Breaking News

NEWS

ELSIDITA SELAJ PJESMARRËSE NË “LOJËRAT OLIMPIKE RINORE”

Boksierja shkodrane Elsidita Selaj do të jetë pjesë e delegacionit shqiptar që do të marrë pjesë në Lojërat Olimpike Rinore që do të zhvillohen në Buenos Aires të Argjentinës gjatë muajit të ardhshëm. Këtë të drejtë ajo e ka fituar që nga pjesmarrja në Kampionatin Europian gjatë muajit prill të këtij viti. Medalja e argjentë e fituar në atë kompeticion, …

Lexo me shume

PAGESAT, SHTETI NE BORXH ME TE VERBERIT

Të verbërit në vendin tonë përballen me problematika të shumta. Një prej tyre janë edhe pagesat. Zv/presidenti i shoqatës kombëtare të verbërve, Fran Gjolaj, thotë se nga viti 2005 deri në 2010 pagesa e verbërisë nuk është rritur njëkohësisht me rritjen e rrogave dhe pensioneve. Si rrjedhojë, shteti ka krijuar ndaj të verbërve një borxh prej 1 mln lekë. Por, …

Lexo me shume

VELIU: NE SHKODER KEMI GODITUR DY GRUPE KRIMINALE

Ne një prononcim per media Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu flet pas analizës së Policisë së Shkodrës ku mori pjesë edhe vetë ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj. Ai u shpreh  se  policia e Shkodrës ka përparuar si në luftën kundër kultivimit të kanabisit ashtu edhe në luftën nga grupeve të krimit, dhe se tha se janë …

Lexo me shume

FERDINAND MARA ZGJIDHET DREJTUES I POLICISE NE LEZHE

Pasi ka prezantuar para strukturave vendore Ferdinand Marën si drejtuesin e ri të Policisë Vendore të Lezhës, Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj i cli shoqerohejh edhe nga Drejtori i pergjithshem i policise se shtetit ardit veliu ka komentuar edhe situatën me rendin në këtë qark. Goditja e grupeve kriminale dhe aktivitetit të krijuar prej tyre, kryesisht për grupet kriminale nga …

Lexo me shume

BLLOKOHET RRUGA NACIONALE RUBIK-LEZHE

Rruga e vjeter nacionale Lezhë-Rubik është bllokuar prej dy ditësh përshkak të rreshqitjes së dherave dhe gureve.Rreshqitja ka ndodhur në afërsi të fshatit Rrasfik, ndërsa nga kjo situatë rrezikohet dhe një shtyllë e tensionit të lartë.Për zhbllokimin e rruges është angazhuar menjëherë firma kontraktore që mirmban këtë segment rrugor.Punëtore e mjete janë angazhuar për lagmin e dherave dhe gurëve në …

Lexo me shume

VLLAZNIA FITON THELLËSISHT 7-1 MIQËSOREN ME “VLLAZNINË B”

Vllaznia ka fituar me rezultatin e thellë 7-1 miqësoren e luajtur pasditen e së shtunës në Ulqin ndaj Vllaznisë B. Padyshim që diferencat në mes dy ekipeve ishin prezente, për më tepër që ekipi i dytë i klubit shkodran kishte edhe mungesa në rradhët e tij. Në pjesën e parë të ndeshjes janë shënuar 4 gola, dy prej të cilëve …

Lexo me shume

Gezuar Festat nga Media Motiv !

Lexo me shume

HASANPAPAJ: NE PEDONALE MJETET VETEM NE ORARE TE LEJUARA

Policia Bashkiake dhe ajo rrugore kane vendosur qe te krijojne nje tjeter mase sigurie per ndalimin e qarkullimit te mjeteve ne pedonale ne orare jo te lejuara. Drejtori i policise Bashkiake Anton Hasanpapaj, tha se pas perfunimit te pistonave, nuk do te kete me nevoje per polic rrugor ne kete pjese. Sepse bllokadat do te hapen vetem ne orare qe …

Lexo me shume

TEATRI “TEUTA” I ULQINIT VJEN NE SHKODER ME SHFAQJEN “NANA”

“Nana” ishtet titulli i shfaqjes se teatrit “Teuta” te Ulqinit qe u vendos ne skenen e teatrit “Migjeni” te qytetit te Shkodres pasditen e se Shtunes. Me ane te kesaj shfaqje teatri i Ulqinit vjen per here te pare ne Shqiperi. Shfaqja ”Nana”, me regji te Munib Abazit, flet per jeten e nje familje ne kushte jo shume te mira …

Lexo me shume

NDAHET NGA JETA ANTON GRISHAJ, ISH- BASHKEPUNETORI I TV ROZAFES

Është ndarë nga jeta në moshen 54- vjecare Anton Grishaj, telekronist i TVSH per M. Madhe ne fillim te 1990, ish bashkëpunetor  televizionit Rozafa pergjate viteve 2000, shkrimtar, autor dokumentaresh dhe filmash, fitues i shume cmimeve prestixhoze kombetare e nderkombetare. Grishaj u nga jeta ne moshen 54 vjecare, ne Itali, pas nje semundje te rende. Kontributi i tij ishte shumëdimensional …

Lexo me shume