KRONIKE

ARRESTOHET PER NJE VEPER QE NUK E KA KRYER

Drilon Hila nga Bushati i Shkodrës është arrestuar me 24 dhjetor 2017 për një vjedhje të kryer me datën 13 dhjetor të këtij viti në Shkodrës, ndërsa ai që nga nëntori ndodhej në itali dhe se me 17 dhjetor ka mbërr`itur në Shqipëri. Arrestimi i tij është bërë pasi sipas policisë dhe prokurorisë ka konsumuar vepren penale të vjedhjes e …

Lexo me shume

ARRESTOHET ME 876.2 GR KANABIS SATIVA

Bashkim Rreshma 46 vjec nga Shkodra ka rënë në prangat e policisë pasi atij i është sekuestruar lëndë narkotike e llojit Kanabis Sativa perj 876 gramësh. Kanë qenë shërbimet policore ” Grupi Shqiponja” të cilët pas kontrollit të ushtruar në mjetim me targë AA 036 ES Ford Fiesta, u gjet dhe u sekuestrua në cilësinë e provës materjale e lëndës …

Lexo me shume

PERCILLET NE BANESEN E FUNDIT FLORENC BEQIRAJ

Përcillet për në banesen e fundit 23 vjecari Florenc Beqiraj nga Shkodra, i cili humbi jetën në një nga burgjet e Francës disa ditë më parë. Trupi i tij i pa jetë u soll diten e enjte nga Franca. Ndërsa familja ka angazhuar një avokat me qëllim zbardhjen e plotë të kësaj ngjarje, të tjera të dhëna dalin në dritë …

Lexo me shume

FREDERIK TATA MBETET NE BURG

“Ju nuk mund të më gjykoni mua, pasi ju  keni dhënë dorëheqje dhe jeni gjykatëse e korruptuar”. këto kanë qenë fjalët  e Frederik Tates drejtuar gjykatëses Izabela Radovani në seancen gjyqësore e cila ka zgjatur vetëm 5 minuta. Gjykatësja Izabela Radovani ka dhënë dorëheqjen nga gjykimi i cështjes dhe kërkesës së palës mbrojtesë për ndryshim mase të sigurisë, por kërkesë …

Lexo me shume

TRUPI I FLORENC BEQIRAJ MBERRIN NE SHKODER

Unë dua drejtësi për djalin, asgjë më shumë, ishin këto fjalët e Gëzim Beqiraj babait të Florenc Beqirqaj 23 vjecarit shqiptar i cili humbi jetën në Francë në një nga kamet e izolimit për refugjatët. Unë në asnjë herë nuk ka firmosur që ti shkëputet oksigjeni, kërkoj drejtësi pasi kam parë vetë shenjat e dhunës në trupin e djalit tim, …

Lexo me shume

LEZHE, RIKTHEHET VEMENDJA TEK LOJRAT E FATIT

Eshtë rikthyer vemendja tek lojrat e fatit në Lezhë.Policia ka proçeduar penalisht dy shtetas në Shënkoll dhe Rrëshen për aktivitet të paligjshem të lojerave të fatit.Sipas të dhënave të policisë janë referuar materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Lezhë, për shtetasin V.R, vjeç 27, banues në Rrëshen Mirditë, pasi dyshohet se në Rrëshen, në ambientet e lokalit në përdorim, ushtronte …

Lexo me shume

AKSIDENT NE AKSIN RRUGOR MILOT-RRESHEN

Më datë 25.12.2017, rreth orës 18:10, është marrë njoftim se në aksin rrugor Milot-Rrëshen, në afërsi të Urës me Harqe  ka ndodhur një aksident. Menjëherë në vendngjarje kanë mbërritur  shërbimet e policisë ku kanë konstatuar se janë përfshirë në aksident 2 automjete dhe konkretisht: Automjeti tip “Benz” me targa AA 220CV me drejtues shtetasin M.K., dhe mjeti tip Audi AA963FI …

Lexo me shume

AKSIDENTOHET NJE DREJTUES MOTORÇIKLETE NE AFERSI TE KISHES SE ZOJES NE SHKODER

Nje drejtues motorçiklete eshte plagosur pasditen e kesaj te hene ne afersi te kishes se Zojes ne qytetin e Shkodres. Sipas njoftimit te policise, drejtuesi i motorçikletes ndodhej ne gjendje te dehur dhe ka humbur kontrollin gjate levizjes. Por, fatmiresisht ai ndodhet jashte rrezikut per jeten ne spitalin rajonal te Shkodres, edhe pse ka pesuar disa demtime te lehta.

Lexo me shume

TRE TE PLAGOSUR NGA AKSIDENTI NE DOBORAÇ

Njw 72 vjecar ndodhet nw gjwndje tw rwndw pwr jetwn ndersa dy tjerw kanw pwsuar dwme fizike wshtw ky bilanci i aksidentit tw ndodhur në aksin rrugor Shkodër-Koplik në vendin e quajtur ish SMT Dobraç,  kur një motorrçikelwt është perplasur me një biçiklete, si pasojë ka mbetur i demtuar rëndë drejtuesi i motorrit Gj. P. 72 vjeç banues në Malësi …

Lexo me shume

I GJENDEN NË BANESË DROGË DHE ARMË, ARRESTOHET NGA POLICIA VËLLAI I AUTORIT TË VRASJES

Me datë 23.12.2017 nga strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Shkodër, në zbatim të metodave speciale të hetimit dhe në vazhdimësi të veprimeve operacionale për përcaktimin e vendodhjes dhe kapjen e autorit A. K. si autor i dyshuar i vrasjes së shtetasit A. Sh. të ndodhur me datë 17.12.2017, u arrestua në flagrancë shtetasi: Klaudio Koçeku, 25 vjeç , banues …

Lexo me shume