Thursday , 29 October 2020

POLITIKE

AMBASADORI LU: NE SHQIPERI KA POLITIKANE TE LIDHUR ME TRAFIKANTE TE DROGES

Ambasadori i Shteteve t Bashkuara t Ameriks, Donald Lu gjat nj takimi me student t Gazetaris Pjesmarrs n Kursin e Gazetaris Investigative i pyetur pr luftn kundr kanabisit n Shqipri, deklaroi se qeveria e kaluar dhe qeveria aktuale kan probleme me trafikimin e drogs dhe se ka politikan q kan prfituar nga lidhjet e tyre me trafikantt e drogs. Ambasadori …

Lexo me shume

KOKAJ: PER PAULIN STERKAJ, I KEQ, TRAFIKANT E VRASES ESHTE AI QE NUK BLEN DOT AS ME PARE E AS ME VENDE PUNE

Kreu i PD- se Malesi e Madhe Anton Kokaj ka reaguar pas akuzave ne drejtim te tijnga deputeti socialist Paulin Sterkaj. Kokaj per shpifjet ne drejtim te tij ka paralajmeruar se do ti drejtohet gjykates per te kallezuar penalisht Sterkajn per shpifje ndaj tij. Ja statusi i plote: N fakt nuk ia vlen me i kthy prgjigje nj njeriu, q …

Lexo me shume

ALIBIJA E RAMES: LIGJIN PER MBETJET NA E KERKOI BE- ja

Nj dit pasi Kuvendi i hapi dritn jeshile Ligjit pr Mbetjet, ka reaguar kryeministri Edi Rama duke dhn nj sqarim pr ata qe e protuestuan kt ligj. Ligji pr menaxhimin e integruar t mbetjeve urbane u kundrshtua dhe me protesta jasht Kuvendit, por kreu i qeveris ka arsyetuar se prse, Shqipria sht gati t sot pr hap. Rama thekson se, …

Lexo me shume

REAGON DEPUTETJA E PD-se PER PROJEKT-LIGJIN E MBETJEVE

Deputetja e partise demokratike qarku Shkoder Irma Kopliku ka kundershtuar miratimin e projek-ligjit te importit te mbetjeve. Nga foltorja e kuvendit Kopliku tha se ministria e linjes duhet te kishte dhene me shume informacion mbi kapacitete qe ka vendi yne per te pritur mbetje. Irma Kopliku i beri thirrje opozites dhe qytetareve qe te ndalojne kete projekt-ligj pasi do te …

Lexo me shume

PAULIN STERKAJ MERRET ME TRAFIK DROGE DHE PROSTITUTASH

Paulin Sterkaj merret me trafik droge dhe prostitutash, ndersa per kete fakt strukturat e shtetit jane lajmeruar qe ne vitin 2000. Deklarata eshte bere nga sekretari i pergjithshem i Partise Demokratike, Arben Ristani, gjate seances parlamentare te se Enjtes. Ristani iu eshte kunderpergjigjur akuzave te pabaza te deputetit socialist ne drejtim te kreut te Partise Demokratike Dega Malesi e Madhe …

Lexo me shume

DHUNIMI I BIZNESMENIT, META: AKT KRIMINAL!

Kryetari i Kuvendit Ilir Meta teksa ka qen n Shkodr ku ka organizuar atje nj takim, ka folur pr mediat pr shtjen e dhunimit dhe m pas largimit t biznesmenit libanezi-amerikan, ku ka thn se dhunimi i tij ishte akt kriminal dhe se prgjegjsit duhet t vihen para drejtsis.Shpresojm q t jet rasti i fundit ky rast mjaft i dhimbshm …

Lexo me shume

“KAMERAT” MAZHORANCA MIRATON LIGJIN PA OPOZITEN

Komisioni i Siguris miratoi ndryshimet ligjore n ligjin pr masat shtes t siguris. Komisioni gjithashtu rrzoi me votn dekretin e Nishanit pr kt ligj.Opozita nuk ishte e pranishme n mbledhje.Diskutimet u shoqruan me debate mes mazhorancs. Relatori i ligjit, deputeti socialist Pjerin Ndreui krkoi kreut t Komisionit Braho t shtyhet p nesr mbledhja, pasi nuk ishte njohur mendryshimet q i …

Lexo me shume

PAULIN STERKAJ NUK DI TE LEXOJE!

Ardhja e Kryeministrit Edi Rama ne turin paraelektoral ne veri te Shqiperise pervec premtimeve me qellim terheqjen e antarsise ka qene edhe promovimi I deputeteve. Duke dashur edhe nje here qe te deshmoje se deputete e qarkut Shkoder jane prane zgjedhesve. Pervec Mimoza Hafizit e cila nuk ishte e pranishme ne keto takime. Mirpo Kryeministri Rama zbuloj nje tjeter fakt …

Lexo me shume

RAMA PREMTON INVESTIME PER PUKEN

Pas Vaut te dejes destinacioni I radhes I Kryeministrit Rama ka qene Puka. Rama inspektoi ndryshimin qe ka pesuar njesia administrative Luf-qerret si dhe premtoj te tjera investime. Me nj investim rreth 115 milion lek, fillon transformimi rrnjsor i qytetit, sipas nj projekti krejt t veant pr ta lidhur n t ardhmen qendrn me liqenin. Me pas Kryeministri Rama udhetoj …

Lexo me shume

KRYEBASHKIAKU ZEF HILA ENTUZIAST NEN SHOQERINE E KRYEMINISTRIT

11 mij hektarve tok bujqsore n fshatrat e Lezhs dhe Vaut t Dejs n Shkodr ju rikthehet kullimi. Dhera, ferra dhe inerte e kishin nxjerr plotsisht jasht funksionit kanalin kullues n segmentin Gjadr-Mjed. Edhe reshje shiu jo t forta mund t prmbytnin tokat bujqsore t fshatrave Zojs, Gramsh, Mabe, Kukel, Barbullush, Bushat, Mjede duke u shkaktuar dme serioze fermerve.N fshatin …

Lexo me shume