Friday , 3 December 2021

KRONIKE

PLAGOSJA E 23-VJEÇARIT NË THETH, ZBARDHET NGJARJA

Policia e Shkodrës ka zbardhur dhe dokumentuar ngjarjen e ndodhur më datë 09 gusht të këtij viti, ku ka mbetur i plagosur shtetasi P. H., 23 vjeç, banues në Shkodër. Policia njofton se falë veprimeve të shpejta hetimore të kryera nga strukturat hetimore të Drejtorisë Vendore të Policisë Shkodër dhe të Komisariatit të Policisë Shkodër, në bashkëpunim me Prokurorinë e …

Lexo me shume

POLICIA E SHTETIT: 15 TË ARRESTUAR PËR ZJARRVËNIE NË DY JAVË

Policia e Shtetit njofton se ka arrestuar 15 persona nga 25 korriku deri me 10 gusht, pasi akuzohen për vënien e zjarreve nga veriu në jug të vendit. Sipas uniformave blu, personat e arrestuar dyshohet se janë autorë të djegies së sipërfaqeve të tëra pyjore apo kullosore në zona të ndryshme të vendit. Gjithashtu, gjatë aksionit të këtyre dy javëve, …

Lexo me shume

PRANGOSEN 4 PERSONA NGA POLICIA E LEZHËS

Në vijim të punës për goditjen e paligjshmerisë, Policia e Lezhës ka vënë në pranga 4 persona për vepra të ndryshme penale. Sipas bluve, specialistët për Hetimin e Narkotikëve dhe Trafiqeve të Paligjshme, arrestuan në flagrancë shtetasin E. B., 26 vjeç, banues në Prishtinë, Kosovë. Ndalimi i tij u bë pasi në vendin e quajtur “Kryqëzimi i Lapidarit”, Shëngjin, forca …

Lexo me shume

MASAT E POLICISË RRUGORE NË 24 ORËT E FUNDIT NË VEND

Policia e Shtetit apelon ndaj drejtuesve të mjeteve që të respektojnë rregullat e qarkullimit rrugor. Përgjatë 24 orëve të fundit janë arrestuar në flagrancë 11 drejtues mjetesh dhe motomjetesh, nga të cilët 7 për drejtim mjeti pa leje drejtimi dhe 4 për drejtim mjeti në gjendje të dehur. Janë pezulluar 39 leje drejtimi, nga të cilat 22 për shpejtësi mbi …

Lexo me shume

LEZHË, I VURI ZJARRIN NJË TOKË KULLOTË. PROCEDOHET PENALISHT I MOSHUARI

Strukturat hetimore të Drejtorisë Vendore të Policisë Lezhë dhe të Komisariateve në varësi të saj janë të angazhuara për identifikimin dhe vënien para përgjegjësisë ligjore të autorëve të zjarrvënieve në territorin e Qarkut Lezhë. Kështu, në vijim të punës hetimore për zbulimin dhe vënien përpara përgjegjësisë ligjore të autorëve të zjarrvënieve të qëllimshme apo nga pakujdesia, specialistët e Hetimit të …

Lexo me shume

KURBIN, FINALIZOHET OPERACIONI POLICOR I KODUAR “MUZGU”

Në zbatim të planit të masave për evidentimin dhe ndëshkimin e personave që mbajnë armë zjarri pa leje, shërbimet e Komisariatit të Policisë Kurbin, bazuar në informacionet e siguruara në rrugë operative, zhvilluan dhe finalizuan operacionin policor të koduar “Muzgu”, në kuadër të të cilit u bë kapja dhe arrestimi në flagrancë i shtetasit: E. Gj.(I)., 28 vjeç, banues në …

Lexo me shume

SHKODËR, ARRESTOHET NJË 47-VJEÇAR I SHPALLUR NË KËRKIM

Nga strukturat e Seksionit Kundër Trafiqeve të Paligjshme dhe Narkotikëve në DVP Shkodër, si rezultat i kontrolleve të shtuara për kapjen e personave të shpallur në kërkim, u bë kapja dhe ndalimi i shtetasit të shpallur në kërkim ndërkombëtar: Abdyl Çanga, 47 vjeç, banues në lagjen “Manush Alimani”, Shkodër. Për këtë shtetas, Gjykata e Apelit Shkodër ka njohur vendimin penal …

Lexo me shume

KORRIKU, ULET NUMRI I AKSIDENTEVE RRUGORE NE LEZHE

Edhe pse fluksi i automjeteve që lëvizin në rruget e Qarkut të Lezhës është shumë i lartë, gjatë muajit të fundit ka patur një rënie të nunmrit të aksidenteve. Ky fakt bëhet i ditur nga shefi i Qarkullimit Rrugor në Drejtorinë Vendore të Policisë në Lezhë Altin Mena, sipas të cilit 5 mujori i parë i këtij viti ka qenë …

Lexo me shume

4 PERSONA TË ARRESTUAR NGA POLICIA E LEZHËS

Policia e Lezhës ka arrestuar 4 persona gjatë 24 orëve të fundit për vepra të ndryshme penale. Dy prej tyre janë arrestuar për dhunë në familje, dy të tjerë pasi drejtonin mjetet të dehur dhe pronari i një restoranti është proceduar penalisht për ndotje të ajrit. Kështu, Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Lezhë bënë arrestimin në …

Lexo me shume

ARRESTOHET 38-VJEÇARI ME 2 MINA ME TELEKOMANDE

Një 38-vjeçar u arrestua në Kurbin, pasi u kap me dy mina me telekomandë. Operacioni “Miloti” u finalizua pasditen e së enjtes nga Seksioni për Hetimin e Trafiqeve të Paligjshme, Njësia Operacionale, forca e posaçme “Shqiponja” në Drejtorinë Vendore të Policisë Lezhë dhe Komisariati i Policisë Kurbin, në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Kurbin, ndërsa në pranga ka rënë …

Lexo me shume