Friday , 25 September 2020

POLITIKE

HAFIZI: DO TU TREGOJME SOCIALISTEVE SE SI ESHTE ABUZUAR NE EMER TE TYRE

Deputetja e Partis Socialiste, Mimoza Hafizi thekson se referendumi i 9 prillit ishte nj proces me shkelje t panumrta ligjore. Duke shprehur qndrimin e saj kundr dhe t deputetit Ben Blushi, Hafizi thekson se procesi ishte fars dhe kundr rregullave t brendshme t partis.N nj mesazh n Fb, Hafizi shprehet se do t krkoj fotokopjet e listave dhe do t …

Lexo me shume

HAFIZI NE FB: PARTIA U KTHYE TE ENVERI

Deputetja socialiste e qarkut t Shkodrs, Mimoza Hafizi ka ironizuar deklaratat e sotme t profesorit t Partis Socialiste Servet Pllumbi n lidhje me referendumin brenda partis, i cili tha se Ben Blushi dhe Hafizi jan pakic dhe ata jan vetprjashtuar nga partia ku bjn pjes. Prof. Servet Pellumbi, shqiptari m i lumtur me rezultatin 95% te referendumit ne PS. M …

Lexo me shume

PRRONI: HAFIZI DUHET TE KISHTE DERGUAR 3 DITE ME PARE NE ASAMBLE LISTEN E VESHGUESVE

Deputetja Mimoza Hafizi nuk eshte penguar ne asnje moment per te patur vezhguesit e saj ne qendrat e vitimit pasi komisioni eshte mbledhur qe pasditen e se premtes. Deklarata erdhi nga Kujtim Prroni Kryetar I komisionit zgjedhor , ndersa per akuzen e deputetes se proesi ka qene I manipuluar Prroni thote se proesi ka patur nje rrjedhe normale dhe pa …

Lexo me shume

LEZHE, ASNJE SURPRIZE NE VOTIMIN E REFERENDUMIT

Nuk pati asnje surprize ne Lezhe. Referendumi i zhvilluar nje dite me pare per te certifikuar vazhdimsine e mandatit te kryetarit te partise socialiste kur ai eshte zgjedhur kryeminister tejkaloi edhe pritshmerite e socialisteve. Ne perfundim te procesit eshte bere e ditur se ne bashkine e lezhes moren pjese ne votim 80% e anetarsise ose 1906 anetare, nje rezultat qe …

Lexo me shume

HAFIZI: PROESI REFERENDUMIT I PARREGULLT!

Procesi I referendumit nisi si I parregullt dhe ashtu u mbyll, deklarata erdhi nga deputetja e PS Mimoza Hafizi gjate nje komunikimi me gazetaret ne Shkoder. Hafizi e cilesoi si procesin e vetem nje pale, pasi te tjeret nuk u lejuan te merrnin asnje informacion duke e cilesuar si procesin me te paprecedent ne historine boterore. Nga ana tjeter Hafizi …

Lexo me shume

HAFIZI LETER KOMISIONIT ZGJEDHOR TE PS

Deputetja Socialiste Mimoza Hafizi i ka drejtuar nje leter komisionit Zgjedhor te Partise socialiste Bashkise Shkoder. Hafizi ne kete leter pretendon se ka 3 ore ne pritje te takimit per kerkesat qe ka adresuar. Sipas letres se hapur te Hafizit e cila I eshte drejtuar kryetarit te komisionit zgjedhor te PS- bashkia Shkoder kerkon te njihet n mnyr zyrtare me …

Lexo me shume

SOCIALISTET E SHKODRES MARRIN PJESE NE REFERENDUM

Antart e partis socialiste n Shkoder u jan drejtuar kutijave t votimit per referendumin e ksaj partie lidhur me mandatin e kryetarit t PS-s, Edi Rama. Sipas Koordinatorit te PS- se ne qytetin e Shkodres Agim Shimaj procesi ka nisur q n 8 t mengjesit, ndrsa ka vijuar normalisht me nj pjesmarrje masive. Vetm n qytetin e Shkodres marrin pjes …

Lexo me shume

LEZHE, REFERENDUMI ZHVILLOHET KREJTESISHT I QETE

Qendrat e planifikuara ne Lezhe per votimet e referendumit te socialisteve jane hapur ne oren 9-00. Socialistet e vjeter dhe drejtues te kesaj force politike ne Lezhe jane shfaqur te paret per te marre pjese ne votim. Per kryetarin socialist te Lezhes Ermal Shema interesimi i anetarsise eshte i kenaqshem, ndersa ka folur edhe per mos zhvillimin e fushates ne …

Lexo me shume

HAFIZI: PO NDESHI SHKELJE FLAGRANTE. SOCIALISTE MOS VOTONI PER REFERENDUM

Deputetja Mimoza Hafizi vetem disa ore perpara zhvillimit te votimit per referendum brenda PS- se ka dale ne nje deklarate per mediat ku denoncoi shkeljet flagrante. Ka disa ore qe perpiqem qe te gjej komisionin, por askush nuk pergjigjet tha Hafizi e cila hodhi dyshime te forta se procesi po manipulohet. Hafizi shpreson qe socialistet ti kene kuptuar argumentat e …

Lexo me shume

TE SHTUNEN ANETARET E PS VOTOJNE PER REFERENDUMIN

Kete te Shtune partia socialiste ne te gjitha deget e saj voton per referendumin e dates 9 Prill. Ne nje konference per mediat koordinatoret per Agim Shima dhe Martin Cubi thane se cdo gje eshte gati, ndersa listat jane transparente, ndonese nuk jane te formuluara nga ata por nga qendra I pyetur mbi deklaraten e deputetes Hafizi per bojkot pasi …

Lexo me shume