NEWS

Lexo me shume

RENDI GJAT 24 ORVE, POLICIA NGRE POSTBLLOQE

Aksidentet e ditve t fundit si dhe trafiku i rnduar n hyrje-daljet e qytetit t Shkodrs ka br q Policia rrugore t zhvilloj aksione gjat s diels me qllim kshillimin dhe evidentimin e drejtuesve n gjendje t dehur. Sipas burimeve t policis bhet me dije se vetm gjat 24 orve t fundit jan marr 4 masa ndshkuese me heqje patente, …

Lexo me shume

HYN LIGJI N FUQI, STUDENTT MUND T SHKOJN N SHKOLL ME ARM

Nj ligj i ri hyri n fuqi n shtetin amerikan t Teksasit q i lejon studentt t mbajn arm n ambientet universitare, por pa i ekspozuar publikisht. Studentt mbi 21-vje q kan leje arme t fshehur mund ti mbajn ato edhe n klas, sipas ligjit t ri. Teksasi bhet kshtu shteti i tet amerikan q lejon studentt t mbajn arm …

Lexo me shume

CANNABIS DHE ARM N SHKODR, ARRESTOHEN 4 SHTETAS

4 persona nga fshati Pentar i njsis administrative Dajc jan arrestuar, ndrsa nj tjetr sht shpallur n krkim nn akuzat e Prodhimit dhe Trafikimit t narkotikeve, Shkatrrimit t prons me eksploziv dhe Mbajtjes pa leje t armve luftarake dhe municionit. Policia e Shkodrs ndaloi konkretisht shtetasit Vinens Doi, 30 vje, Rajmond Kalavai, 30 vje, Anton Gjuraj, 29 vje, David Doi, …

Lexo me shume

AKSIDENT TRAGJIK, HUMBIN JETEN 4 PERSONA

Katr persona kan humbur jetn n nj aksident tragjik q ka ndodhur ort e para t mngjesit t dits s sotme n Velipoj. Viktimat janGiorgio Angelo, 25 vje, Besmir Kola, 29 vje dheArtemisa Peraj, 24 vje, ndrkoh q ende nuk dihet identiteti i personit t katrt. Nj makin tip BMW me targa AA767HF n t ciln udhtonin 2 shqiptar dhe …

Lexo me shume

NUSJA SPERKAT ME BENZINE VJEHRREN DHE KUNATEN

Nj ngjarja e rnd pr pak sa nuk sht shndrruar n nj tragjedi, n nj familjen Palushi n fshatin Stajk n Shkodr, ku nusja ka tentuar t djeg me benzin vjehrrn dhe kunat. Sipas policise se Shkodres Ela Palushi ka sprkatuar me benzin vjehrrn dhe m pas kunatn, por fatmirsisht nuk pati pasoja n njerz apo dme materiale. Por ndryshe …

Lexo me shume

RRJEDHJA E GAZIT, SHKRUMBOHET NJ BANES

Nj familje n Ishull – Lezh t Lezhs ka shptur pr mrekulli, pasi banesa ku ata jetonin u prfshi nga flaket. Ngjarja ka ndodhur rreth ors 15:00 t s mrkurs, ndrsa n momentin e zjarrit pjestaret e familjes s Mark Mizes, i cili sht invalid kan qen duke ngrn dreken. Flaket e zjarrit t cilt dyshohet se jan shkaktuar nga …

Lexo me shume

MESAZHI I MYFTIUT T SHKODRS, ME RASTIN E FILLIMIT T RAMAZANIT

Te Henen, besimtaret musliman ne vendin tone fillojne agjerimin e muajit te Ramazanit, nje muaj i rendesishem per komunitetin musliman. Myftiu i Shkodres, Imam Muhamed Sytari, ne nje konference para mediave lajmeroi per ardhjen e Ramazanit teksa ftoj besimtaret ta respektojne kete muaj te shenjte “Me kndimin e ezanit t akshamit t ksaj dite, e diel, m 5 qershor 2016, …

Lexo me shume

SHKODER, 70-VJETORI I ITALISE NE KONSULLATEN ITALIANE

70-vjetori i Republikes Italiane eshte festuar edhe ne qytetin e Shkodres. Aktiviteti per kete pervjetor u zhvillua ne Konsullaten Italiane ne Shkoder. Ne festen e pervitshme ishin te ftuar autoritetetet vendore dhe qendrore, si edhe perfaqesues te klerit dhe shoqerise civile. Ne fjalimin e tij para te pranishemve, konsulli i nderit i Italise ne Shkoder, Vitto Antonio Stigliani, tha se …

Lexo me shume

SULMUESI SHKODRAN SINDRIT GURI LUM OFERTASH

Lum ofertash pr sulmuesin shkodran Sindrit Guri. Paraqitja shum e mir q ai ka br n sezonin e fundit me Korabin e Peshkopis duke e ndihmuar at t ngjitet n Superlig, ka br q disa skuadra ti vn syrin dhe ti bjn ofertat e tyre. Madje, ditn e djeshme n media qarkulloi lajmi se lojtari kishte firmosur me Partizanin, skuadr …

Lexo me shume