LAJME

Rama: I kėrkova Presidentit njė Guvernator tė huaj

Ashtu sikurse kishte premtuar, Kryeministri Rama foli pėrball gazetarit Blendi Fevziu pėr arrestimin e Guvernatorit Fullani. Kreu i qeverisė tha se ishte informuar pėr ndalimin e kreu tė Bankės Qendore vetėm pak orė para ekzekutimit tė vendimit tė gjykatės, ndonėse pranoi se Prokurori i Pėrgjithshėm e kishte lajmėruar se hetimet pėr skandalin e vjedhjes se parave mund tė shkonin shumė …

Lexo me shume

Siguria e Papės, policia nis zbatimin e masave

Policia e Tiranės ka nisur nė orėt e para tė sė shtunės zbatimin e masave tė sigurisė me rastin e vizitės sė Papa Franēeskut. Si pjesė e kėtyre masave ėshtė ndaluar qarkullimi i automjeteve pėrgjatė bulevardit “Dėshmorėt Kombit” dhe forca tė shumta policore janė vendosur nėpėr kryeqėzimet kryesore tė kryeqytetit pėr tė normalizuar trafikun. Nė tė njėjtėn kohė ka nisur …

Lexo me shume