POLITIKE

KOKAJ NE LEPUSHE: DO MBĖSHTESIM TURIZMIN MALOR

Zona turistike e Lepushes ka qenė ndalesa e radhės e kandidatit tė Partisė Demokratike pėr bashkinė e Malėsisė sė Madhe Anton Kokaj. Edhe banorėt e kėsaj zone kanė premtuar fitore jo vetėm nė kėtė fshat por nė tė gjithė Kelmendin. Sipas drejtuesve tė PD- sė nė Malėsine e Madhe nė kėto ditė qė kanė mbetur nevojitet angazhim maksimal pėr ndeshkimin …

Lexo me shume

KANDIDATI KOKAJ, TUR TAKIMESH NĖ KELMEND!

Kandidati i Partisė Demokratike pėr bashkinė e Malėsisė sė Madhe Anton Kokaj ka zhvilluar nje tur takimesh nė komunėn e Kelmendit. Fillimisht Kokaj ėshtė ndalur nė qendren e Tamarės ku ka bashkėbiseduar me banorėt e kesaj zone, nga ku ka marrė pėrkrahje pėr fitore tė thellė me 21 Qershor. Kryekomunari i Kelmendit Gjeto Dukaj ka theksuar Anton Kokaj ėshtė garancia …

Lexo me shume

VOLTANA ADEMI U DEDIKON DISA ORĖ FĖMIJĖVE

Si nėnė, si grua dhe si politikane  ju uroj fėmijėve sa mė shumė lumturi dhe le tė jetė Shkodra qyteti i ėndrrave tė tyre. Nė kėtė mėnyre e ka nisur kandidatja e Partisė Demokratike pėr Bashkinė Shkodėr Voltana Ademi fjalimin ku mori pjesė nė njė aktivitet qė bashkia Shkodėr organizoi pėr 1 qershor nė ditėn e fėmijėve. Lojra, vizatime, kuic …

Lexo me shume

DOSHI: AKUZA TĖ RĖNDA NDAJ DEPUTETIT TĖ PS PAULIN STERKAJ

Akuza tė rėnda ka lėshuar deputeti i Qarkut Shkodėr Tom Doshi  ndaj deputetit tė PS-sė nė Malėsinė e Madhe Paulin Sterkaj. Sipas Doshit Sterkaj ėshtė mėsuar tė shkojė nga njėra parti nė tjetrėn. Kėto akuza deputeti Doshi i bėri nga takimi i radhės elektoral i kandidatit tė Partisė Socialiste pėr kryetar Bashkie nė Vau-Dejės Gjoke Lleshi. Nga takimi nė takim, …

Lexo me shume

“VOTA E TĖ RINJVE DHE RĖNDĖSIA E SAJ”

Instituti i Studimeve Politike, nė kuadėr  tė projektit “Pse Voton”,  tė financuar nga Ambasada Amerikane, ka zhvilluar takime me tė rinj e studentė nė disa rrethe tė vendit, e kėtė tė hėnė ka zhvilluar me tė rinjtė e metropolit verior me qėllim sensibilizimin e pjesėmarrjes nė zgjedhje. Krasniqi komenton dhe vendosjen e objekteve politike nė qytet dhe i cilėson si …

Lexo me shume

ANTON KOKAJ TAKON BANORĖT E VRAKĖS

Fshati i Vrakės ka qenė ndalesa e rradhės e kandidatit tė Partisė Demokratike pėr bashkinė e Malėsisė sė Madhe, Anton Kokaj. Nė bashkėbisedim me banorėt e Vrakės Kokaj ka marrė sigurinė pėr mbėshtetje maksimale me 21 qershor.  Duke parė pritjen nė fshatin e Vrakės, kryetari i Partisė Demokratike nė Malėsinė e Madhe Pjerin Spathari ėshtė shprehur i sigurt nė njė …

Lexo me shume

ZEF HILA PREZANTON PROGRAMIN 2015-2019

Zef Hila kandidati i Partisė Demokratike nė Bashkinė Vau Dejės, ka prezantuar para banorėve dhe simpatizantėve tė PD-sė, programin elektoral pėr katėr vitet e ardhshme. Nėn moton pėr Punė dhe Dinjitet, Hila ka garantuar banorėt se gjithēka do tė jetė nė shėrbim tė komunitetit nė tė gjitha fushat. I pranishėm nė kėtė takim ka qenė edhe Kryetari i Partisė Republikane, …

Lexo me shume

MBĖSHTETJE MASIVE PĖR KANDIDATIN GJOKĖ LLESHI

Nė takimin e zhvilluar nė Hajmel nga kandidati i Partisė Socialiste pėr bashkinė Vau Dejės ishte i pranishėm dhe deputeti i Qarkut Shkodėr Tom Doshi, i cili ka percjellė tek tė gjithė tė pranishmit mesazhin e bashkimit. Kandidati Gjokė Lleshi, ka folur pėr shqetėsimet konkrete tė kėtyre banorėve, duke premtuar zgjidhjen e tyre sapo tė marrė nė administrim me stafin …

Lexo me shume

KOPLIKU PRITJE ENTUZIASTE KANDIDATIT ANTON KOKAJ!

Kandidati i Partisė Demokratike pėr bashkinė e Malėsisė sė Madhe ka zhvilluar njė takim mjaft entuziast me banorėt e lagjes “Mehaj” nė qytetin e Koplikut. Gjatė bashkėbisedimit me kandidatin Kokaj, banorėt e Koplikut i kanė dhėnė mbėshtetje pėr fitore me 21 Qershor kandidatit tė sė djathtės dhe Partisė Demokratike. Drejtuesit e PD-sė nė Koplik i kanė shprehur sigurinė nė fitoren …

Lexo me shume

VOLTANA ADEMI TAKON BANORĖT E RAJONIT 5

Mė pas kandidatja Voltana Ademi ėshtė ndalur nė rajonin numėr 5 ku nė bashkėbisedim me banorėt e lagjes Mark Lula Ademi u njoh me shqetėsimet e tyre. Varfėria ka arritur ekstremin gjatė dy viteve tė qeverisjes Rama-Meta, shitėsit ankohen se detyrohen qė tė japin edhe bukė me listė. Kandidatja Ademi u premtoi banorėve se punėsimi do tė jetė prioritar, ndėrsa …

Lexo me shume