Wednesday , 17 January 2018

NEWS

VLLAZNIA BARAZIM 1-1 PR KUP NDAJ POGRADECIT

Vllaznia nuk ka mundur dot t fitoj as n ndeshjen e katrt t ktij sezoni, at t kups t luajtur pasditen e s mrkurs n Pogradec. Ndaj skuadrs vendase sht fiksuar rezultati 1-1 megjithat ky rezultat konsiderohet I favorshm pr kalimin e skuadrs shkodrane n turin e dyt. Ndeshja ka nisur mir pr kuqeblut t cilt q n minutn e …

Lexo me shume

NIS SEZONI I VJESHTES NE TEATRIN MIGJENI

Prej nj jave kan nisur provat intensive nga trupa teatrale e teatrit Migjeni per t vn n sken nj vepr t shkrimtarit Martin Camaj. Regjizori Fatbardh Smaja flet mbi rndsin e veprs. Me tejSmaja thekson se kjo vepr trajton nj problem mjaft akual sic jane shpronsimet.Kjo vepr do t hap zyrtarisht sezonin e vjeshts n teatrin Migjeni. Kjo vepr sht …

Lexo me shume

KLUBI VLLAZNIA: SHPEJTONI PUNIMET N LORO BORII

Mosliensimi I fushs sportive Reshit Rusi, endja sa n Puk, sa n Lezh dhe n qytete t tjera pr t luajtur ndeshjet e saj dhe ulja e ritminit t punimeve n stadiumin Loro Borii duke e shtyr edhe m tej inagurimin e tij, ka detyruar klubin Vllaznia q prmes zdhnsit t tij Gjergj KOLA, t dal sot n nj deklarat …

Lexo me shume

KABINAT ELEKTRIKE RREZIK PER QYTETARET

Tashme eshte kthyer ne nje situate te perditshme dhe te kudo ndodhur. Kabina elektrike te cilat nuk kane asnje mase sigurise. Kjo duke rrezikuar se pari femijet te cilet mund te luajne pa e ditur rrezikun qe ata mbartin. Mirpo qytetaret thone se ne disa prej tyre jane vendosur dyert por jane vjedhur nga qytetare te pa pergjegjshem te cilet …

Lexo me shume

VLLAZNIA E BASKETBOLLIT PA LLAZANIN E TARABOSHIN

Situata tek ekipi I basketbollit t meshkujve t Vllaznis, kampion n fuqi I vendit, nuk duket shum e mir. Prvese nuk sht konfirmuar marrja pjes n Lign Ballkanike, deri n janar ky ekip nuk do t shfaqet si pretendent as n kampionatin shqiptar. Kt e tregon m s miri fakti se nuk do ket asnj lojtar t huaj t bler …

Lexo me shume

VLLAZNIA HUMBET 0-1 MIQSOREN ME KASTRIOTIN

Tjetr rezultat zhgnjyes pr Vllaznin. Ajo sht mundur edhe nga Kastrioti n miqsoren e luajtur pasditen e s mrkurs n Kruj. N fund t takimit sht fiksuar rezultati 1-0 pr vendsit, pr t cilt ka shnuar Peqini q n pjesn e par, gol ky q i ka dhn fitoren ksaj skuadre. Vllaznia, ndrkoh, e ka nisur ndeshjen me portierin Dragojevi, …

Lexo me shume

ASGJESOHEN 1530 RRENJE KANABIS SATIVA

12 parcela me 1530 rrnj bime narkotike jan asgjesuar n qytetin e Shkodrs nga Policia e Shkodrs n bashkpunim FNSH.Sipas policis kanabisi ishte i kultivuar n 6 fshatra dhe i ndar n 12 parcela. Operacioni i realizuar nga Policia e Shkodrs dhe Komisiariti i Puks kan shkatrruar parcelat konkretisht n -N vndin e quajtur ”Gajn”, n fshatin Kroni Madh, n …

Lexo me shume

ZAPTIMI I HAPESIRAVE PUBLIKE, NGRIHEN 5 GRUPE PUNE

Pas deklarats me datn 27 gusht nga drejtori I t ardhurave n bashkin Shkoder Blendi GJylbegaj pr lirimin e hapsirave publike n t gjith territorin e ksaj njsie vendore, dhe afatit te deklaruar me datn 30 Gusht ose n t kundrt do t ndrhyjne policia bashkiake dhe drejtoria e t ardhurave .Kete t hn ka nisur nj tjetr faz e …

Lexo me shume

VLLAZNIA FEDERON EDHE SOZN E MARTINEZ

Vllaznia ka br realitet edhe dy goditje t tjera n merkato. Drejtuesit e saj duket se kan arritur akordin edhe me dy sulmues t tjer dhe pikrisht me uruguajanin Sebastian Sosa dhe me paraguajanin Santiago Martinez. I pari njihet nga opinioni sportiv shkodran ngaq ka qen edhe vitin e kaluar pjes e kuqebluve ndrsa I dyti ka disa dit q …

Lexo me shume

SHKODER, TAKSAT VENDORE- RRITEN TE ARDHURAT

N muajin korrik jan kaluar pritshmrit pr vjeljen e taksave n bashkin Shkoder, kjo pohohet pr tv Rozafa nga drejtori I t ardhurave pran Bashkis Shkoder Blendi Gjylbegaj. Me tj Gjylbegaj thekson se duke e krahasuar m t njjtn priudh t nj viti m par ka psuar nj rritje prej 12 % vleja e taksave.   6 mujori I pare …

Lexo me shume