KRONIKE

SPAHO: KJO ESHTE DREJTESI GJYSMAKE

Për Kryetarin e Grupit Parlamantar të Partisë Demokratike Edmond Spaho kjo është një drejtësi e mungur dhe se Partia Demokratike do shfrytëzoi gjitha mjetet deri në lirimin e plotë edhe të katër të arrestuarve tjerë të cilët mbene në burg. Ndersa deputeti i PD-sw Bardh Spahija u shpreh se nuk do ndalen protestat pasi kjo qeveri ka kapur cdo institucion …

Lexo me shume

GJYKATA E APELIT SHKODER JEP MASEN E SIGURISE PER 11 KUKSJANET

Elton Cengu, Florin Onuzi, Xhevahir Gashi dhe Vasil Laçi do vijojnë të qëndrojnë në burë, pasi gjykata e apelit Shkodër e ka lënë në fuqi vendimin e Gjykatës së Shkallës së Parë Kukës për këta shtetas të cilët u arrestuan pas protestës së zhvilluar me 31 mars në rrugën e kombit. Ndërsa trupa gjykuese e kryesuar nga Hajrije Muçmata dhe …

Lexo me shume

NE MBESHTETJE TE ARRESTUARVE EDHE DEPUTETE TE OPOZITES

Ne mbeshtetje te arrestuarve kuksjane ishin edhe deputetet e opozites. Madje, ato u lejuan edhe te ishin te pranishem ne seancen gjyqesore te Gjykates se Apelit Shkoder. Ne fjalen e tyre per mediat, deputetet kerkuan lirimin e menjehershem te 11 te arrestuarve, pasi sipas tyre ato jane te pafajshem. Deputetet e opozites gargantuan se protestat ndaj kesaj qeverie do te …

Lexo me shume

SEANCA GJYQESORE NDAJ 11 TE ARRESTUARVE KUKSJANE

11 te arrestuarit kuksjane kane pasur kete te premte mbeshtetjen e te afermve dhe miqve te tyre, teksa pritej vendimi per to. Natyrisht jashte Gjykates se Apelit Shkoder ka pasur forca te shumta policise. Nga ana tjeter, nuk munguan as tymueset ne drejtim te ketij institucioni. Qytetaret kerkuan lirimin e te arrestuarve dhe hodhen akuza ne drejtim te kryeministrit Rama. …

Lexo me shume

SHKODER, TE SHTENA ME ARME ZJARRI NE POSTRRIBE

Të shtëna me armë zjarri janë regjistruar mbrëmjen e sotme në fshatin Drisht të Postribës. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 23:00 të mbrëmjes së sotme dhe bëhet fjalë për një konflikt familjar. Dy kushërinj të parë kanë debatuar me njëri tjetrin dhe njëri prej tyre ka marrë çiften në banesën e tij dhe ka qëlluar në ajër duke alarmuar banorët …

Lexo me shume

ARRESTOHET 24-VJEÇARI ME KOKAINE NE SHKODER

Në kuadër të masave për parandalimin dhe goditjen e shpërndarësve të lëndëve narkotike në lokale, u arrestua në flagrancë 1 shtetas. Nga strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Shkodër në zbatim të planit të Masave “Për kontrollin e lokaleve dhe ambjenteve në të cilat dyshohet se shitet dhe shpëndahet lëndë narkotike“ u arrestua në flagrancë i shtetasi: Kristjan Bjeshkaj, 24 …

Lexo me shume

AKSIONE NGA POLICIA RRUGORE NE QYTETIN E LEZHES

Vijon zbatimi i planit të masave nga Policia Rrugore për rritjen e parametrave të sigurisë rrugore. Gjatë gjithë javës së shkuar ka vijuar zbatimin e planit të masave me qëllim rritjen e parametrave të sigurisë në rrugë si dhe parandalimin e aksidenteve, ku kanë vijuar kontrollet në të gjitha akset rrugore, për të evidentuar dhe ndëshkuar shkelësit e Kodit Rrugor. …

Lexo me shume

NDERRON JETE MESUESJA E NJOHUR SHKODRANE

Ka nderruar jete mesditen e kesaj te enjte ne menyre te papritur mesuesja e njohur shkodrane, muzikantja dhe njeheresh nendrejtoresha e shkolles artistike Prenke Jakova, Viola Bajraktari. Ajo nderroi jete ne moshen 60-vjecare. Mesohet se prej pak kohesh ajo kishte qene e semure dhe nuk ja ka dale te fitoje betejen me vdekjen. Tv Rozafa i shpreh ngushellime familjes dhe …

Lexo me shume

MAKINA PERPLAS MOTOÇIKLETEN, PLAGOSET DREJTUESI

Një përson mbeti i plagosur, pasi motoçikleta me të cilen po udhetonte u përplas nga një automjet. Aksidenti ndodhi rreth orës 20:00 të së merkures në superstraden Lezhë-Laç, pranë fshatit Ishull-Shëgjin. I plagosuri i cili ishte drejtuesi i motoçikletes u dërgua në spitalin e Lezhës nga ku mesohet se ndodhet jashtë rrezikut për jeten. Motoçikleta u përplas nga një automjet …

Lexo me shume

TRENI PERPLAS AUTOMJETIN, PLAGOSEN 3 PERSONA

Tre përsona mbeten të plagosur, pasi mjeti me të cilin udhetonin përfundoi në kanal, pas përplasjes nga treni i udhetareve i linjës Shkodër-Vorë.Ngjarja ndodhi mëngjesin e së martes në afërsi të fshatit Pllanë të Lezhës.Kamionçina po kalonte rrugën mbi shina, kur treni ka ardhur dhe e mori para. Nga aksidenti mbeten të dëmtuar drejtuesi i mjetit shtetësi me iniciale A.P …

Lexo me shume