KRONIKE

GODITEN NJE 22-VJEÇAR, ARRESTOHEN 2 SHTETAS

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimeve në D.V.P. Lezhë, falë një pune të mirëorganizuar dhe veprimeve të shpejta hetimore kanë bërë të mundur zbardhjen dhe dokumentin e një ngjarje dhe kanë arritur të identifikojnë e të kapin në kohë rekord autorët e kësaj ngjarje, shtetasit: -Agustin Perleka, 23 vjeç, banues në Lezhë. -Paris Ndreca, 23 vjeç, banues në Lezhë. …

Lexo me shume

FINALIZOHET OPERACIONI I KODUAR “PARKIMI”

Në vijim të punës për kontrollin e territorit për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve, specialistët e Seksionit për Hetimin e Narkotikëve në D.V.P.Lezhë, mbi bazen e informacioneve të marra në rrugë operative kanë organizuar punën dhe finalizuan me sukses operacionin e koduar “PARKIMI”. Si rezultat u arrestua në flagrancë i dyshuar si posedues i …

Lexo me shume

OPERACIONI “RANISHTJA 4”, NJE TJETER PERSON ARRESTOHET NGA POLICIA

Policia e Lezhës vijon operacionin “Ranishtja 4”. Kështu, në vijim të këtij operacioni, ku u arrestuan 12 shtetas dhe u shpallen në kërkim 11 shtetas të tjerë, është kapur dhe ndaluar një tjetër prej të shpallurve në kërkim. Nga Specialistët për Hetimin e Krimit Ekonomiko – Financiar në D.V.P. Lezhë, u bë ekzekutimi i vendimit të Gjyaktës për shtetasin : …

Lexo me shume

ARREST ME BURG PER KRISTIAN SHKEMBIN

Arrest me burg është masa e sigurisë e caktuar nga Gjykata e Shkallës së Parë Shkodër ndaj Kristian Shkembit autorit të vrasjes së 27 vjecarit Kolë Fermosi, ngjarje e ndodhur me 2 prill në fshatin Hot i Ri të Shkodrës. Nën masa të rrepta sigurie 28 vjecari është sjellë në gjykatën e Shkodrës, ndërsa mësohet se para trupit gjykues ai …

Lexo me shume

FRAN FRROKAJ I HIQET MBIKQYRJA POLICORE

Gjykata e Apelit Shkodër ka ndryshuar masën e sigurisë ndaj kryetarit të Bashkisë Lezhë Fran Frrokaj, i cili në seancën gjyqësore u paraqit së bashku me nënkryetarin Enver Hafizi dhe shefen e zyrës së kadastrës Gjelina Bacaj, të cilët u paraqiten në seancen gjyqësore. Ndaj Kryetarit të Bashkisë Lezhe Fran Frrokaj gjykata vendosi ndryshimin masën e sigurisë nga arrest shtëpie …

Lexo me shume

POLICIA E SHKODRES ARRESTON 25-VJEÇARIN, JA PER ÇFARE AKUZOHET

Policia e Shkodrës ka arrestuar një 25-vjeçar i cili ishte shpallur në kërkim për plagosje të rëndë me dashje. Bëhet fjalë për Elsid Ramja 25 vjeç, banues në lagjen “Partizani” Shkodër. “Ndalimi i tij u bë pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Shkodër me vendim Nr.10484, datë 11.12.2015, ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg”, për veprën penale “Plagosje e …

Lexo me shume

ZJARRI SHKRUMBON BANESEN DY KATESHE NE TOROVICE

Një banesë dy katëshe në fshatin Torovicë të Lezhës është shkrumbuar plotësisht nga flaket e zjarrit.Ngjarja ndodhi rreth orës 04:00 të mëngjesit dhe fatmirësisht nga flakët nuk pati persona të lënduar. Sipas të dhënave në memontin e ngjarjes pjestaret e familjes së Lulzim Dreajt, ka qenë në gjum dhe sapo kanë konstatuar zjarrin kanë dalë nga shtëpia dhe kanë njoftuar …

Lexo me shume

VRET SHOKUN ME THIKE, NGJARJA NE HOT TE RI TE SHKODRES

Një 27 vjecar ka mbetur i vdekur si shkak i plagëve të marra me thikë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në fshatin Hot i Ri në Shkodër në orët e para të mëngjesit të së hënës. Kolë Fermosi 27 vjec është plagosur fillimisht me thikë nga 28 vjecari Kristian Shkambi, policia ka arritur të arrestoi autorin e kësaj ngjarje ndërsa …

Lexo me shume

KULTIVIMI I LENDEVE NARKOTIKE NE QARKUN SHKODER

Qëllimi jonë është të heqim Qarkun e Shkodrës nga harta e kultivimit të lëndëve narkotike. Të gjithë jemi dëshmitarë të pasojave që ka sjellë përdorimi i lëndëve narkotike, prandaj puna jonë më e madhe do të jetë në goditjen e organizatorëve dhe financuesve të këtij fenomeni dhe besoj se shumë shpejt do të vijnë edhe rezultatet. Kështu u shpreh drejtori …

Lexo me shume

QARKULLIMI RRUGOR NE AKSIN SHKODER – HANI HOTIT

Aksi rrugor Shkoder- Hani Hotit vijon te jete nje aks me rrezikshmeri te larte persa i perket numrit te aksidenteve. Por, policia rrugore prane sherbimeve te komisariatit te policise ne Malesi te Madhe ne bashkepunim me sherbimet e patrulles se pergjithshme ka organizuar sherbime te ndryshme ne funksion te rritjes se parametrave te sigurise rrugore. Nje gje e tille behet …

Lexo me shume