POLITIKE

M. MADHE, BANORET PROTESTE PERPARA BASHKISE

  Banort e Malsis s Madhe kan organizuar nj protest prpara bashkis s ktij qyteti, ndrsa kan denoncuar publikisht largimet nga puna t njerzve pr arsye politike si dhe kushtet e renduara ekonomike me t cilat po prballen banort e ktij qyteti. N prkrahje t banorve t Malsis s Madhe ka qn edhe Sekretari i aksionit qytetar ne Partine Demokratike …

Lexo me shume

ARBIS VJERDHA:ZGJEDHJA E DELEGATEVE NJE TURP PER PS- SHKODER

Votimet per zgjedhjen e delegateve ne partine socialiste te Shkodres jane shoqeruar me kontestime dhe pakenaqesi te forta ne radhet e socialisteve. Arbis Vjerdha nje nga emrat e perfolur per te qene ne krye te PS se Shkodres gjate nje interviste per Tv Rozafa i komenton keshtu zgjedhjet. Po kush i formuloj listat e delegateve? Vjerdha e ve gishtin tek …

Lexo me shume

NUK PRESIM QE BALLKANI TE STREHOJ REFUGJATET

Vendet e Bashkimit Evropian presin nga vendet e Ballkanit Perendimor q frenojn emigrantt t cilt kan si destinacion vendet e BE- s. Deklarata ka ardhur nga antar i Komitetit Ekonomik dhe Social Evropian Ionut Sibian gjat nj vizite n shkolln e mesme At Pjetr Meshkalla n qytetin e Shkodres, ku u pyet nga nxnsit se cilat jan pritshmrit e BE- …

Lexo me shume

MJERIM DHE MASHTRIME QE NUK FALEN

Sekretarja pr marrdhniet me publikun n Partine Demokratike Grida Duma ka qene ne torovice te lezhes per te bashkbiseduar me banoret mbi problemet e tyre.Ajo eshte njohur nga banoret me situaten e rende me te cilen perballen cdo dite duke mos njohur asnje sherbim apo vemendje te institucioneve te shtetit. Edhe ne lagjen malecaj duma eshte perballur me te njejten …

Lexo me shume

EMRAT E 32 DELEGATEVE TE PS- SHKODER

24 or pas zgjedhjve t patis socialiste pr 32 delegatt q do shkojn me 19 Mars n kongresin e PS- s, Kujtim Prroni Kryetar i Komisionit Zgjedhor pr qarkun e Shkodres ka br t ditur se procesi zgjedhor ka qn normal dhe nuk ka patur asnj problematik, ndrsa pjesmarrja e antarsis n votime ka qn mjaft e lart. Partia Socialiste …

Lexo me shume

HAFIZI: PO ZGJEDHIM DELEGATET PARA KRYETARIT, E UDITSHME

Zgjedhjet pr 32 delegatt e PS- s pr qarkun Shkoder le t jen nj model demokracie pr partin socialiste n t ciln po krijohet nj rebus I cuditshm pasi po zgjidhen delegatt dhe nuk po zgjedhet kryetari, ka qn kjo deklarata e deputets s PS-s Mimoza Hafizi e cila ndoqi nga afr procesin e zgjedhjeve pr delegatt n PS- n …

Lexo me shume

BUSHATI: PROES MODEL, PAS DELEGATEVE ZGJEDHIM KRYETARET

Zgjedhja e delegatve t PS- s ka inauguruar selin e partis socialiste n qytetin e Shkodres. Kt proces koordinatori i i selis roz pr rajonin e Shkodres, Ministri Jashtm Ditmir Bushati e ka cilsuar si nj hap shum t rndsishm n funksion t demokratizimit t saj. Ministri Bushati ka br t ditur se hapi i radhs do t jet zgjedhja …

Lexo me shume

ME 27 SHKURT, PS- SHKODER ZGJEDH DELEGATET

Ditn e Shtun, partia socialiste do t zhvilloj zgjedhjet pr delegatt e Kongresit n qarkun e Shkodres. Sipas Koordinatorit t PS- s pr rrethin e Shkodres Martin Cubi, me 27 Shkurt do t votojn 3 211 antar socialiste pr zgjedhjen e 32 delegatve, nga t cilt 14 pr qytetin dhe 18 pr fshatin, pr n kongresin e PS- s q …

Lexo me shume

PARLAMENTI, QELLOHET ME VEZE KRYEMINISTRI RAMA

Opozita qlloi me vez drejt kryeministrit Rama dhe kabinetit qeveritar n momentin kur n Parlament n momentin kur deputett e opozits kan bllokuar foltoren e Kuvendit. Sikurse tregojn dhefoto,drejt kryeministrit sht qlluar me nj top letre fillimisht, m pas sht qlluar me vez. Kjo e fundit nuk ka prekur kryeministrin por ministren Ermonela Felaj. Hera e tret kur sht qlluar …

Lexo me shume

TOPALLI AKUZA KREUT TE OSHEE- se PER LARGIME NGA PUNA

Ish- Kryeparlamentarja Jozefina Topalli ka hedhur akuza te drejtperdrejta ndaj drejtorit te ri te Operatorit te Shperndarjes se Energjise elektrike njesia- Shkoder Xhevat Mollca. Nepermjet nje statusi ne rrjetin social Facebook Topalli thote se Drejtori Mollca ka paralajmeruar se do te shkarkoje nga puna 25 punonjes ne kete institucion. Teksa njeri prej tyre ishte Ferid Rama i cili si pasoje …

Lexo me shume