KRONIKE

SEKUESTROHEN MBI 1.4 MILION EURO PASURI TË NJË GRUPI TË DYSHUAR KRIMINAL NË LEZHË

Në kuadër të operacionit “Forca e Ligjit”, në vijim të hetimeve të procedimit penal të vitit 2017, ku Prokuroria e Rrethit Gjyqësor Lezhë mbi bazen e materialit referues nga Policia e Lezhës, ka rregjistruar procedimin penal për veprën penale “Pastrimi i produkteve të veprës penale, apo të veprimtarisë kriminale” u ekzekutua vendimi i Gjykatës së Shkallës së Parë Lezhë që …

Lexo me shume

ARREST ME BURG PER GRUPIN “KOKAINA”

Arrest me burg eshte masa e sigurise per 7 te arrestuarit e grupit kriminal ” Kokaina”. Gjykatesja e çeshtjes Izabela Radovani pasi ka marre ne shqyrtim dosjen dhe ka degjuar pretendimet e prokurorit te çeshtjes Albert Murçaj e ka cilesuar te ligjshem arrestin si dhe ka caktuar masen e sigurise arrest me burg per gjithe te arrestuarit. Prokurori i çeshtjes ka …

Lexo me shume

ARRESTOHET LAÇIANI ME 4 EMRA

Policia e Kurbinit arrestoi një shtetas të shpallur në kërkim ndërkombëtar me qëllim esktradimin e tij në shtetin Italian. Në pranga u vu Denis Prodani 40 vjeç, banues në Laç, i cili mbante edhe tre emra të tjerë (Gentian Lisi, Gentian Gjonaj, Bledi Gjonaj).Pwrsoni nw fjalw idhte shpallur nw kwrkim ndërkombëtar nga Interpo Roma. “Autoritetet Gjyqësore Italiane kanë lëshuar me …

Lexo me shume

KRYEPROKURORJA ARTA MARKU NE SHKODER

Kryeprokurorja e Shqipërisë Arta Marku ishte në Prokuororinë e Shkodrës ku zhvilloi edhe analizen vjetore të këtij institucioni dhe të dy gjykatave asaj të Apelit dhë të rrethit.  Burime të ndryshme bëjnë me dije se Marku përpara prokurorëve, krereve të gjykatave dhe drejtorit të policisë Shkoder, të cilët ishin ftuar në këtë analizë, ka kërkuar që i gjithë stafi i …

Lexo me shume

ARRESTOHET EFEKTIVI I POLICISE NE LEZHE

Një efektiv policie në Lezhë wshtw vwnw nw pranga, pasi akuzohet për dhunë ndaj bashkëshortes dhe ngacmim seksual ndaj kunates së tijë të mitur.Polici me iniciale A.SH 28-vjeç banues në Tiranë u prangos nga agjentet e Shërbimit të Çështjeve të Brendshme dhe Ankesave.Arrestimi i tijë erdhi pas denoncimit të së shoqes e cila ka deklaruar në polici se 28-vjeçari e …

Lexo me shume

POLICIA PARANDALON KRIMIN, ARRESTOHET 21-VJEÇARI

Policia ka parandaluar një krim të rëndë në Kurbin, duke arrestuar autorin e dyshuar sëbashku me armen.Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Kurbin prangosen në flagrance shtetasin Mikel Gjonaj, 21 vjeç, banues në fshatin Drojë, Kurbin.Arrestimi i tijë u krye pasi ka qëlluar me armë në ajer dhe ka kanosur për motive të dobëta disa punonjes të …

Lexo me shume

LEZHE, SEKUESTROHEN 131 KG DROGE, 4 NE PRANGA

Policia e Lezhës ka arrestuar 4 përsona, pasi u kapen me 131 kilogram drogë, lëndë plasese dhe fisheke.Operacioni u zhvillua mbrëmjen e së shtunes në rrugen Bukmir-Kallmet, ndërsa në pranga u vunë shtetasit Xh.G 30 vjeç, A. G 35 vjeç, N.G.55 vjeç dhe P.G, 26 vjeç, banues në Lalm të Ri dhe Ishull Lezhë.Në cilesinë e provës materiale u sekuestruan …

Lexo me shume

IKEN NGA POLICIA PERPLASET ME FURGONIN E “SHQIPONJA”

Një i ri nga Laçi ka rënë në prangat e policisë së Shkodrës. Policia arrestoi Danjel Bunaj 22 vjeç. Mesohet se ai tentoi qe t’i largohej postobllokut te policise ne unazen lindore. Pasi ka shmangur forcat Shqiponja eshte perplasur me furgonin e tyre. Mësohet se 22 vjeçari ka qene pa patente dhe pa siguracion ndaj edhe nuk i eshte ndalur …

Lexo me shume

LAJM I FUNDIT: GODITET GRUPI KRIMINAL NE SHKODER, 7 TE ARRESTUAR

Finalizohet në Shkodër goditja e dytë në kuadër të operacionit “Forca e Ligjit”. Pas tre muajsh punë intensive përmes metodave speciale të hetimit, kurorëzohet me sukses goditja e dytë në Shkodër, në kuadrin e Operacionit “Forca e Ligjit”, ku u godit një grup kriminal me veprimtari në fushën e mbajtjes dhe shitjes të drograve të forta. Strukturat e Drejtorisë Vendore …

Lexo me shume

LAJM I FUNDIT: VIDHET ARGJENDARIA NE SHKODER, DYSHOHET PER 3 AUTORE

Vidhet gjate nates argjendaria ne Shkoder. Fillimisht i eshte vendosur lende plasese per te shperthyre njeren nga grilat e argjendarise. Pastaj jane futur brenda duke kryer edhe vjedhjen. Mesohet se kane qene 3 persona, 2 te cilet jane futur ne argjendari ndersa nje i trete ka qene duke i pritur me nje autovetur.

Lexo me shume