POLITIKE

VOLTANA ADEMI TAKON BANORT E KOMUNS RRETHINA

Fshatrat e komuns Rrethina kan qen ndalesa e kandidates s Partis Demokratike pr bashkin Shkodr Voltana Ademi. Dobra, Golem e m pas n Bardhanjor, Bleran, Bardhaj, Hot dhe Grud Ademi ka marr mbshtetjen e banorve t cilt n mnyr masive i kan premtuar Ademit se do t votojn Partin Demokratike dhe zonjn Ademi pr t qen n krye t Bashkis …

Lexo me shume

ARTIZANT SHKODRAN DO T MBSHTETEN NGA BASHKIA

N ditn e artizanatit n Shkodr kandidatja e Partis Demokratike Voltana Ademi ka vizituar panairin i cili sht organizuar nga Bashkia Shkodr n bashkpunim me shoqatn e artizanve Shkodr. Kandidatja Ademi premton t gjith artizant se gjat mandatit t saj do t mbshtes artizanatin duke e promovuar ndrkombtarisht. Metropoli verior sht i vetmi qytet q ka nj dit t veant …

Lexo me shume

FRROKAJ BASHKBISEDIM ME ELEKTORATIN E LEZHS

E ka konsideruar nj zon t keqtrajtuar, ndaj ndrhyrjet pr ndrtimin e rrugs, eleminimin e prmbytjeve, varrezat e fshatit apo problemet sociale t fshatit Barbulloj n Lezh do t mund t marrin zgjidhje duke votuar ndryshimin e madh, q pr kandidatin e djatht pr Lezhn Fran Frrokaj emrtohet n kto zgjedhje me pun dhe dinjitet. Zhgnjimin pr mosmbajtjen e premtimeve …

Lexo me shume

KRYEMINISTRI RAMA N MBSHTETJE T GJOK LLESHIT

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar n Vau Dejs nj takim n mbshtetje t kandidatit Gjok Lleshi. Kryeministri Rama, gjat fjals para t pranishmve, ka garantuar pr mbshtetjen e qeveris s tij me fitimin e ksaj bashkie nga kandidati Gjok Lleshi. Vet kandidati Lleshi, ka vn theksin n frymn e krijuar, ku t majt e t djatht po punojn pr t …

Lexo me shume

DEKLARAT PR SHTYP E KRYETARIT T PARTIS DEMOKRATIKE SHKODR, Z. RAMIZ OBAJ

Dje, Edi Rama dhe Ilir Meta e mbylln turpshm fushatn elektorale n Shkodr. As 5 mij lekshat e shprndar para Kishs s Fretnve (sa kan detyruar edhe priftin t ndrpres meshn dhe t largoj rrogtart e LSI-s e t PS-s nga aty), as dhjetra e dhjetra autobuz t ardhur nga rrethe t ndryshme t vendit, nuk i kan ndihmuar n …

Lexo me shume

MITING N DAJ, I PRANISHM EDHE LULZIM BASHA

Oferta e Partis Demokratike sht mbshtetja n bujqsi, investime n argjinatura pr t evituar prmbytjet si dhe ujsjellesi pr fshatrat e komuns Daj. Ky ka qen premtimi q kandidatja Voltana Ademi ka dhn n prani t kryetarit t Partis Demokratike Lulzim Basha gjat mitingut t zhvilluar n komunn e Dajit. Kryetari i Partis Demokratike Lulzim Basha u beri thirrje jo …

Lexo me shume

AGRON ELA TAKIM N RAJONIN NR 1

Ka qen e veant pritja e rezervuar pr deputetin e Lvizjes Socialiste pr Integrim Agron ela dhe stafin e tij t puns nga mbshtetsit e ksaj force politike n rajonin 1. N pranin e qindra mbshtetsve, deputeti ela bri edhe prezantimin zyrtar t 4 kandidatve pr kshillin bashkiak, Viorensin Sinani, Elira Sukroja, Artion Qamili dhe Enejda Vadahi. Duke folur prpara …

Lexo me shume

PREMTIMET E KOKAJT, BHEN REALITET!

Premtimet e dhna nga kandidati i Partis Demokratike n bashkin e Malsise s Madhe, Anton Kokaj kan nisur t kthehen n realitet. Rruga e fshatit Fund-Brij n komunn e Gruemirs ka nisur t rikonstruktohet pas premtimit t br nga kandidati Kokaj vetm pak dit m par gjat takimit me banort e ksaj zone. Kjo rrug prej 12 vitesh ishte ln …

Lexo me shume

BASHA: ME 21 QERSHOR VOTONI ZEF HILN

Lulzim Basha kryetari i Partis Demokratike nga Vau Dejsi, ka ftuar t gjith qytetart q t votojn Zef Hiln n 21 qershor. Gjat ktij takimi festiv, Hila para banorve q kishin mbushur sheshin Nn Tereza, ka prezantuar disa prej prioriteteve pr mandatin 4 vjear. Basha, ka prcjell nj mesazh t qart pr t gjith votuesit. Por nga ana tjetr ftoi …

Lexo me shume

TJETER INCIDENT ELEKTORAL NE M. MADHE!

Nj tjetr incident elektoral sht shnuar n bashkin e Malsis s Madhe. Partia Demokratike denoncoi kt t hn nj situat t ciln e cilsoi si incident elektoral dhe q prek kandidatin e djatht pr kryetar bashkie n Malsin e Madhe Anton Kokaj. Sipas deputetit demokrat t Malsis s Madhe Gjovalin Bzhetaj disa drejtori qendrore kan kryer kontrolle t qllimshme n …

Lexo me shume