POLITIKE

PD E VETMJA FORCE POLITIKE ME PROGRAM PARA SHQIPTAREVE

Ne turin e takimeve elektorale, kandidatet e partise demokratike ne Lezhe jane ndalur ne Kalm te ri, ku kane deklaruar para banoreve se partia demokratike eshte e vetmja force politike qe ne keto zgjedhje u ka paraqitur shqiptareve nje program qe sipas tyre do te luftoje varferine si dhe do ti jap hov ekonomise se vendit. Heqja e kamatvonesave ne …

Lexo me shume

PD- SHKODER: DEMTOHET AUTOMJETI I KRYETARIT TE PD- se NE FIERZE

Partia Demokratike e Shkodrës bën me dije se persona të pa identifikuar kanë dhunuar automjetin e kryetarit të PD-së në njësinë administrative të Fierzës, Gjin Pjetra. Sipas deklaratës, ata i kanë shpuar gomat me mjete prerëse si dhe i kanë thyer xhamat. “Partia Demokratike i bën me dije të gjithë anëtarëve dhe simpatizantëve të saj, se këto akte kriminale që po …

Lexo me shume

GURAKUQI MERR MBESHTETJEN E BANOREVE TE RAJONIT 3

Kryesuesi I listës së kandidatëve për deputet të Partisë Demokratike Romeo Gurakuqi ka zhvilluar takime derë më dërë me banorët e lagjeve të ndryshme të rajonit numër 3 të Shkodrës. Në takimet me banorët kryesuesi I listës së kandidatëve të PD-së Romeo Gurakuqi gjatë prezantimit të programit elektoral të qeverisjes së nesërme mori mbështetjen e banorëve të zonës në zgjedhjet …

Lexo me shume

SHKODËR, RAMA: NDËRHYRJA E METËS NË FUSHATË, E PAJUSTIFIKUESHME

Kryeministri Edi Rama ka komentuar nga Shkodra përfshirjen e presidentit të ardhshëm Ilir Meta në fushatë, duke kryesuar mitingjet e LSI-së në të gjithë vendin. Rama tha se fushata nisi e qetë, por u sekëlldis nga ndërhyrja e Metës, e cila sipas Ramës ishte e pajustifikueshme. “Këto zgjedhje nuk janë zgjedhje midis partive, por një zgjedhje e shqiptarëve, ose për …

Lexo me shume

LEZHË, RAMA: REFUZONI ÇIRRJET E KËRCËNIMET E PARTIVE TË TEPSISË

Gjatë një mitingu elektoral në qytetin e Lezhës, kryeministri Edi Rama ka bërë thirrje që qytetarët të refuzojnë çirrjet dhe kërcënimet e partive të tepsisë, siç tha ai. Reagimi i Ramës erdhi pas deklaratës së Metës se ai do të armatoste qytetarët nëse Policia përdoret në zgjedhje. “Më vjen shumë keq, shumë zor. Ndihem shumë i sëkëlldisur kur shikoj gjëra …

Lexo me shume

“REPUBLIKA E RE, I KTHEN INVESTIMET NE QYTETIN E LEZHES

Lezhes do ti kthehen serish investimet me republiken e re dhe garanci do te jene deputetet e partise demokratike. Gjate takimeve elektorale me banoret e lagjeve Gjashe e Demokracia, kandidateve demokrat per qarkun e Lezhes kane deklaruar gjithashtu se nga foltorja e parlamentit do te kerkohet qe Lezha te marre ate qe meriton. Fushaten e tyre elektorale kandidatet e partise …

Lexo me shume

“VOTA PER PARTITE E VOGLA ESHTE VOTE E SHKUAR DEM”

Në kuadër të takimeve elektorale për zgjedhjet parlamentare 2017 kandidatet për deputet në listën e partisë demokratike Anton Kokaj dhe Gjoke Uldedaj janë ndalur në Grizhë të njësisë administrative të Gruemires. Drejtues të partisë demokratike në Malësi të Madhe kanë kërkuar nga banorët e kësaj zone që tmos bien pre e shitjes së votave por të votojnë partinë demokratike dhe Anton …

Lexo me shume

ÇELA: TI NDESHKOJME ME VOTE KRIMINELET DHE KANABIZUESIT E VENDIT

Vota për LSI-në dhe numrin një në 25 qershor, është votë për një të ardhme më të mirë për Shkodrën e Shqipërinë, duke i thënë po punësimit, mireqenies dhe zhvillimit. Me këto fjalë ju drejtua banorëve të rajonit 2 deputeti Agron Çela, i cili u prit në një takim entuziast nga komuniteti i zonës, së bashku me kandidatët për deputet …

Lexo me shume

META NGA LEZHA: NËSE S’KAPEN KRIMINELËT, DO TA ARMATOS UNË POPULLIN

Presidenti i zgjedhur, Ilir Meta ka lëshuar sot një paralajmërim të fortë nga Lezha ku shkoi për të takuar eksponentin e LSI-së të dhunuar një natë më parë. Meta paralajmëroi se do të armatosë popullin nëse policia “nuk i lidh këta zagarë” siç i quajti duke iu referuar autorëve të sulmit. “Do ta armatos unë popullin nëse policia nuk i …

Lexo me shume

ULQINAKU TAKIM ME GRATE DHE VAJZAT E QYTETIT TE SHKODRES

Kandidatja Izmira Ulqinaku zhvilloi një takim me gratë dhe vajzat e Shkodrës, të cilat I falenderoj për mbështetjen që I kanë dhënë. Kryetari i Partise demokratike Ramoz Çobaj dha arsye te qarta se perse nuk duhet votuar Partia Socialiste. Kandidatja Ulqinaku ishte e shoqëruar në këtë takim nga Kryetari I PD-së Shkodër Ramiz Çobaj, Kryebashkiakja Ademi dhe nënkryetarja e FRPD-së …

Lexo me shume