POLITIKE

ANTON KOKAJ MERR MBESHTETJE MAKSIMALE NGA KASTRATI

Takimi pėrmbyllėsnė Komunė e Kastratit me strukturat e partisė demokratike I ka rezervuar njė pritje mjaft tė ngrohtė kandidatit tė PD- sė nė bashkinė e Malėsisė sė Madhe Anton Kokajt. Mes qindra pėrkrahėsish tė PD- sė, drejtuesit e selisė blu nė kėtė rreth kanė kėrkuar qė fitorja nė Kastrat tė jetė mė e thellė se asnjėherė tjetėr. Deputeti I partisė …

Lexo me shume

KOKAJ: PD- ja NĖ MALĖSI MĖ E BASHKUAR SE ASNJĖHERĖ!

Nė kuadėr tė takimit me strukturat e partisė demokratike nė rrethin e Malėsisė sė Madhe strukturat komuna Qender ka qėnė stacioni I radhės I kandidatit pėr bashkinė e Malėsisė sė Madhe Anton Kokaj. Edhe nė kėtė komunė drejtuesit e PD- sė si dhe kryekomunari i Qendres, Isa Rama i kanė dhėnė mbėshtetje maksimale Kokajt si dhe kanė premtuar fitore me …

Lexo me shume

ZEF HILA TAKOHET ME BANORĖ TĖ BARBULLUSHIT

Fshati Barbullush nė Komunėn e Bushatit, ka qenė ndalesa e radhes e kandidatit te Partise Demokratike per Bashkine Vau Dejes. Si ne shtepine e tij, kandidati i PD-se eshte pritur mes entuziazmit nga banoret e Barbullushit te cilet me njė  pjesmarrje tė madhe, kanė dhene mbeshtetjen e tyre per kandidatin e partise demokratike ne zgjedhjet e 21 Qershorit. Kandidati i …

Lexo me shume

SHKRELI I JEP MBĖSHTETJE MAKSIMALE ANTON KOKAJT!

Nė kuadėr tė takimeve me strukturat e PD- sė nė rrethin e Malėsisė sė Madhe, kandidati i PD- sė pėr kėtė bashki Anton Kokaj ka zhvilluar njė takim me strukturat e Shkrelit. Kanė qėnė drejtuesit e PD- sė nė Malėsinė e Madhe, dhe kryekomunari i Shkrelit qė kanė kėrkuar angazhim maksimal pėr tė fituar me 21 Qershor kandidati i PD- sė Anton …

Lexo me shume

ANTON KOKAJ MBESHTETJE MAKSIMALE NE KELMEND!

Takimi me strukturat e partisė demokratike nė komunėn e Kelmendit ka qėnė ndalesa e radhės pėr kandidatin e selisė blu pėr bashkinė e Malėsisė sė Madhe Anton Kokajn. Gjatė bashkėbisedimit me demokratėt e Kelmendit deputeti I PD- se Gjovalin Bzhetaj ka theksuar se me votėn ndaj PD- sė nuk I bėhėt nder vetėm tė djathtėve por edhe tė majtėve tė …

Lexo me shume

ANTON KOKAJ: MALĖSIA E MALSORVE JO E HALABAKVE!

Strukturat e partisė demokratike nė komunėn e Grumirės I kanė dhėnė mbėshtetje masive kandidatit pėr kryetar bashkie nė Malėsinė e Madhe Anton Kokės gjatė prezantimit tė tij me kėto struktura. Sipas kryetarit tė PD- sė nė Malėsi, Pjerin Spathari ėshtė dėtyrė e kėsaj zonė qė nė krye tė bashkisė tė bijnė njė administrator qė ka dhėnė prova se ėshtė I …

Lexo me shume

KOPLIK, ANTON KOKAJ PREZANTOHET ME STRUKTURAT E PD- se

Anton Kokaj, kandidati I PD- sė pėr bashkinė e Malėsisė sė Madhe ėshtė prezantuar pėrpara strukturave tė partisė demokratike tė qytetit tė Koplikut. Ka qėnė kryetari kėsaj force politike nė kėtė rreth Pjerin Spathari I cili pasi ka prezantuar Kokajn ka deklaruar se fitorja e PD- sė me 21 Qershor do tė jetė jo vetėm nė Malėsi por nė gjithė …

Lexo me shume

ZEF HILA TAKIME ME BANORET E KAĒES

Kandidati i Partisė Demokratike, ne Bashkinė Vau Dejės, vijon takimet nė tė gjitha zonat e kesaj bashkie te re tashmė ne Qarkun e Shkodrės. Ai ka qene ne fshatin Kaēe, ku eshte takuar me banore te zones. Ka qene fillimisht kryetari i grupit tė punės pranė PD-sė, Gjokė Uldedaj, I cili ka prezantuar kandidatin para banorėve tė kėsaj zone. Kandidati Zef …

Lexo me shume

ZEF HILA TAKIM ME BANORĖT E PAĒRAMIT

Fshati Paēram, ka qėnė ndalesa e radhės e kandidatit tė Partisė Demokratike Zef Hila pėr tu njohur me problematikat e banorėve. Kryetari i Grupit tė Punės pėr Partinė Demokratike nė kėtė zonė, Gjokė Uldedaj, deklaroi se fatmirėsisht kjo zonė ka njeriun e duhur pėr ta zhvilluar. Gjatė kėtij takimi, Hila ėshtė njohur me nevojat mė imediate tė kesaj zone ndersa …

Lexo me shume

Basha prezanton Voltana Ademin si kandidate per bashkine Shkoder

Ka zgjedhur sheshin perpara bashkise per te prezantuar te zgjedhuren e bazes dhe partise demokratike si fitoren e padiskutueshme te 21 qershorit, kandidaten per bashkine Shkoder Voltana Ademi. Kryetari I partise demokratike ne prezamtimin e candidates Ademi  ftoj qytetaret qe te zgjedhin zerin dhe premtimin e se ardhmes, ndersa leshoj nje lum akuzash ndaj dyshes Rama-Meta te cilet per 2 …

Lexo me shume