KRONIKE

JEPET MASA E SIGURISE PER BASHKIM TELIN

Arrest me burg pa afat per Bashkim Telin, 69 vjecari qe vrau bashkejetuesen e tij Suzana Shemuni ne Shkoder. Gjate seances te drejtuar nga gjyqtarja Izabela Radovani, Bashkim Teli ka shfaqur çrregullime gjate deshmise se tij. Ai ka thene se e ka vrare gruan e tij sepse ajo i kerkonte shpesh here llogari per pensionin. Donte te dinte se ku …

Lexo me shume

SEKUESTROHEN 25000 m2 TOKE NE RAZEM

Sektori i Hetimit të Veprave Penale në fushën e krimit ekonomiko-financiar dhe korrupsionin në Prokurorinë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë, Shkodër kërkoi vendosjen e sekuestros preventive mbi rreth 25 000 m2 tokë e llojit pyll, në Razëm të Malësisë së Madhe. Kërkesa e Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë, Shkodër që regjistroi procedimin penal në mars 2016 është …

Lexo me shume

NDEZ ZJARR PER HAPJEN E KULLOTAVE TE REJA, ARRESTOHET NGA POLICIA

Pas një operacioni nga specialistët e seksionit për parandalimin dhe hetimin e krimeve, u arrestua shtetasi Edmond Marku, 29 vjeç, banues në Mirditë. Ky shtetas dyshohet se në vendet e quajtura “Pylla e Thirres”, “Livadhi i Drenit” në Thirrë Mirditë, ka ndezur zjarr në parcela me qëllim hapjen e kullotave të reja, ku për shkak të favorizimit nga kushtet atmosferike, …

Lexo me shume

KRIM NE SHKODER, BURRI VRET ME ÇEKIÇ BASHKEJETUESEN E TIJ

Shkodër Nga Specialistët për Hetimin e Krimeve të Rënda në D. V. P Shkodër, u bë arrestimi i shtetasit: Bashkim Teli, 69 vjeç, banues në Shkodër. Ky shtetas mbrëmjen e djeshme në lagjen “Qemal Stafa”, në banesën e tij, për motive të dobëta ka goditur, disa herë në kokë me sende të forta (çekiç), bashkëjetuesen e tij shtetasen S.Sh., 58 …

Lexo me shume

PO NDODH- ZJARR I FUQISHEM NE MIRDITE, 10 BANESA NE RREZIK

Nje zjarr i permasave te medha ka perfshire disa shtepi ne fshatin Thirre te Njesise Administrative te Fanit. Zjarri ka perfshire nje siperfaqe prej 10 hektaresh me pyll. Nderkohe, behet e ditur se ne rrezik jane 10 banesa. Nga ana tjeter, zjarrfikesit e Mirdites jane ne vendgjarje, por eshte e pamundur nderhyrja per shkak te terrenit malor.

Lexo me shume

LIROHEN NGA POLICIA ANETARET E FRPD-se

Policia e Shkodrës ka shoqëruar në komisariat të policisë tre të rinjë anëtarë të FRPD-së shkodër ndër ta edhe kryetarin e kësaj dege Arvid Bushati, si dhe anëtarët e FRPD-së Ergys Iviziku dhe Besmir Zaja. Për shkak se me 4 prill kanë zhvilluar një protestë para gjykatës së apelit shkodër. Pas lirimit nga ana e Policisë Arvid Bushati sqaron se …

Lexo me shume

SHOQEROHEN NE KOMISARIATIN E SHKODRES 3 ANETARE TE FRPD SHKODER

Policia e Shkodrës ka shoqëruar në komisariat të policisë tre të rinjë anëtarë të FRPD-së Shkodër, ndër ta edhe kryetarin e kësaj dege Arvid Bushati, si dhe anëtarët e FRPD-së Ergys Iviziku dhe Besmir Zaja. Shkak eshte bere se me 4 prill kanë zhvilluar një protestë para gjykatës së apelit Shkodër. Ata ndodhen në komisariatin e Shkodrës ku po japin …

Lexo me shume

AKSIDENT NE HYRJE TE QYTETIT TE SHKODRES, HUMB JETEN 60-VJEÇARI

Njoftimi i Dretjorisë së Policisë Shkodër: Më datë 24.04.2018, ora 15:05, ka ardhur një telefonatë ne sallën e komandimit se në aksin rrugor Shkodër – Tiranë, në lagjen Baçellek, ka ndodhur një aksident Menjëhere kanë shkuar shërbimet e Policisë ku kanë konstatuar se automjeti tip Benz, me targa AA733RA, me drejtuese shtetasen D. J. 25 vjeçe, banuese Shkodër, ka përplasur …

Lexo me shume

AKSIDENTET NE VEND, BIE NUMRI

Numri i aksidenteve rrugore dhe personave të aksidentuar kanë shënuar një rënie gjatë tremujorit të parë të vitit 2018. Po ashtu, në rënie është evidentuar edhe numri i personave që kanë humbur jetën gjatë kësaj periudhe. Referuar të dhënave të Institutit të Statistikave, gjatë kësaj periudhe tremujore numërohen 370 aksidente rrugore, nga 388 krahasuar me po të njëjtën periudhë të …

Lexo me shume

SHTYHET VENDIMI PER MIKLOVAN PARUBIN, PROKURORIA KERKON BURG TE PERJETSHEM

Burg të përjetëshem ka kërkuar Prokuroi Vat Staka ndaj të pandehurit Miklovan Parubi i autor i vrasjes së 2 shtetasve dhe plagosjes së tre të tjerëve, ngjarje e ndodhur me 3 tetor të vitit 2016 në një nga lokalet e zonës së Dajçit të Bregut të Bunës. Ndërsa ndaj shtetasit Marçel Shpijati ka kërkuar denimin me burg për 35 vjet. …

Lexo me shume