Breaking News

POLITIKE

REPUBLIKANET: NUK HUAZOJME KANDIDATE!

Partia republikane dega Shkoder e kontaktuar nga mediat hedh poshte zerat ne media te ndryshme  vendore dhe nė Tiranė vizive dhe tė shkruara se  PR ka rėnė dakort me parti tė tjera nė lidhje me propozimet pėr kanidatė tė pėrbashkėt nė qarkun e Shkodres pėrfshi kėtu edhe kandidatin pėr  bashkinė e Malėsisė sė Madhe. Burime nga kryesia republikane sqarojnė se …

Lexo me shume

META MBESHTET BAZHDARIN PER BASHKINE SHKODER

Kryetari i Kuvendit njėherėsh Kreu i Lėvizjes Socialiste pėr Integrim Ilir Meta ka qenė nė Shkodėr ku ka prezantuar pėrpara strukturave tė kėsaj partie kandidaten e mazhorancės pėr zgjedhjet vendore Keti Bazhdarin. Sipas Metės, zgjedhja e Bazhdari ėshtė njė mesazh i qartė pėr tė gjithė Shqipėrinė, me qėllim promovimin e grave dhe pėrfaqėsimit tė tyre nė politikė, si dhe njė …

Lexo me shume

BASHA: NGA SHKODRA NIS PRANVERA E SHPRESES!

Kryetari i Partisė Demokratike, Lulzim Basha ndėrsa ka mbajtur protestėn e radhės nė  Shkodėr deklaroi se nga ky qytet do tė nisė pranvera e shpresės. Duke kujtuar 2 prillin, nė protestėn e 24 viteve mė parė kundėr ish-pushtetit komunist, mbetėn tė vrarė katėr tė rinj shkodranė, konkretisht Arben Broci, Bujar Bishanaku, Besnik Ceka dhe Nazmi Kryeziu,  kryedemokrati Basha tha se protesta masive do …

Lexo me shume

PD- SHKODER: KUJTOJME DHE PROTESTOJME ME 2 PRILL!

Me datė 02 prill, nė sheshin me tė njėjtin emer, nė ora 11.00, Partia Demokratike organizon nje protestė  tė fuqishme nėn moton: “Kujtojmė dhe protestojmė”. Kujtojmė katėr dėshmorėt e demokracisė, por edhe protestojmė kunder  varfėrisė, kunder papunėsisė, kundėr terrorit, kundėr rritjes sė cmimit tė energjisė, kundėr mjerimit, kundėr rritjes sė kriminalitetit dhe pasigurise nė vend, kundėr inkriminimit tė kupoles sė …

Lexo me shume

RAMA ZYRTARIZON BAZHDARIN NE SHKODER

Deklarata e Tom Doshit se do tė tund themelet e qeverisė, ndau rrugėn me qeverisjen tonė, kėshtu ka nisur deklaratėn kryeministri Edi Rama me anėtarėt e selisė rozė nė Shkoder nė takimin e mbyllur pėr mediat. Rama ka vijuar me tej duke deklaruar se mes tij dhe Doshit kishte miqėsi por nė bazė tė parimit tė kryeministritė miqėsia prishet por …

Lexo me shume

LIGJI NUK ESHTE I BARABARTE PER KRYEMINISTRIN RAMA

Ligji nuk eshte i barabarte, te pakten ne shqiperi jo. ne pedonalen “Kole Idromeno”  aty ku tabelat e shkruajne qarte se lejohen vetem kembesore dhe ndalohet qarkullimi i mjeteve per kryeministrin dhe qeverine e tij kjo ben perjashtim. Makinat luksoze kane mberritur njera pas tjetres per tu parkuar me pas ne pedonale. Kane parkuar me ore te tera ne mes …

Lexo me shume

RAMA: ME LEGALIZIMET RRITET FORCA EKONOMIKE!

Do te kete kushte me te mira per qytetaret si dhe do te behet me shume se cjane bere ne 20 vjet sebashku per lezhen. Kjo ishte deklarata qe beri nga qendra e qytetit te lezhes,kryeministri i vendit Edi Rama, i cili ishte ne kete qytet per te shperndare lejet e legalizimi. Rama tha se bashkia e re e Lezhes …

Lexo me shume

ZGJEDHJET, KVV KRITIKA PER PERGATITJET!

Vetėm tre muaj pėrpara zgjedhjeve tė 21 qershorit, Koalicioni i Vėzhguesve Vendorė ka publikuar raportin e parė. Nė raportin e ndėrmjetėm, nė tė cilin nuk mungojnė edhe rekomandimet pėr institucionet pėrgjegjėse por edhe pėr partitė pollitike, koalicioni tėrheq vėmėndjen pėr vonesat nė procesin e pėrgatitjeve ndėrsa sipas tij, vullneti politik e konsesusi ende mungojnė. Nė kėtė raport tė parė, Koalicioni …

Lexo me shume

AMBASADORIA BELGE NUK KOMENTON ĒESHTJEN “FRROKU”

Reagon nga Shkodra ambasadorja e Madhėrisė sė Tij, Mbretit tė Belgėve nė Shqipėri pėr ēėshtjen e Mark Frrokut. Deputeti, sipas komunikatave tė Prokurorisė ka tė hapur njė ēėshtje pėr vrasje me drejtėsinė belge. Sipas ambasadores e rendesishme eshte te ndiqet rregullat dhe ligji. “Une mendoj se i vetmi koment qe kam eshte se shqiperia eshte nje vend kandidat ne bashkimin …

Lexo me shume

PD: POLICIA VEGEL E SHTETIT!

DEKLARATĖ PĖR MEDIA E PARTISĖ DEMOKRATIKE SHKODĖR Policia e Shtetit ėshtė kthyer nė njė vegėl shtypėse nė duart e qeverisė. Kjo dėshmohet edhe me shoqėrimet e bėra gjatė ditės sė sotme tė 4 organizatorėve tė protestės sė banorėve tė NėnShkodrės. Paulin Maēaj nga Dajēi, Lush Lushi nga Berdica, Nadir Rexhepi nga Berdica dhe Lulėzim Mustafa nga Trushi, janė personat e …

Lexo me shume