Sunday , 17 November 2019

POLITIKE

SCHNOLL: PARTITE TE LENE NDASITE, PRIMARE KOMBI!

Partit politike n Shqipri duhet t ln ndasit dhe t gjejn gjuhn e mirkuptimit, pasi ka momente kur interesat kombtare jan mbi do interes tjetr. Ky ishte mesazhi qe percolli nga Shkodra per politikanet ambasadori i Austrise ne vendin tone Thomas Schnoll:Do doja t shfrytzoja kt aktivitet pr t prcjell nj mesazh politik sot ne festojm ditn e pavarsis. Kjo …

Lexo me shume

LEZHE, PD DO TE PROPOZOJE ULJEN E TAKSAVE VENDORE

Ka pranuar se ne zgjedhjet vendore te 2015 strukturat paten probleme, por qe jane zgjidhur shpejt dhe fakt i saje eshte fitorja e kandidatit te propozuar prej tyre dhe renditja si force e pare politike. Kreu i demokrateve ne Lezhe Paulin Marku ka folur per analizen e zhvilluar brenda strukturave te saje duke saktesuar se humbja do te analizohet, por …

Lexo me shume

EDUART NDOCAJ TE ENJTEN NE PARLAMENT!

Deputeti m i ri i Kuvendit t Shqipris, Eduart Ndocaj, do t bj betimin n Kuvend kt t enjte. Lajmin e ka br me dije kreu i demokristianve, Nard Ndoka. Ndoka:T enjten betimi n Kuvendin e Shqipris i deputetit Eduart Ndocaj, aktualisht N/Kryetar i Partis Demokristiane t Shqipris. Zyrtarisht PDK me dy deputet n Kuvend, Kodi Zgjedhor dhe komisionert e …

Lexo me shume

VOKSHI: BEQAJ I ZHYTUR NE AFERA KORRUPTIVE

Kryetarja e lidhjes demokratike te gruas, njeheresh edhe kryetare e komisionit te shendetesise i beri thirrje nga Shkodra Prokurorit Llala qe te mos fleje mbi dosjen voluminoze te ministrit Beqaj. Vokshi gjithashtu denoj edhe sjelljen e kryeministrit Rama ne parlament ndaj femrave teksa tha se kete e ben per te frenuar denoncimin e skandaleve te qeverise se tij. Vokshi denoncoi …

Lexo me shume

OSBE MBESHTET REFORMEN NE DREJTESI

Prezenca OSBE n Shqipri ka mbshtetur reformn n drejtsi, ndrsa kjo reform duhet t jet gjithprfshirse dhe kto ndryshime t prekin t gjitha hallkat. Ka qn kjo deklarata e zv/kryetari i prezencs s OSBE n Shqipri Robert Wilton, i cili nga Shkodra shpreh mbshtetjn e plot pr punn e nisur nga kuvendi i Shqipris. Wilton foli gjithashtu pr dekrimnalizmin duke …

Lexo me shume

PALOKA: SHKORA DO TE NISE NDRYSHIMIN. PD- SHKODER ANALIZON REZULTATIN

Partia Demokratike Dega Shkoder ka zhvillaur analizen e zgjedhjeve te 23 qershorit ku te pranishem ishin Koordiantori i deleguar per Shkodresn Arben Imami e Gjoke Uldeda si dhe nen kryetari i pd Edi Paloka. Ndonese Shkodra eshte bashkia e cila pati rezultat te suksesshem serish analzia ka sherbyer per evidentimin e mangesive tha Paloka pas mbledhjes. I pyetur per mungesen …

Lexo me shume

PALOKA: MEDIA ABUZOI PER ANALIZEN E PD- se NE MALESI

Kryetari i grupit te partise demokratike Edi Paloka ka prgenjshtrur lajmin e br publik nj dit m par n nj media n lidhje me analizn e partis demokratike n Malsi t Madhe, ku u transmetua se prgjegjs pr humbjen e ksaj bashkie sht kandidati i s djathts Anton Kokaj. Paloka e cilsoi kt lajm si t pavertet dhe abuziv. Paloka …

Lexo me shume

PALOKA: TURP PER KRYESINE E PD- se M. MADHE, QE HUMBI ME 21 QERSHOR

Analiza e zgjedhjeve lokale t 21 Qershorit nuk ka si synim t pres koka por t mbahet prgjegjsi nga ato njrz q kan patur defekte dhe probleme gjat fushats elektorale pr zgjedhjet lokale. Ka qn kjo deklarata e Kryetarit t grupit parlamentar t PD- s Edi Paloka gjat analizs s zgjedhjeve lokale me strukturat e partis demokratike n bashkin e …

Lexo me shume

BASHA: SHFUQIZIM I KONCESIONEVE KORRUPTIVE

Naft pa akciz, lehtsi pr marrje licence dhe riparimi i anijeve. Kto jan premtimet e kreut t partis demokratike Lulzim Basha pr peshkatart n t gjith vendin.N kuadr t turnit t bashkbisedimit me qytetart Basha premtoi se q javn e par do t shfuqizoj t gjitha koncesionet korruptive t lagunave. Lideri i opozits u takua me peshkatart e Shngjinit n …

Lexo me shume

PERCARJA E PD- se SOLLI HUMBJEN NE PUKE. PALOKA ANALIZON REZULTATIN

j Pas heshtjes s gjat nga humbja e 21 qershorit , Partis Demokratike n Puk u mblodh mbrmjen e kaluar pr analizen e humbjes s paparashikuar n zgjedhjet vendore. I pranishm n kt analiz kreu I grupit parlamentar t PD, Edi Paloka u tha demokratve t Puks se mbledhja nuk kishte prqllim prerjen e kokave por forcimin e PD edhe …

Lexo me shume