NEWS

SHFAQET PR PUBLIKUN E SHKODRS DOKUMENTARI N EMR T PAFAJSIS˔

N emr t pafajsis n kt mnyre u titullua dokumentari i cili erdhi si nj bashkpunim i Departamentit t ish t prndjekurve politik brenda Partis Demokratike Shkodr, Departamentit t Rinis dhe Sporteve si dhe Formumit Rinor te Partis Demokratike. T ftuar ishin t rinjt e Shkodrs por edhe ish t perndjekur ku nj ndr to sht edhe Kandidatja e Partis …

Lexo me shume

MBLEDHJA E KSHILLIT M 28 MAJ, ASGJ PR VLLAZNIN

Sezoni 2014-2015 tashm ka prfunduar dhe Vllaznia ka nisur t bj edhe analizn e tij megjithat shqetsimi kryesor sht se far do t ndodh n t ardhmen me t. U mendua se n mbledhjen e fundit t Kshillit Bashkiak Shkodr q do t zhvillohet m 28 maj t miratohej nj fond pr fazn prgatitore dhe ndonj blerje lojtarsh. Ajo q …

Lexo me shume

PARTIA SOCIALISTE DEGA SHKODR, AKUZA NDAJ PD-S

Kandidatja e partis demokratike pr bashkin Shkodr Voltana Ademi kt fushat e ka nisur me shpifje, trillime dhe dmtime t aseteve publike. Duke i dhn urdhra drejtuesve te PD Shkodr q t trillojn histori t pavrteta dhe t realizojn takime elektorale n shkolla, Voltana Ademi po krijon nj klim destabiliteti. Shpifjet jan kthyer tashm n ritual t Partis Demokratike me …

Lexo me shume

OPERACION POLICOR ANTIKANABIS

Nga puna e efektivve t komisariatit t policis shkodr, n vijim t operacioneve antikanabis, pr gjetjen dhe asgjesimin e bimve narkotike t mbjella, u ushtrua kotroll i imtsishm territori n fshatin kir, n komunn pult, n shkodr. ku u gjeten : 1470 kubik bim narkotike canabis sativa, t mbjella n gota plastike. Kto bim u asgjesuan n vend me an …

Lexo me shume

BRAHIMI: DEKLARATA E PD-s E PA VERTET, GODINA NUK SHT SHKOLL

Deklarata e dhn nj dit m par ku partia demokratike Shkodr denoncon partin socialiste se po shfrytzon arsimin parauniversitar i sht kundrprgjigjur sot me nj deklarate kryekomunari i Brdics Besnik Brahimi i cili tha se godina nuk sht shkoll prej vitesh. Por krejt ndryshe paraqitet situata n ambjentet e ksaj shkolle e po ashtu edhe nxnesit deklarojn tjetr gj. Edhe …

Lexo me shume

ZHVILLOHET VEPRIMTARIA PRANVERA POETIKE SHKODRANE

Shoqata e Shkrimtarve t Shkodrs me mbshtetjen e konsullit t nderit t Austris ka organizuar veprimtarin vjetore t titulluar Pranvera poetike Shkodrane. Kryetari i Shoqats s Shkrimtarve Sknder Temali zgjodhi disa vargje t poetve t ndryshm Shkodran pr t shpalosur pranvern e poezis n Shkodr. Raportet e kritiks me poezin si dhe brishtsia e ndjenjs tek poeteshat shkodrane kan qen …

Lexo me shume

RINISIN PUNIMET N STADIUMIN LORO BORII

Rinisin srish punimet n stadiumin Loro Borii. Pas ndrprerjes disaditore pr shkak t sqarimit t banorve rreth e qark stadiumit se shtpit e tyre nuk do t prishen, tashm punimet kan filluar t avancojn. Ato kan nisur fillimisht pasditen e s premtes teksa nuk kan munguar t jen t pranishm as uniformat blu, gjoja pr t shmangur ndonj protest t …

Lexo me shume

VLLAZNIA, SFIDA E RRADHS N FIER NDAJ APOLONIS

Ndeshja e rradhs pr Vllaznin do t jet ajo q do t luaj n Fier ndaj Apolonis vendase. Sipas asaj far ka planifikuar Federata, ky takim do t zhvillohet t shtunn pasdite, n orn 17.00. Skuadra shkodrane ka dit q prgatitet pr kt takim, prgatitje kto q sht duke i zhvilluar n tapetin e stadiumit Loro Borii. Por ajo q …

Lexo me shume

PD e Berisha i shpallin lufte Ilir Metes

Partia Demokratike i shpalli sot luft t hapur Ilir Mets, Kryetarit t Kuvendit dhe aleatit kryesor t Edi Rams n qeveri. Prej nisjes s seancs PD krkoi me kmbngulje largimin e Mets nga posti, pr t’i hapur rrug hetimit pr akuzat e ngritura ndaj tij si sponsorizues i nj plani pr vrasjen e dy deputetve. Pr her t par meta …

Lexo me shume

Muzeu i Krimeve ne Shkoder, ne 2 muaj vetem 500 vizitore!

Vendi I Deshmise dhe Kujteses I njohur ndryshe si Muzeu I Krimeve te Komunizmit ne qytetin e Shkodres eshte kthyer ne nje nga atraksionet per turistet qe vizitojne metropolin verior. Megjithate gjate muajve te fundit kete muze e kane vizituar perafersisht 500 vizitore. Me tej uni pohoi se ky muze pasurohet cdo dite me dokumente te reja. Hyrja ne kete …

Lexo me shume