Monday , 17 January 2022

POLITIKE

DEPUTETJA E ZGJEDHUR E PS, TAKIM ME VOLTANA ADEMIN

Deputetja e zgjedhur e PS në Qarkun Shkodër, Edona Bilali, ka zhvilluar këtë të marte një takim në Bashkinë Shkodër me kryebashkiaken Voltana Ademi. Shkodra dua që të mos shihet në syrin majtas apo djathtas por me frymën e bashkëpunimit u shpreh Bilali për mediat pas takimit. Në vitin 2021 duhet të fokusohemi tek qytetarët shton Bilali. E pyetur se …

Lexo me shume

BASHA: KUSH MENDON SE DO BIEM NË PAQE ME KËTË REALITET E KA GABIM

Kryedemokrati Lulzim Basha zhvilloi një takim me demokratët në Elbasan. Para tyre, Basha tha se kush mendon se ne do të biem në paqe me këtë realitet, kush mendon se ne do të ulim kokën para këtij realiteti e ka gabim. Nuk ka forcë politike në Ballkan të mbetur që nga koha e rrëzimit të regjimeve komuniste që të ketë …

Lexo me shume

PD AKUZA NDAJ KAS PËR ZGJEDHJET E 25 PRILLIT

Partia Demokratike e ka cilësuar të paligjshëm vendimin e Komisionit të Ankesave dhe Sanksioneve në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, (KAS) për të rrëzuar kërkesën e saj për paraqitjen e provave të reja në lidhje me ankesat e 25 prillit. Në një dalje për mediat, sekretari për Çështjet Zgjedhore në PD, Ivi Kaso, deklaroi se këto prova që do të zbulonin …

Lexo me shume

BASHA: VULLNETI I QYTETARËVE MË 25 PRILL U TJETËRSUA

Teksa zhvilloi një takim me qytetarët në Fier, kryedemokrati Lulzim Basha, u shpreh se për herë të parë ndoshta në histori, demokrat e socialist janë të një mendje pavarësisht se njëra palë e thotë me zë të lartë, e tjetra me zë të ulët që vullneti i qytetarëve më 25 prill u tjetërsua. Beteja do të vazhdojë, do të vazhdojë …

Lexo me shume

NDËRTIMET PA LEJE, RAMA KRITIKA NDAJ POLICISË

Kryeministri Edi Rama kishte kritika për policinë e shtetit, përsa u përket ndërtimeve pa leje. Por, Rama u shpreh i bindur se policia e shtetit është e aftë të kontrollojë territorin, duke racionuar kapacitetet e saj. Kështu, kryeministri ka dhënë urdhër të prerë që të nisë një operacion nga Velipoja deri në Ksamil, për paligjshmërinë, përfshirë dhe ndërtimet pa leje.

Lexo me shume

LULZIM BASHA, TAKIM ME QYTETARËT NË LEZHË

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, është ndalur këtë të mërkurë në Lezhë, ku ka zhvilluar një takim me qytetarët. Asgjë nuk ndodhi rastësisht në zgjedhje, pasi u përdor çdo marifet theksoi Basha. Vala e shpresës për ndryshim nuk do të bjerë shtoi kryedemokrati. Gjatë fjalës së tij, lideri demokrat tha se PD-ja premtoi një të ardhme më të mirë …

Lexo me shume

PD SHKODER, MBLEDHJE PAS ZGJEDHJEVE TE 25 PRILLIT

Demokratët e Shkodrës janë mbledhur për hërë të parë sëbashku pas zgjedhjeve të 25 Prillit. Në selinë e PD në Shkodër kanë mbërritur njëri pas tjetrit të gjithë anëtarët e kryesisë si dhe kandidatët e listës së zgjedhjeve të 25 Prillit që kanë përfaqësuar Shkodrën, ndërkohë që i pranishëm ka qënë edhe drejtuesi politik i PD në Shkodër Helidon Bushati. …

Lexo me shume

SHKARKIMI I PRESIDENTIT ILIR META

Qeveria duket e vendosur për shkarkimin e presidentit Meta. Kryetari i Komisionit Hetimor për shkarkimin Ilir Metës, Alket Hyseni, tha se javën që vjen do të ketë një seancë dëgjimore me Presidentin e Republikës. Gjithashtu Hyseni tha se këtë fundjave do të dorëzohen të gjitha raportet e kërkuara nga institucionet lidhur me objektin e hetimit, ndërsa më 20 maj do …

Lexo me shume

BASHA: REZULTATI I 25 PRILLIT NUK DO TË NJIHET KURRË

Teksa zhvilloi një takim me strukturat e PD-së në Durrës, kryedemokrati Lulzim Basha tha se 25 prilli është një masakër elektorale, ku vullneti i zgjedhësve u tjetërsua nga krimi i organizuar, shitblerja e votës dhe shkrirja e shtetit me partinë dhe shkrirja e partisë me shtetin. Ky rezultat nuk do të njihet kurrë theksoi Basha. Fundi i kësaj beteje është …

Lexo me shume

DEKLARATAT E RAMËS, REAGON PD

Pas deklaratës së kryeministrit Rama për bashkëpunim ka reaguar edhe Partia Demokratike. Nëpërmjet një deklarate të shpërndarë për mediat, PD hedh sërish akuza ndaj Ramës, duke e cilësuar si autor të masakrës elektorale. “Edi Rama është autori i masakrës elektorale dhe tjetërsimit të vullnetit të shqiptarëve për ndryshim. Me qëllim që të largojë vëmendjen ai vazhdon gënjeshtrat, manipulimet dhe diversionet. …

Lexo me shume