Thursday , 21 February 2019

POLITIKE

VOLTANA ADEMI TAKIME NE BARDHAJ DHE ME ISH TĖ PĖRNDJEKURIT

Fshati Bardhaj ka qenė ndalesa e radhės e Kandidates sė Partisė Demokratike pėr bashkinė Shkodėr Voltana Ademi. Gjatė takimit me banorėt Ademi ėshtė njohur me shqetėsimet e tyre si heqja e ndihmės ekonomike dhe papunsia. Banorėt u shprehėn mjaft tė zhgėnjyer me rritjen e ēmimeve, papunsinė dhe taksat e larta. Ademi e shoqėruar edhe nga Kryetari I PD-sė Shkodėr Ramiz …

Lexo me shume

PD SHKODER: RAMA DEKLAROI SE KETI BAZHDARI ESHTE ASKUSHI!

DEKLARATA PD Sot kryeministri Rama bllokoi tė gjitha rrugėt e Shkodrės me postėblloqe policie dhe me paranojė. Ky bllokim u bė pėr tė deklaruar qė Keti Bazhdari ishte Askushi. Ėshtė njė pike qė jemi tė gjithė dakord Zoti Kryeministėr, ėshtė askushi nėse do ti referohemi konkretisht prejardhjes nga ti vjen. Por reagimi jonė i referohet mosnjohjes tėndė tė stisur ndaj ish …

Lexo me shume

E MAJTA MUND TE PERFAQESOHET ME NJE TJETER KANDIDATURE

Kur kane mbetur jo me shume se 24 ore nga regjistrimi I kandidaturave per kryetar bashkive ne KQZ, qytetit te Shkodres mund ti shtohet nje tjeter kandidature e cila vjen nga partite e spektrit te majte, e konkretisht nga PSD- ja. Burime nga kjo force politike bejne te ditur se cdo gje eshte gati ndersa ka perfunduar perpilimi I listave …

Lexo me shume

SHKODRANET BRAKTISIN RAMA- METEN!

Qyteti i Shkodres ka pritur kete te diele kupolen shtetrore Rama- Meta ne prezantimin e kandidates se mazhorances Keti Bazhdarin, por edhe pse ishte paralajmeruar si nje takim mjaft I suksesshem ka ndodhur e kunderta. Qytetaret e Shkodres kane braktisur takimet e kryeministrite Rama duke nisur qe nga takimi I cilesuar si me I rendesishmi ai I perurimit te stadiumit …

Lexo me shume

LEZHA SINJALIZON RROTACIONIN E DREJTIMIT TE BASHKISE

Demokratet e lezhes u vendosen ne shesh per te pritur kreun e partise lulzim basha i cili ishte ne kete qytet per te prezantuar kandidatin e djathte per kete bashki Fran Frrokaj. Bashes iu desh te levizte ne kembe ne menyre qe te percillte te gjithe turmen e mbledhur ne mbeshtetje e kandidatit demokrat fran frrokaj. Duke iu drejtuar lezhjaneve, …

Lexo me shume

RAMA- META PREZANTOJNE BAZHDARIN

Edi Rama dhe Ilir Meta kanė prezantuar sot kandidaten e tyre pėr bashkinė e Shkodrės Keti Bazhdarin. Kreu i parlamentit Ilir meta u shpreh se projekti qė ka Keti bazhdari pėr kėtė bashki ėshtė njė projekt jo i mbėshtetur nė ideologji por njė projekt qė ėshtė krijuar nė Shkodėr dhe pėr Shkodrėn.“Ėshtė kėnaqėsi e veēantė pėr mua tė jem nė …

Lexo me shume

KANDIDATJA VOLTANA ADEMI HAP FUSHATĖN ELEKTORALE

Kandidatja e Partisė Demokratike per Bashkinė Shkodėr Voltana Ademi, ka nisur sot zyrtarisht takimet me banorėt qė administrohen nga kjo bashki. Ajo zgjodhi qė takimet e para ti zhvillojė nė njė ndėr lagjet me te vjetra tė qytetit, nė Bahcallek. Banorėt e pritėn me dashamirėsi duke i premtuar votat e tyre ne zgjedhjet e 21 qershorit. Nė bashkėbisedimin me ta, …

Lexo me shume

ZYRTARE, ARDIAN HYSA KANDIDAT I PSD PĖR M. MADHE

Ardian Hysa ėshtė kandidati I tretė zyrtarė pėr bashkinė ė Malėsisė sė Madhe. Mesditėn e sė shtunės Hysa ėshtė regjistruar pranė komisionit qėndror tė zgjedhjeve ndėrsa ka paraqitur 500 firma nga 420 tė detyrueshme pėr tu paraqitur pranė KQZ- sė. Pasi kanė verifikuar firmat KQZ ka miratuar unanimisht Ardian Hysėn si kandidat tė PSD- sė pėr bashkine Malėsisė sė Madhe, …

Lexo me shume

FRPD SHKODER PROTESTE ME RASTIN E 1 MAJIT

Te rinjte e forumit rinor te partise demokratike kane sfiduar te gjithe te rinjte qe kishin zgjedhur kafenete ne pedonaleduke protestuar me rastin e 1 Majit. Me pankarta ne duar te rinjte e forumit te partise demokratike kane vijuar marshimin e tyre deri tek sheshi perballe Bashkise Shkoder. Kryetarja e forumit rinor te partise demokratike Gjorgjeta Hila shpjegoi edhe arsyet …

Lexo me shume

ARIFAJ: BORXHET JANĖ KRIJUAR GJATĖ MANDATIT TE PARĖ

Borxhet pėr tė cilat Bashkia e Pukės u vu nė shėnjestėr edhe tė zyrės pėrmbarimore janė borxhe tė akumuluara nga mandati i mėparshėm. Ndėrsa sekuestrot kanė qenė tė qėllimshme pėr tė paralizuar Bashkinė Pukė. Nė kėtė mėnyrė ėshtė shprehur kryetari i kėsaj Bashkie Beqir Arifaj i cili edhe vetė borxhin e krijuar e quajti si tė qėllimshėm nga administrata e …

Lexo me shume