Thursday , 15 April 2021

POLITIKE

“ME 25 QERSHOR TE ECIM PERPARA ME PS- ne”

Me 25 Qershor shqiptaret duhet te ecin perpara duke votuar partine socialiste dhe te mos kthehen pas duke mbeshtetur nje parti qe ka interes vetem aferat. Deklarata ka ardhur nga kandidatja per deputete e partise socialiste ne qarkun e Shkodres Senida Mesi, gjate gjatë  prezantimit të kandidatëve të PS- se me strukturat dhe mbeshtetesit  e lagjes Parruce. Kryesuesi i listës …

Lexo me shume

DETAJE / JA KANDIDATET PER DEPUTETE TE PARTISE DEMOKRATIKE NE SHKODER

Partia Demokratike i ka bërë publike emrat e kandidatëve për deputetë në të gjithë Shqipërinë. Disa prej pozicioneve u janë dhënë aleatëve, ndërsa pjesë tjetër i takon PD-së.Lista e kandidatëve të PD ne qarkun e Shkodres vjen me disa emra të rinj, por edhe rikthim të disa figurave që kanë mbajtur poste të larta drejtuese në kohën e qeverisjes së …

Lexo me shume

LISTAT E PD, RAMA:JANË BASHKUAR TË GJITHË HUMBËSIT NË TIRANË

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama gjatë një vizite në një familje në Vorë ka komentuar listat e deputetëve Partisë Demokratike. Sipas Ramës në listat e Partisë Demokratike për kryeqytetin janë bashkuar të gjithë humbësit e kësaj force. “Janë bashkuar gjithë humbësit në Tiranë. Kjo është Republika e Re e humbësve”, është shprehur Rama. Rama:Kreshniku dha dorëheqjen nga politika dhe është …

Lexo me shume

LISTA E PLOTE/ SURPRIZA ME KANDIDATËT E PD-SË PËR ZGJEDHJET E 25 QERSHORIT

Kryetari i PD-së Lulzim Basha ka lënë selinë e PD-së rreth orës 1.07 të së shtunës. Në një prononcim të shkurtër për gazetarët Basha tha se ishte një proces i vështirë ai i përpilimit të listave për kandidatët për deputetë në zgjedhjet e 25-qershorit. “Ishtë një proces i vështirë. Në listat e kandidatëve për deputetë të Republikës së Re që …

Lexo me shume

NDAHET NGA JETA DEPUTETI I LSI-SË, GJOVALIN KADELI

Ka ndërruar jetë në një spital në Itali Gjovalin Kadeli, deputeti i LSI për qakun e Lezhës. Prej 3 muajsh deputeti po kurohej në një spital në Itali, pasi u dërgua me urgjencë për shkak të pankreasit akut. Trajtimi në Shqipëri në këto kushte ishte i pamundur dhe prej muajsh, Kadeli vijoi të kurohej jashtë por nuk ka mundur t’i …

Lexo me shume

PARTIA REPUBLIKANE, E VETME NE ZGJEDHJET E 25 QERSHORIT

Partia Republikane do të regjistrohet më vete në zgjedhjet e 25 qershorit. Lajmi konfirmohet zyrtarisht nga burime brenda opozitës, sipas të cilave, PR-ja do të konkurrojë me listën e saj të kandidatëve në 12 qarqet e vendit. Ky është një zhvillim i orëve të vona dhe deri tani nuk ka një deklaratë nga palët, por mësohet se negociatat mes Bashës …

Lexo me shume

ZGJEDHJET, PD DORËZON KËRKESËN NË KQZ PËR T’U REGJISTRUAR

Partia Demokratike ka dorëzuar në KQZ kërkesën për tu regjitruar si subjekt për zgjedhjet e përgjithshme parlamentare të 25 qershorit  dhe për ato në Kavajë.Kjo lëvizje e Partisë Demokratike është bërë 24 orë përpara afatit për dorëzimin e listave të kandidatëve.Partia Demokratike do të hyjë në zgjedhje, pas marrëveshjes së arritur me kryeministrin Rama. Basha është duke përpiluar listat e kandidatëve …

Lexo me shume

KELLIÇI: NE PD KA PATUR GJITHMONE RICIKLIM ELITASH

Elitat janë ricikluar vazhdimisht dhe kjo po ndodh edhe në Partinë Demokratike. Duke ju referuar fakti se 35% e kandidateve do të vinë nga radhet e të rinje me një gjuhë të moderuar Kreu i FRPD-së Belind Këlliçi pranon faktin se mund të ketë largime deputetesh që i përkasin së shkuares. Duke folur nga Lezha Këlliçi tha se listat e …

Lexo me shume

APD: ASNJE KOALICION ME PARTITE E MAJTA

Nuk do te bejme ne asnje moment koalicion me partite e majta. Kjo ishte deklarata e kreut te aleances popullore per drejtesi Bilal Kola, gjate nje takimi ne Shkoder sqaroj shtresen e ish te perndjekurve per kauzen qe kjo parti perfaqeson. Bilal Kola me heret eshte akuzuar nga shoqata e ish te perndjekurve se po bashkepunon me qeverine duke mohuar …

Lexo me shume

ISH- DEPUTETET E PS- se, BUSHATI “MEA CULPA” SHKODRANEVE

Në Shkoder, partia socialiste ka përgjegjësit e saja pasi në disa raste në këtë qytet nuk është përfaqësuar me njerëzit më të mirë të mundshëm. Deklarata erdhi nga kryesuesi i listës së PS- së në Shkoder, njëkohësisht ministri i Jashtëm Ditmir Bushati gjatë  prezantimit të kandidatëve të PS- se me strukturat dhe mbeshtetesit  e lagjes Perash. Bushati i ka kërkuar …

Lexo me shume