Thursday , 23 November 2017

POLITIKE

ADEMI: KRIMINALIZIMI MUND T RREZIKOJ ZGJEDHJET

Zgjedhjet e 21 Qershorit jan nj sfid pasi reforma territoriale sht nj reform politike. Deklarata ka ardhur nga deputetja e opozits Voltana Ademi gjat nj deklarate pr mediat. Sipas Ademit PD do futet n zgjedhje pr t tejuar zrin e qytetarve n mnyr q t fitoj 5 bashkit e qarkut Shkodr. Nga ana tjetr Ademi sht ndalur edhe tek dekriminalizimi …

Lexo me shume

BASHKIA: BAZHDARI PO MASHTRON!

Deklarata e Bashkise Shkoder! Dalim me kete deklerate per shtyp duke marre shkas nga deklaratat e papergjegjshme dhe te paverteta te antares se keshillit bashkise Keti Bazhdari e cila sic duket ka dhe mungese te konsiderueshme informacioni dhe te mjaftueshme per te gabuar.Kjo mungese informacioni vjen dhe nga mos frekuentim i i mbledhjeve te keshillit bashkiak nga zonja ne fjale …

Lexo me shume

XHINDI: NUK DO JEM KANDIDATE PER BASHKINE SHKODER

Nga Shkodra nnkryetarja e bashkis s Shkodres Nevila Xhindi ka hedhur posht zrat pr nj kandidim t mundshm n bashkin e Shkodres. Deklarata sht br gjat prezantimit t platforms s fushats socilae n zgjedhjet e 21 Qershorit n qytetin e Shkodres ndrsa sht theksuar se prioritet do te jete transparenca dhe aleanca me qytetarin. Sekretariati pr shoqrin civile n Partine …

Lexo me shume

PD: LUGINA E PATOKUT JU DHA PRENGES!

Partia Demokratike ka akuzuar sot qeverin se ka dhn n mnyr klienteliste lagunn e Patokut vllait t deputetit t PS Armando Prenga. Sekretari pr Sigurin n PD Bashkim Shehu tha n fjaln e tij duke br publike edhe materialet se laguna e Patokut i sht dhn me nj tender t dyshimt kompanis s vllait t deputetit n nj firm q …

Lexo me shume

DODA: PD TE KANDIDOJE PER SHKODREN VOLTANA ADEMIN

Teksa mes partive politike vijon shqyrtimi i kandidaturave t mundshme pr kryetar Bashkie n zgjedhjet vendore t 21 qershorit, deputetja Mesila Doda propozon pr PD-n deputeten Voltana Ademi pr Shkodrn, pr t sfiduar kandidaten e mazhorancs s majt Keti Bazhdari. N vazhdn e oponencs brenda grupitt s djathts, deputetja Doda ka hedhur nj tjetr emr at t kolges VOltana Ademi. …

Lexo me shume

FRD- SHKODER: KUNDER NEGOCIATAVE ME PS- ne

Fryma e Re demokratike dega Shkoder me ane t nj deklarate pr shtyp sht shprehur ndryshe vendimin t qndrs pr koalicionin me partin socialiste. Sipas N/kryetars s ksaj force politike Alma Puka duhet m shum koh pr t vendosur pr zgjidhjen m tmir n interes t vendit dhe vecanarisht t qytetit t Shkodres. “Deshirojme te theksojme se Fryma e Re …

Lexo me shume

REPUBLIKANET: NUK HUAZOJME KANDIDATE!

Partia republikane dega Shkoder e kontaktuar nga mediat hedh poshte zerat ne media te ndryshme vendore dhe n Tiran vizive dhe t shkruara se PR ka rn dakort me parti t tjera n lidhje me propozimet pr kanidat t prbashkt n qarkun e Shkodres prfshi ktu edhe kandidatin pr bashkin e Malsis s Madhe. Burime nga kryesia republikane sqarojn se …

Lexo me shume

META MBESHTET BAZHDARIN PER BASHKINE SHKODER

Kryetari i Kuvendit njhersh Kreu i Lvizjes Socialiste pr Integrim Ilir Meta ka qen n Shkodr ku ka prezantuar prpara strukturave t ksaj partie kandidaten e mazhorancs pr zgjedhjet vendore Keti Bazhdarin. Sipas Mets, zgjedhja e Bazhdari sht nj mesazh i qart pr t gjith Shqiprin, me qllim promovimin e grave dhe prfaqsimit t tyre n politik, si dhe nj …

Lexo me shume

BASHA: NGA SHKODRA NIS PRANVERA E SHPRESES!

Kryetari i Partis Demokratike, Lulzim Basha ndrsa ka mbajtur protestn e radhs n Shkodr deklaroi se nga ky qytet do t nis pranvera e shpress.Duke kujtuar2 prillin,n protestn e 24 viteve m par kundr ish-pushtetit komunist, mbetn t vrar katr t rinj shkodran, konkretisht Arben Broci, Bujar Bishanaku, Besnik Ceka dhe Nazmi Kryeziu, kryedemokrati Basha tha se protesta masive do …

Lexo me shume

PD- SHKODER: KUJTOJME DHE PROTESTOJME ME 2 PRILL!

Me dat 02 prill, n sheshin me t njjtin emer, n ora 11.00, Partia Demokratike organizon nje protest t fuqishme nn moton: Kujtojm dhe protestojm. Kujtojm katr dshmort e demokracis, por edhe protestojm kunder varfris, kunder papunsis, kundr terrorit, kundr rritjes s cmimit t energjis, kundr mjerimit, kundr rritjes s kriminalitetit dhe pasigurise n vend, kundr inkriminimit t kupoles s …

Lexo me shume
Abonohu per lajmet e fundit
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
Abonohu sot per lajmet me te fundit !
×
×
WordPress Popup Plugin