KRONIKE

127 MASA ADMINISTRATIVE NGA POLICIA RRUGORE

Vijojnë kontollet për rritjen e parametrave të sigurisë rrugore. Gjatë 24 orëve të fundit nga strukturat e Qarkullimit Rrugor në kuadër të sigurisë rrugore, janë arrestuar në flagrancë 2 drejtues mjetesh në gjendje të dehur dhe 2 të tjerë pa Leje Drejtimi për të cilët janë referuar materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Shkodër për veprën penale “Drejtimi i automjeteve …

Lexo me shume

PARANDALOHET NJE KONFLIKT ME PASOJA TE RENDA

Ndërhyrja në kohë e policisë ka parandaluar përshkallëzimin e një konfikti me pasoja të rënda. Kështu në prangat e policisë ka rënë Luigj Preçi, 60 vjeç, banues në fshatin Nënshat, Vau i Dejës. Arrestimi i tij u bë pasi ky shtetas ishte duke u konfliktuar për motive pronësie me vëllain e tij, shtetasin H. P., konflikt i cili rrezikonte përshkallëzimin, …

Lexo me shume

PRODHONIN PRODUKTE USHQIMORE NE KUNDERSHTIM ME LIGJIN, ARRESTOHEN 3 SHTETAS

Më datë 28.03.2018, nga Struktura kundër Krimit Ekonomiko -Financiar të D. V. P. Shkodër në bashkëpunim me strukturat qendrore të AKU-së u zbulua dhe u dokumentua aktiviteti i kundraligjshëm për prodhimin e produkteve ushqimore dhe në përfundim të kontrollit u bë arrestimi në flagrancë i shtetasve: G.B, 60 vjeç, banues në lagjen ” Ahmet Haxhia”, pronar i firmës, E. B, …

Lexo me shume

NJOFTIMI I POLICISE SE SHKODRES, JA SI NDODHI PLAGOSJA

Shkoder Informarcion Paraprak Më datë 28.03.2018, rreth orës 21.20 , ka ardhur një telefonatë ne sallën operative se në afersi te shkolles “Oso Kuka “ lagje Vojo Kushi Shkoder, është dëgjuar një e shtënë arme zjarri. Menjëhere kanë shkuar shërbimet e policisë ku nga verifikimet paraprake rezultoj se është plagosur me armë zjarri shtetasi R. K. 40 vjec banues në …

Lexo me shume

PLAGOSJE ME ARME ZJARRI NE QYTETIN E SHKODRES

Nje plagosje me arme zjarri eshte rregjistuar para disa minutash ne Lagjen Dergut te qytetit te Shkodres. Sipas njoftimit te policise, nje 53-vjecar eshte plagosur me arme zjarri ne hyrje te pallatit. Ai eshte derguar ne spital ku ndodhet jashte rrezikut per jeten. Policia ndodhet ne vend-ngjarje. I plagosur ka mbetur shtetasi Ridvan Kruja.

Lexo me shume

ABUZIMI ME PRONAT, ARRESTOHET NJE TJETER PERSON

Një tjetër person është arrestuar nga policia e Lezhës për abuzim me pronat në zonen e Ranës së hedhun në Shëngjin.Në pranga u vu Nikoll Tinaj, 58 vjeç banues në Ishull Shëngjin – Lezhë. Arrestimi i tij u bë në vijim të Operacionit “Ranishtja 4” ku pak u arrestuan 13 shtetas mes tyre dhe zyrtar lokal të Lezhës. Ndaj 58-vjeçarit …

Lexo me shume

NDALOHEN 23 KLANDESTINE SIRIAN

Tentojnë të kalojnë shtetas 23 shtetas Sirian jashtë kufirit të Shqipërisë, arrestohen në flagrancë 5 shtetas. Nga Specialistët e Seksionit të Trafiqeve të Paligjshme në Drejtorinë Vendore të Policisë Shkodër, u bë arrestimi në flagrancë i shtetasve: Rolando Shtufi, 44 vjeç, banues në Tiranë, pasi me mjetin e tij me targë AC844T, po transportonte 5 shetas të huaj Sirian. Haxhi …

Lexo me shume

LEZHE, SEKUESTROHEN 160 KG KANABIS GATI PER SHITJE

Një sasi prej 160 kilogramë kanabis sativa është sekuestruar në Lezhë, ndërsa në pranga janë vënë 6 persona mes të cilëve dhe dy femra.Operacioni policor është zhvilluar në fshatin Balldren, pas informacioneve të siguruara në rrugë operative. Droga u gjet në banesen e shtetasit Nikolin Marpalaj dhe po përgatitej për shitje. Në pranga kanë rënë shtetasit, Nikolin Marpalaj, 49 vjeç, …

Lexo me shume

AKSIDENT NE LEZHE, PLAGOSET E MOSHUARA

Një e moshuar mbeti e plagosur rëndë pasi u përplas nga një automjet. Aksidenti ndodhi mesditen e së martes në dalje të qytetit të Lezhës. E plagosura me iniciale M.P 72-vjeçe është dërguar menjëherë në spitalin e Lezhës, nga ku mësohet se pasi ka marrw ndihmen e pare mjeksore ndodhet jashtë rrezikut për jeten. Ndërkohe drejtuesi i automjetit tip ford …

Lexo me shume

GJYKATA LE NE BURG LEK FRROKUN

Gjykata e Lezhës ka vendosur që të lerë në masën e sigurisw ‘arrest me burg’ Lek Frrokun, të arrestuar dy ditë ditë më parë pranë aeroportit të Rinasit. 47-vjeçari akuzohet si organizatori i skemës së tjetërsimit të pronave në zonen e Ranës së Hedhun në Shëngjin për të cilën janë vënë nën akuzë dhe 22 përsona të tjerë mes të …

Lexo me shume