Wednesday , 20 June 2018

POLITIKE

GJINUSHI DEL NE MBROJTJE TE DEPUTETIT DOSHI

Prokuroria duhet pergzuar po jo qe nje ēeshtje te tregojE edhe shume te tjera ti fshehe. Per sa I perket arrestimit te deputetit Doshi si Ish kryetar I parlamentit them qe eshte e jashte ligjshem pasi ka shume shkelje proceduriale. Ne kete menyre eshte shprehur  kryetari I psd Skender Gjinushi teksa tha se Pėr akuzėn e kallėzimit tė rremė nuk …

Lexo me shume

RAMA NE FB: STADIUMI NUK ESHTE NDERTIM PA LEJE

“Ndjekes ne Tw e FB qe perserisni nderto stadiumin Loro Boriēi s’po bejme ndertim pa leje te dale ku te dale prandaj durim stadiumi do behet!”  Ne kete menyre eshte pergjigjur kryeministri Shqiptar Edi Rama kerkeses se vazhdueshme per nisjen e ndertimit te stadiumit  “Loro Boriēi”. Pergjigjia e Rames ka ardhur nepermjet nje statusi ne facebook ku kryeministri le te …

Lexo me shume

PROKURORIA KERKON ARRESTIMIN E DEPUTETEVE DOSHI DHE FFROKU

Pas mė shumė se dy javė nga akuzat e rėnda tė bėra publike, Prokuroria e Krimeve tė Rėnda ka dalė tashmė me njė version zyrtar tė saj duke i kėrkuar Kuvendit tė Shqipėrisė qė tė arrestohen deputetėt Tom Doshi dhe Mark Frroku. Bazuar nė komunikatėn e Prokurorisė, bėhet e ditur se dy deputetėt janė nėn akuzė pėr 3 vepra penale, konkretisht …

Lexo me shume

PD: Ne spitalin e Shkodres mungon cdo gje, kjo eshte rilindja!

Shėrbimi shėndetėsor nė Shkodėr ėshtė nė njė gjėndje tė mjerueshme. Jemi nė kėtė konferencė pėr media pėr tė denoncuar hapur situatėn e rėndė nė tė cilėn ndodhėt Spitali Rajonal i Shkodrės dhe sistemi shėndetėsor nė pėrgjithėsi.U premtua shėndetėsi falas me parametra Evropian, por qėndrat shėndetsore nuk kanė as ujė tė pijshėm. Pėrveē vullnetit dhe dėshirės sė madhe tė bluzave tė …

Lexo me shume

PD- Shkoder: DAR po zevendeson mesuesit me militante partie!

Deklarata PD- Shkoder! Partia Demokratike e Shkodrės ju uron Ju mėsuese dhe mėsues tė Shkodrės: Gėzuar 7 Marsin! Ėshtė njė ditė reflektimi pėr tė gjithė ata qė kanė nė dorė fatet e arsimit nė vendin tonė, i cili nė kėtė ditė tė shėnuar pėr mėsuesit, i gjen kėta tė fundit nė njė situatė presioni politik. Nė arsimin e “Gjeneratės tjetėr”, …

Lexo me shume

Imami: Zgjedhjet e parakohshme, zgjidhje per kete vend!

Pa Zgjedhje tė parakohshme nuk ka zgjidhje pėr kėtė vend. Me kėtė deklaratė e ka nisur fjalimin pėrpara kryesisė sė PD- sė Shkoder Arben Imami kryetari grupit tė punės pėr bashkinė e Shkodres pėr zgjedhjet e 21 Qershorit. Sipas Imamit nė ktė zgjedhje duhet fituar me njė rezultat tė thellė. Nga ana tjetėr Kryetar i Grupit tė Punės pėr Bashkinė …

Lexo me shume

Tom Doshi: Bandat e Ilir Metes tentuan te vrisnin deshmitarin!

Tom Doshi pėrmes njė tjetėr regaimi nė FB deklaron se  vetė Rama i ka kėrkuar deputetit tė Shkodrės tė denoncojė personin qė do ti bėnte atentat dhe sėbashku ti tregonin vendin Ilir Metės, ndėrsa hedh dyshime se pėr shkak tė pazareve qė ka ofruar Meta, Kryeministri ėshtė detyruar tė tėrhiqet. Ai shpjegon mė tej se e ēoi te porositurin per …

Lexo me shume

Emrat e PD- se per zgjedhjet e 21 Qershorit!

Tashmė qė partia sociliste ėshtė pranė zyrtarizimit tė kandidaturės sė Ketit Bazhdari, e cila me kėtė kandidaturė sfidoi edhe deputetin Tom Doshi edhe pranė selisė blu kanė nisur tė dalin emrat rreth kandidaturės sė kėsaj force politike pėr qytetin e Shkodres.  Burime nga qendra bėjnė tė ditur se janė duke u shqyrtuar disa kandidatura tė mundshme si kandidat nė zgjedhjet …

Lexo me shume

Reagon PD: Meta te jape doreheqjen menjehere!!!

Pas pėrjashtimit dhe akuzave tė Partisė Socialiste ndaj Tom Doshit, kreu i Partisė Demokratike Lulzim Basha ka dalė nė njė deklaratė pėr media. Basha kėrkoi dorėheqjen e menjėhershme tė kreut tė Kuvendit, Ilir Meta duke thėnė se ai ėshtė i inkriminuar direkt i kėsaj akuze. Po ashtu Basha i ka bėrė thirrje prokurorisė qė tė zbardhė ēdo akuzė qė bėhet pėr kėtė …

Lexo me shume

SHBA dhe BE pershendet perjashtimin e Doshit!

Ambasada amerikane nė Tiranė mirėpret vendimin e Partisė Socialiste tė Shqipėrisė pėr tė pėrjashtuar Z. Tom Doshi. Ambasada shton mė tej se deputeti Doshi “pretendohet se ėshtė pėrfshirė nė veprimtari kriminale”. Ambasada i bėn thirrje Prokurorit tė Pėrgjithshėm tė Shqipėrisė tė hetojė dhe ndjekė penalisht kriminelė dhe zyrtarė tė korruptuar nė tė gjitha nivelet. BE: Tė zbatohet ligji nė luftėn …

Lexo me shume