Tuesday , 16 August 2022

POLITIKE

NOKA: PROTESTA E 25 MAJIT DO HYJE NE HISTORI PROTESTA ME E MADHE

Partia Demokratike dega Shkodër ka zhvilluar mbledhjen e radhës të kryesisë. Në fokus të kësaj mbledhje ishte organizimi i protestës që do të zhvillohet me 25 Maj para Kryeministrisë. Ish-deputeti i PD Flamur Noka tha se opozita kërkon largimin e Edi Ramës dhe se Shqipëria po rrëshqet drejt diktaturës.Protesta e 25 majit do të jetë më e madhja që ka …

Lexo me shume

BLLOKIMI I TENDERAVE PER BASHKITE, REAGON ADEMI

Kryebashkiakja e Shkodrës, Voltana Ademi, e ka cilësuar të paligjshëm dhe anti-kushtetues vendimin e fundit të Këshillit të Ministrave. Një vendim që ndalon bashkitë të shpallin çfarëdo proçedurë prokurimi duke filluar nga 1 qershori deri në datën e zgjedhjeve.Ademi tha se ky do të ishte një rast i mirë për ta çuar në Gjykatë Kushtetuese.Ajo kërkoi që kryeministri Rama ta …

Lexo me shume

25 MAJ, PROTESTA E RADHES E OPOZITES

Në një dalje për mediat, kryedemokrati Lulzim Basha u shpreh se opozita nuk do ketë kthim pas dhe do vazhdojë të protestojë derisa të rrëzohet kjo qeveri e cila sipas tij është e lidhur me krimin. Basha tha se zgjedhjet nuk do të mbahen, pasi mbi 1 milionë shqiptarëve u kanë skaduar kartat e identitetit.Gjithashtu, Basha njoftoi se me 25 …

Lexo me shume

PJETRI SI RAMA: KUSH PRISH ZGJEDHJET DO PERBALLET ME LIGJIN

Kush prish proçesin zgjedhor do përballet me ligjin. Kështu u shpreh ndër të tjera, kandidati për kryetar bashkie Shkodër nga Partia Socialiste, Valdrin Pjetri. Mbrëmjen e së mërkurës, Pjetri organizoi një takim me gazetarët e Shkodrës, ku foli edhe për sigurinë publike në Shkodër.Pjetri dha edhe 2 mesazhe për zgjedhjet e 30 qërshorit dhe programin e tij.Gjatë përgjigjeve, Pjetri përmendi …

Lexo me shume

ADEMI SULMON RAMEN PER MUNGESE FONDESH PER SHKODREN

Kryebashkiakja e Shkodres Voltana Ademi ka reaguar permes nje postimi ne rrjetet sociale mbi menyren se si investon Qeveria, e cila sipas jane edhe pse ka derdhur miliona euro keto vite ne Vlore ajo serish permbytet.“Në qytetin bregdetar, “vepra më e rëndësishme e partisë së Rilindjes” është Lungomare- ja e famshme. Vetëm pak ditë më parë të gjithë shqiptarët, e …

Lexo me shume

BUSHATI PREZANTON VALDRIN PJETRIN PER KRYETAR BASHKIE SHKODER

Deputeti i PS në Qarkun Shkodër dhe njëkohësisht i deleguari në këtë qark, Ditmir Bushati prezantoi edhe në Shkodër kandidatin për kryetar bashkie. Ish-prefekti i Qarkut Shkodër, Valdrin Pjetri do të garojë për të zëvendësuar Ademin, kryebashkiaken aktuale të Shkodrës. Për Bushatin, Pjetri është një djal Shkodre dhe u shpreh i bindur që do ti ofrojë Shkodrës një vizion të …

Lexo me shume

MARK BABANI, KANDIDAT PER KRYETAR BASHKIE NE VAU DEJES

I deleguari për Qarkun e Shkodrës nga Partia Socialiste, Ditmir Bushati ka prezantuar pasditën e së martes kandidatin për kryetar bashkie në Vau Dejës nga Partia Socialiste. Siç është bërë e ditur edhe më herët ai është Mark Babani. Bushati tha se Babani është një përson i njohur për komunitetin dhe për aftësitë e tij në sipërmarrje.Ndërkohë, kandidati Babani tha …

Lexo me shume

AMULI: EDI RAMA KA ARRESTUAR DISA PERSONA NE SHKODER

Sa herë që opozita organizon protesta në Tiranë, mbështetësit nga Shkodra i janë bashkuar thirrjes për protestë. Ka ndodhur kështu edhe këtë të hënë teksa mbështetës të opozitës janë nisur nga Shkodra për protestën që organizohet në Tiranë. Para nisjes së protestuesve, kryetari i PD Shkodër, Xhevdet Amuli, tha se Edi Rama ka nisur arrestimet në Shkodër dhe kërkoi që …

Lexo me shume

BASHA: ZGJEDHJE FASADE NUK DO TE KETE

Gjatë një bashkëbisedimi me gazetarët, kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka thënë se me 30 qershor nuk do të lejohet të mbahen zgjedhje pasi sipas tij do të jetë një përsëritje e 2017-es. Basha tha se zgjdhje fasadë nuk do të ketë dhe kështu kërkon largimin e Ramës si kryeministër.Ndërkohë, pasditën e kësaj të hënë, opozita e bashkuar ka …

Lexo me shume

BASHA: MADURO I BALLKANIT I KA ORET E NUMERUARA

Kreu i demokratëve, Lulzim Basha i është bashkuar qytetarëve para drejtorisë së Policisë së Tiranës, që protestojnë për lirimin e të arrestuarve mbrëmjen e djeshme. Basha theksoi se junta e krimit të Edi Ramës i ka orët e numëruara. Junta e krimit i ka orët e numëruara. Maduro i Ballkanit i ka orët e numëruara theksoi Basha.Ndërsa ftoi qytetarët t’i …

Lexo me shume