NEWS

https://www.youtube.com/watch?v=wAk6tnoUN9I

Lexo me shume

XEROS INAGURON AMBJENTE TE REJA, 7 VITE SUKSES

Lexo me shume

DHJETERA AUTOMJETE ME TARGA FALLSO PERPARA DPQSH

Lexo me shume

BASHKIA VAU DEJS NDERON SUKSESIN E BOKSIERVE T VLLAZNIS

Kupa e Shqipris e fituar pak dit m par n Durrs ka mbyllur kshtu nj vit sportiv shum t suksesshm pr boksiert e ekipit t Vllaznis. Natyrisht q sukseset e ktij ekipi kan qen t shumta,shoqruar me trofe dhe medalje ndrkombtare e pikrisht pr t gjitha kto suksese, ka qen Bashkia Vau Dejs q nn kujdesin e kryetarit t saj …

Lexo me shume

NDAHET NGA JETA NE MOSHEN 76- VJEARE Imzot RROK MIRDITA

Ndahet nga jeta n moshn 76-vjeare kreu i Kishs Katolike imzot Rrok Mirdita. Lajmi i hidhur u b i ditur nga Arkidioqeza metropolitane Tiran-Durrs, e cila saktsoi se Imzot Rrok Mirditandrroi jet n Qendrn Spitalore Universitare “Nn Tereza” rreth ors 14:30, ku ishte shtruar tredit m par pasi prsoi hemoragji cerebrale. Ai iu nnshtrua nj ndrhyrje kirurgjikaledhe u ndoqn repartin …

Lexo me shume

LAN DHE E MAJTA HOMAZHE TEK “VARREZAT E DESHMOREVE”

Edhe ne kete 29 nentor politika ne Shkoder ka festuar te ndare. Si do vit kan qn t majtt dhe veterant e Lufts Nacional lirimtare q kan prkujtuar ditn e 29 Nntorit, si ditn e lirimit duke vendosur kurora me lule pran monumentit dhe Varrezave t Dshmorve. Deputeti Namik Kopliku e po ashtu Kryetari I LAN Vehbi Fishta shprehen keqardhjen …

Lexo me shume

M.MADHE, BANORET: MBROHET HASHASHI, ARRESTOHEN FERMERET

Lexo me shume

M.MADHE, BANORET: QEVERIA NA MASHTROI

Lexo me shume

JUBANI: ADA DO T KRKOJ PIK NDAJ KASTRIOTI

Prej disa sezonesh ka qen pjes e ekipit t Lait n Superlig por duke mos gjetur hapsirat e duhura aty, ka vendosut q kt sezon ti bashkohet Ads. Bhet fjal pr mesfushorin Daniel Jubani t cilit drejtuesit e skuadrs i kan dhn edhe shiritin e kapitenit. Vet ai, n nj prononcim pr televizionin Rozafa ka br t ditur se me …

Lexo me shume

https://www.youtube.com/watch?v=Tc-F8Ov5BsE

Lexo me shume