Sunday , 19 September 2021

POLITIKE

KRYEMADHI: NJEREZIT JANE TE LIRE TE PROTESTOJNE NE MENYRA TE NDRYSHME

Njerëzit janë të lirë të protestojnë në mënyra të ndryshme dhe qeveria sa më shumë zgjat agoninë e saj më shumë i bën i dëm shqiptarëve. Kështu u shpreh nga Shkodra kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim Monika Kryemadhi, teksa zhvilloi një takim me strukturat e kësaj force politike.Ajo tha se ka një shit-blerje të votës dhe zgjedhjet lokale janë …

Lexo me shume

KQZ, THIRRJE PARTIVE POLITIKE

KQZ u ka bërë thirrje partive politike të depozitojnë urgjentisht emrat e propozuar për anëtarët e KZAZ, pasi sot është afati i fundit. Në një deklartatë për mediat, zëdhënësja e KQZ, Drilona Hoxhaj, tha se nuk do tolerohen vonesa.Zgjedhjet lokale në vendin tonë janë parashikuar të mbahen me 30 qershor, por opozita ka paralajmëruar se do ti bojkotojë ato.

Lexo me shume

PROÇEDIMET PENALE NGA POLICIA, REAGON BASHA

Pas proçedimeve penale nga policia e Tiranës ndaj protestuesve ka reaguar edhe kryedemokrati Lulzim Basha. Nëpërmjet një postim në “Facebook”, Basha shkruan se asnjë proçedim penal nuk e ndal Partinë Demokratike dhe qytetarët për të përmbushur misionin e tyre për një Shqipëri si e gjithë Europa.“Asnjë procedim penal nuk e ndal Partinë Demokratike dhe qytetarët për të përmbushur misionin tonë …

Lexo me shume

MBYLLET PROTESTA E OPOZITES NE TIRANE

Pas katër orësh opozita mbylli protestën kundër qeverisë Rama. Protesta nisi rreth orës 11:00 me marshimin drejt kryemistrisë, dhe më pas duke ecur rreth kryeministrisë. Më pas protesta u zhvendos para parlamentit ku pati dhe përplasje dhe tension. Protestuesit përdorën gur drejt policisë ndërsa policia i shpërndau me gaz lotsjellës dhe me ujë. Pas protestës, kreu i PD, Lulzim Basha …

Lexo me shume

LEZHJANET I BASHKOHEN PROTESTES NE TIRANE

Ashtu si dhe në protestat e tjera edhe këtë të shtunë, demokratet e Lezhës u nisen në mënyrë të organizuar drejt Tiranës.Ata udhëtuan që në oret e para të mëngjesit me autubuz dhe automjet private për tju bashkuar protestes së opozites para kryeministrisë.Sipas drejtuesve të Partisë Demokratike në Lezhë pjesmarrja pjesmarrja e qytetareve ka qenë e knaqshme, ndërsa protestuesit shprehen …

Lexo me shume

NGA BRITANIA E MADHE NE PROTESTEN E OPOZITES NE TIRANE

Një nga protestuesit që u nisën këtë të shtunë nga Shkodra ishte edhe kryetari i Partisë Demokratike në Britani të Madhe, Naim Hasani. Para mediave, ai tha se shqiptarët kanë arsye për të protestuar sot dhe duhet që të mos mbeten më delja e zezë e Europës, por të përparojmë përpara. Hasani theksoi se për protestën kanë ardhur edhe emigrantë …

Lexo me shume

NISJA E PROTESTUESVE NGA SHKODRA

Protesta e 16 marsit ka sjellë pjesëmarrje më të madhe se herët e tjera. Shprehet kështu ish-deputeti i Partisë Demokratike, Bardh Spahia, që sipas tij me mijëra qytetarë shkodranë kanë zgjedhur protestën për të marrë fatet e tyre në dorë.Frika i ka hyrë në palcë Edi Ramës dhe bandës së tij thekson Spahia.Ndërsa, kryetari i PD Shkodër, Xhevdet Amuli thotë …

Lexo me shume

1 MIJE QYTETARE NGA MALESIA E MADHE NE PROTESTEN E OPOZITES

Qindra qytetarë janë nisur edhe nga Bashkia Malësi e Madhe në mbështetje të protestës së opozitës. Kryetari i Partisë Demokratike në Malësi të Madhe, Anton Kokaj, thotë për Tv Rozafa se kanë ardhur njerëz me dëshirë jashtë strukturave të partisë dhe janë mbi 1 mijë qytetarë nga Malësia e Madhe, edhe pse ka pasur pengesa me kontrollet e automjeteve.Sipas tij, …

Lexo me shume

ULQINAKU: TI KTHEJME QEVERISJEN QYTETAREVE

Ne duhet t’ ia kthejme qeverisjen qytetareve. Me kete thirrje ish-deputetja e PD-se Izmira Ulqinaku ka zhvilluar takime me tregtaret dhe biznese te ndryshme duke i ftuar te jene pjese e protestes se te shtunes.Tregtaret shprehen se situata eshte e pa pranueshme pasi ata nuk arrijne as te mbijetojne.Te shtunen ne ora 11:00 ne Tirane zhvillohet protesta e opozites kunder …

Lexo me shume

NOKA: ME 17 MARS RAMA NUK MUND TE JETE ME KRYEMINISTER

Në prag të protestës së 16 marsit, përfaqësues të opozitës në Shkodër dolën pranë bizneseve duke u bërë thirrje që të marrin pjesë në këtë protestë.Thika ka shkuar në palcë në këtë vend, prandaj të shtunën duhe të jemi sa më të shumtë në protestën e opozitës tha ish-deputeti i PD, Flamur Noka. Sipas tij, në datën 16 populli do …

Lexo me shume