Marku, Ferdinand Elezi dhe Arqile Koçi janë tre kandidatët në garën për postin e Kryeprokurorit të përkohshëm të Republikës. I pari që u bë pjesë e kësaj gare ishte prokurori i Durrësit i cili një ditë më parë dorëzoi dosjen pranë Kuvendit. Ndërsa këtë të martë, kanë aplikuar edhe Arta Marku, prokurore në Shkodër, si dhe Arqile Koçi, prokuror …

Lexo me shume

I RIU KËRCËNON ME THIKË 42 VJEÇAREN, I BIRI I SAJ E RRËMBEN ME SHOKËT DHE E RRAHIN NË BODRUM

Një 21 vjeçar ka kanosur me thikë një grua 42 vjeçare në afërsi të banesës së tij. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 18:00 të mbrëmjes së shkuar në Babrru të Tiranës dha rreth një orë më vonë, djali i gruas bashkë me dy shokë të rij kanë rrëmbyer 21 vjeçarin me iniciale M.Gj dhe e kanë dhunuar fizikisht në një …

Lexo me shume

ÇFARE PO NDODH ? VRASJA E ALEKSANDER NDOKES ÇON NE LEZHE HAKI ÇAKON

Atentati mafioz ku mbeti i vrarë Aleksandër Ndoka, ka sjellë në Lezhë Drejtorin e Përgjithshem të Policisë së Shtetit Haki Çako. Në oret e mbremjes të së hënës Çako ka zhvilluar një takim me drejtuesit e policisë vendore në Lezhë ku në fokus të diskutimeve, sipas burimeve ka qenë vrasja e Aleksander Ndokës. Drejtori i Policisë së Shtetit mësohet se …

Lexo me shume

KRYEPROKURORI, META: DIALOG, JO HAPA TE NJEANSHEM

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka komentuar për herë të parë debatin për zgjedhjen e Kryeprokurorit të ri. Përgjegjësi ekskluzive të Kuvendit e ka cilësuar kreu i shtetit, por ka shtuar se duhet dialog mes palëve, pasi sipas tij, zgjedhja e njëanshme e titullarit të organit të akuzës, nuk do ndihmonte në garantimin e pavarësisë së institucioneve të drejtësisë. “Për sa i takon …

Lexo me shume

PROKURORJA E SHKODRES, KANDIDATE PER POSTIN E KRYEPROKURORIT TE PERKOHSHEM…!

Arta Marku, 41 vjeçe nga Lezha, prokurore në rrethin e Shkodrës është një nga emrat e përfolur si kandadate për Kryeprokuror të përkohshëm. Ajo ka mbaruar Magjistraturën dhe ka eksperience pune si prokurore. Gjithsesi, aktualisht prokurorja Marku mësohet se është me leje lindje. Burimet thanë se Arta Marku është propozim i kreut të Komisionit të Ligjeve Ulsi Manja dhe akoma …

Lexo me shume

EKZEKUTIMI I ALEKSANDER NDOKES ENDE PA AUTOR

Policia në bashkëpunim dhe me prokurorinë e Lezhës po vijojnë hetimet në lidhje me atentatin me armë zjarri, ku mbeti i vraraë, Aleksander Ndoka, vëllai i ish deputetit të Partisë Socialiste Arben Ndoka. 12 ka shkuar numri i parsonave të shoqëruar në polici në lidhje me ngjarjen, por ende nuk ka asnjë të ndaluar si autor të krimit. Sipas policisë …

Lexo me shume

NDOTJA E LUMIT DRIN NE LEZHE

Ndotja e Lumit Drin do të marrë fund brenda vitit që vjen. Garancia ka ardhur nga Drejtori i Bordit të Kullimit për Veriun Ndue Preka, i cili thotë se projekti është gati dhe do të ndërhyhet në të gjithë gjatësinë e këtij lumi. Sipas Prekes nga një faktor problematik, drini do të ktheht në një vend atraktiv për vendasit dhe …

Lexo me shume

I JEPET LAMTUMIRA E FUNDIT ALEKSANDER NDOKES

I është dhënë sot lamtumira e fundit, Aleksander Ndokes, vellait të ish deputetit të Partisë Socialiste Arben Ndoka i cili u ekzekutua me armë zjarri teksa po hynte në banesen e tijë në lagjen “Nëne Tereza” të qytetit të Lezhës. Në ceremonine mortorë kanë marrë pjese mijera njerez, mes tyre dhe aktor të politikes lokale dhe qëndrore. I pranishem ishte …

Lexo me shume