POLITIKE

DOSHI: BAZHDARIN E PROPOZOI LSI, FITORE VOLTANA ADEMIT!

Deputeti i pėrjashtuar nga Partia Socialiste Tom Doshi del nė mbėshtetje tė kandidates sė djathtė pėr Bashkinė e Shkodrės Voltana Ademi. “E ka tė fituar Shkodrėn”, tha Doshi ndėrsa la ambientet e Prokurorisė sė Pėrgjithshme. Doshi shpjegoi qė mbėshtetja e tij ndaj kandidatit tė majtė pėr Bashkinė e Vaut tė Dejės, lidhet me faktin se kundėrshtari i tij demokrat vjen …

Lexo me shume

ADEMI DHE BAZHDARI DISKUTOJNĖ PĖR PJESMARRJEN E GRAVE NĖ POLITIKĖ

Sėrish kandidatėt pėr kryetare tė bashkisė Shkodėr Voltana Ademi dhe Keti Bazhdari kanė qenė nė njė takim tė pėrbashket i cili u organizua nga Instituti Shqiptar i Studimeve Ndėrkombėtare dhe Ambasada e Mbretėrisė sė Hollandės nė Tiranė, Forumin Evropian: me temė  “Zgjedhjet lokale 2015, pėrfaqėsimi dhe pėrfshirja e grave nė politikė”. Ambasadorja Hollandeze ne vendin tone Dewi van der Weerd …

Lexo me shume

KOKAJ: DO ZGJIDHIM PROBLEMIN E UJIT NĖ M. MADHE

Ndalesa e radhės e kandidatit tė Partisė Demokratike Anton Kokaj ka qenė fshati Hysaj nė komunėn e Gruemirės ku ka bashkėbiseduar me banorėt e kėsaj zone. Keto tė fundit pėrveē mbėshtetjes pėr fitore nė zgjedhjet e 21 Qershorit i kanė bėrė tė ditur edhe disa nga problematikat me tė cilat po pėrballen. Nga ana tjeter kryetari i Partisė Demokratike Ramiz …

Lexo me shume

ANTON KOKAJ TAKIM ME BANORĖT E FSHATIT KULLAJ

Drejtuesit e Partisė Demokratike tė Shkodrės dhe Malėsisė sė Madhe, Ramiz Ēobaj dhe Pjerin Spathari kanė kėrkuar qė me 21 qershor banorėt e fshatit Kullaj nė komunėn e Gruemirės tė votojnė masivisht kandidatin e Partisė Demokratike Anton Kokaj. Pėrpara banorėve tė Kullajve, kandidati i sė djathtės Anton Kokaj ka evidentuar rėndėsinė e fitores sė zgjedhjeve tė 21 Qershorit. Banorėt e …

Lexo me shume

ANTON KOKAJ TAKIM ME BANORET E GORE- BUDISHES!

Fshatrat e Gore- Budishes kanė qėnė ndalesa e radhės e kandidatit pėr partinė Demokratike nė bashkinė e Malėsisė sė Madhe Anton Kokajt. Gjatė bashkėbisedimit me Kokajn, banoret e Gore- Budishes I kanė premtuar mbeshtetje dhe fitore te thelle me 21 Qershor, ndersa I kane bere te ditur edhe problemet me te cilat perballen. Nga ana tjeter Kandidati i PD- se Anton …

Lexo me shume

DOSHI: I BĖJ THIRRJE QYTETARĖVE QĖ TĖ MOS BLIHEN NGA ILIR META

Unė jam pėrjashtuar nga grupi parlamentar i Partisė Socialiste por vazhdoj tė jem deputet pasi pėrjashtimin tim nga politika e bėni vetėm ju. Nė kėtė mėnyrė u ėshtė drejtuar tė rinjve tė Bushatit, Vaut tė Dejės dhe Vig Nelės deputeti i Shkodrės Tom Doshi. Tom Doshi u ka bėrė thirrje tė gjithė banorėve tė komunės sė re tė Vaut tė …

Lexo me shume

PD SHKODĖR HAP ZYRTARISHT FUSHATĖN ELEKTORALE

Kandidatja e Partisė Demokratike Voltana Ademi ka ēelur zyrtarisht fushatėn elektorale. Nė njė tubim madhėshtor ku mblodhi mijėra qytetarė dhe simpatizantė tė PD-sė tė cilėt u bashkuan nėn moton e fitores. Nė sheshin “Luigj Gurakuqi” kandidatja Voltana Ademi tha se dyshja Rama-Meta kanė varfėruar shqiptarėt dhe shkodranėt. Ndėrsa premtoi se nė krye tė bashkisė Shkodėr do tė punojė me transparencė …

Lexo me shume

ANTON KOKAJ TAKON BANORĖT E FSHATIT GRADEC

Kandidati i Partisė Demokratike pėr bashkinė Malėsi e Madhe Anton Kokaj ėshtė ndalur nė fshatin Gradec tė komunės Kastrat. Kryetari i seksionit Gradec Marshej  tha se banorėt duke votuar Anton Kokajn votojnė pėr familjet dhe mirėqėnien e tyre. Nga fshati Gradec i komunės Kastrat kryetari i Partisė Demokratike per Malėsine e Madhe  Pjerin Spathari ka kėrkuar mbėshtetje maksimale pėr kandidatin …

Lexo me shume

REAGON NĖ FACEBOOK VOLTANA ADEMI

Kandidatja e Partisė Demokratike pėr bashkinė Shkodėr Voltana Ademi ka reaguar ne faqen e saj zyrtare nė facebook pėr akuzat e Lėvizjes Socialiste pėr Integrim mbi vendosjen e flamujve nė ambjentet private tė zonjės Ademi. Nė deklaratėn e saj Ademi thekson se “Lėvizja Socialiste pėr Integrim po tenton tė mashtrojė dhe manipulojė qytetarėt shkodranė me fabrikime faktesh tė pa qena …

Lexo me shume

DY KANDIDATET ADEMI- BAZHDARI NĖ DEBAT PUBLIK!

Dy kanditatet pėr kryetare bashkie tė qytetit tė Shkodrės, Keti Bazhdari dhe Voltana Ademi janė vėne pėrballė njėra-tjetrės nė njė diskutim me rininė e qytetit ndėrsa kanė nėnshkruar edhe kontratėn pėr tė rinjtė. Nė qendėr tė diskutimeve ishte “Kontrata sociale” e cila pėrmban projektet qė tė rinjtė i kėrkojnė kryebashkiakut tė ardhshėm. E para e mori fjalėn znj. Ademi e …

Lexo me shume