Friday , 15 December 2017

POLITIKE

PERMBYTJET NE SHKODER, DEBATE MES RAMES DHE BERISHES

Çeshtja e permbytjeve ishte nje teme qe solli debate ne seancen parlamentare te kesaj te Enjte. Kryeministri Edi Rama nga foltorja e kuvendit tha se po te mos kishte pasur investime do te kishim nje situate tragjike. Ndersa, i menjehershem ishte reagimi i ish-kryeministrit Sali Berisha, i cili tha se digat e shpetuan Shkodren nga apokalipsi, ndersa akuzoi kryeministrin Rama …

Lexo me shume

“NE PRANVERE NIS STINA E PROTESTAVE NGA PD”

Në pranverën e vitit që vjen PD do nis stinen e protestave dhe nuk do ketë kthim pas deri në rrëzimin e plotë të Edi Ramës si kryeministër, shprehet kështu Belind Këlliçi kryetar I Forumit Rinor të Partisë Demokratike I ftuar në emisionin “Autochthonous” në TV Rozafa. Këlliçi gjatë emisionit foli edhe për situatën ekonomike në vënd, dhe arsyet se …

Lexo me shume

PASAPORTA E TAHIRIT, ALIBEAJ: PO I NGUSHTOHET RRETHI ATIJ DHE RAMËS

Deputeti i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj, ka reaguar ditën e sotme për sa i përket vendimit të Gjykatës së Krimeve të Rënda për bllokimin e pasaportës së ish- ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri. Sipas Alibeaj, kjo është një tjetër provë që Prokuroria dh Gjykata e Krimeve të Rënda dhanë sot për përfshirjen e Saimir Tahirit në trafikun ndërkombëtar të dorgës. …

Lexo me shume

META URON BASHEN PER 27-VJETORIN E THEMELIMIT TE PD-se, JA ÇFARE I THOTE

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka uruar Lulzim Bashën në 27-vjetorin e themelimit të PD. Në një postim në Facebook, kreu i shtetit shqiptar shkruan: “Në këtë përvjetor të themelimit të Partisë Demokratike, si forca e parë opozitare në vend, kam kënaqësinë t’i uroj kësaj partie, lidershipit, anëtarëve dhe simpatizantëve të saj, suksese në përmbushjen e përgjegjësive tepër të rëndësishme …

Lexo me shume

27 VJETORI I PD- se, BASHA: REFLEKTIM PER TU RINGRITUR

Në 27-vjetorin e themelimit të Partisë Demokratike, kryetari Lulzim Basha u shpreh se “Uroj me zemër themeluesit dhe anëtarët e PD. Gëzuar 27-vjetorin e PD. Gëzuar lindjen e pluralizmit politik. Ne mblidhemi cdo dhjetor për të nderuar protagonistët, studentët dhe njerëzit e thjeshtë, për t’u frymëzuar, reflektuar dhe rinisur. Lëvizja e Dhjetorit dhe PD kanë prodhuar Shqipërinë e lirë, të orientuar …

Lexo me shume

BASHA AKUZA RAMES PER CENSUREN NDAJ MEDIAS

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka reaguar ditën e sotme në Ditën Ndërkombëtare të të Drejtave të Njeriut. Kreu i PD-së akuzon Ramën se me blerjen e votës dhe me censurën që bën ndaj medias, është duke i asgjësuar këto të drejta e liri të njeriut. Statusi i plotë i Lulzim Basha në Facebook: “Sot, ne 10 dhjetor 2017, diten nderkombetare …

Lexo me shume

DITA E TE DREJTAVE TE NJERIUT, PRESIDENTI META STATUS NE FACEBOOK

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka reaguar ditën e sotme me një shënim të shkurtër, me rastin e Ditës së të Drejtave të Njeriut. ‘Si sot, më 10 dhjetor 1948, u miratua Deklarata Universale e të Drejtave të Njeriut, kushtetuta e parë universale në mbarë botën’, shkruan presidenti Meta në Facebook. Sipas presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta, ‘njohja e dinjitetit …

Lexo me shume

FRPD SHKODER, DEKLARATE PER MEDIAT

“Sot te rinjte shkodrane ashtu si paraardhesit tane 27 vite me pare me 8 dhjetor 1990 vendosen te ngrejne zerin dhe te protestojne kunder Edvin Rames dhe qeverise qe ai drejton si shkaktaret e vetem per gjendjen dhe situaten e patolerueshme qe po kalon vendi. Per shkak te politikave te kesaj qeverie per arsimin sot ka 6000 studente me pak …

Lexo me shume

PROTESTA E FRPD SHKODER, REAGON ZV/KRYEMINISTRJA MESI

“Shkodra nuk mund te jete ai qytet qe pret kryeministrin Rama me thirrjet “IK”. Shkodra nuk mund te jete ai qytet qe pret miqte me mesazhe largimi dhe fyese. Kete nuk mund ta pranoj asnjehere.” Ky ishte reagimi i zv/kryeministres Senida Mesi pas protestes se organizuar nga Forumi Rinor i Partise Demokratike Shkoder. Deklarata e zv/kryeministres Mesi erdhi gjate nje …

Lexo me shume

PROTESTE KUNDER KRYEMINISTRIT RAMA NGA TE RINJET E FRPD

Të rinjët e Forumit Rinor të Partisë Demokratike të Shkodrës kanë protestuar kundër kryeministrit Rama I cili ndodhet në Shkodër. Paka para se të zhvillohej mbledhja e Këshillit Kombëtar të Territorit, me pamkarta në duar dhe nën thirrjet “Rama ik” të rinjët democrat të Shkodrës kanë kërkuar largimin e Kryeministrit Rama nga drejtimi I qeverisë. Kryeministri Rama ka përshëndetur me …

Lexo me shume
Abonohu per lajmet e fundit
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
Abonohu sot per lajmet me te fundit !
×
×
WordPress Popup Plugin