Wednesday , 20 June 2018

POLITIKE

Tom Doshi: Meta ka urdheruar vrasjen time e te Mhill Fufit

Eshte propozuar perjashtimi i Tom Doshit nga grupi parlamentar i Partise Socialiste. Ai ka lene mbledhjen perpara se te jepej vendimi, duke bere akuza te forta ndaj Kryeministrit Rama. Doshi tha se tashme Rama ka tutor Ilir Meten. Doshi deklaroi gjithashtu, se Meta ka urdheruar vrasjen e tij dhe deputetit te PD-se, Mhill Fufi. Tom Doshi: “Nuk prita votimin, por dihet …

Lexo me shume

Perfaqesuesi i BE- se: Po ndjekim situaten e krijuar nga OSHEE- ja

Dhunėn policore nė vendin tonė Pėrfaqėsuesi i Delegacionit tė BE-sė pėr tė Drejtat e Njeriut,  Erol Akdag e ka cilėsuar si tė papranueshme, ndėrsa ka kėrkuar qė policia tė ndėshkojė efektivėt e policisė qė ushtrojnė dhunė pėrvec se nė rastet kur sherbejnė pėr ruajtjen e rendit dhe qetėsisė publike. “Dhuna e policore ėshtė e papranueshme vetėm nė rastet kur sherben pėr …

Lexo me shume

Doshi: Askush s’mund te ma heqe mandatin!

Akuzat dhe kunder akuzat ne mes deputetit socialist Tom Doshi dhe perfaqesuesve te mazhorances kane vijuar edhe kete diel. Teksa nė selinė rozė ėshtė hedhur nė diskutim varianti i pėrjashtimit diten e hene atehere kur do te mblidhet grupi socialist, ka reaguar sėrish Tom Doshi. Nė njė reagim pėr gazetėn “Sot”, Doshi ka pohuar se nuk ka frikė nga asnjė …

Lexo me shume

Basha: Koalicion vetem me qytetarin, jo me forca te kalbezuara!

reu i opozites lulzim basha ka nisur nga shenkolli i lezhes turin politik per te marre ne menyre te drejtperdrejte problemet dhe hallet e shqiptare,qe sipas tij jane e perditshmja e tyre. Per ti shkuar mbare ky tur, Basha kerkoi edhe bekimin e shenjterve. Duke iu referuar situates ne vend, kreu i opozites Lulzim Basha ka deklaruar se zgjidhjet e ketyre …

Lexo me shume

PD Shkoder mbeshtet protesten e banoreve te NenShkodres

Sot banorėt e NėnShkodrės protestuan me kėrkesa tė qarta ndaj qeverisė dhe OSHEE-sė. Partia Demokratike Dega Shkodėr mbėshtet protestėn e tyre dhe i kėrkon OSHEE-sė tė mos tallet, por tė marrė nė konsideratė kėrkesat e banorėve dhe t’u japė zgjidhje sa mė shpejt.Shqyrtimi me seriozitet i ankesave tė qytetarėve dhe anullimi i menjėhershėm i faturave abuzive, ėshtė e vetmja zgjidhje. …

Lexo me shume

“Lufta” ne mes Rames dhe Doshit lidhet me kandidaten e PS- Shkoder

Njė ditė pas toneve tė ashpra kundėr mazhorancės dhe deklarimit tė njė lufte tė hapur ndaj kryeministrit Rama, Deputeti i Shkodrės Tom Doshi ka zbutur tonet. Nė njė postim nė rrjetin social Facebook, Doshi shkruan se kritikat e forta qė i bėri qeverisė lidhen vetėm me premtimet e bėra ndaj bashkėqytetarėve tė tij, duke theksuar se pas tyre nuk ka …

Lexo me shume

Tom Doshi i shpall lufte Rames. Besnik Brahimi: Qeveria e Rames mashtruese!

Deputeti socialist Tom Doshi po I shpalle luftė nga oborri i Kuvendit kryeministrit Edi Rama.  Mes tij dhe Edi Ramės “nuk do tė ketė paqe”. Ky fakt behet I ditur nga vete deputeti socialist gjate nje deklarate per mediat. I njohur si njė nga mbėshtetėsit kryesorė tė Ramės zgjedhjet e shkuara ka pėrdorur terma tė rėndė akuzues pėr kryetarin e …

Lexo me shume

Tom Doshi: Koha per ndryshim ne qeveri

Si njė ditė mė parė nė mbledhjen me dyer tė mbyllura tė grupit tė PS-sė, deputeti socialist Tom Doshi ngriti sėrish zėrin kunder mozharances qeverisese duke shprehur pakėnaqėsitė nė lidhje me punėn e ministrave, por tashmė para medias. Gjate dites se marte ku u zhvillua mbledhja e grupit parlamentar te se majtes Doshi shprehu pakėnaqėsi pėr punėn e disa ministrave …

Lexo me shume

Testimi mjekeve, perēan mazhorancen!

Per reformen e shumeperfolur  per testimin e mjekeve dhe infermiervee tashme edhe brenda mazhorances jane kunder. E akuzat po vijne nga ish ministri I shendetsise Vangjel Tavo I cili arrin deri aty sa te cilesoje nismėn e ministrisė tė paligjshme dhe nė kohė tė papėrshtatshme, pasi nuk ėshtė ky prioriteti madhor i mazhorancės. Sipas Tavos sistemi shėndetėsor ka tė tjera …

Lexo me shume

“Rebelohet” Tom Doshi: PS te mbaje premtimet

Deputetin socialist, Tom Doshi  po e zhgenjen mazhoranca qeverise e me saktesisht nje pjese e ministrave te majte. Tashme nepermjet shtypit te shkruar Deputeti socialist, Tom Doshi, ka mbėshtetur kritikat e fundit ndaj qeverisė nga ana e Ben Blushit. Ai thotė se PS duhet tė mbajė premtimet e dhėnė, pasi nuk ėshtė nė rrugėn e duhur.“Blushi ngre shqetėsime reale.Populli po …

Lexo me shume