Wednesday , 3 March 2021
Breaking News

POLITIKE

VIKTOR TUSHAJ NE KRYE TE AGJENCISE KOMBETARE TE BURIMEVE NATYRORE

Humbi ne zgjedhjet vendore por vlersohet nga partia qe e rikandidoi. Flitet per ish kryetarin e bashkise se Lezhes Viktor Tushaj, i cili qe prej dites se sotme do te jete drejtori i agjensise kombetare te burimeve natyrore. Ai eshte prezantuar paraditen e sotme duke zevendesuar ne kete menyre ish drejtorin e dorehequr te ketij institucioni Dael Dervishi. Me heret …

Lexo me shume

RAMA MESAZH NGUSHELLIMI PER EFEKTIVIN E RENE NE KRYE TE DETYRES

Kryeministri Edi Rama ka shkruar kt mesazh nderimi dhe ngushllimi sot pr efektivin e vrar n krye t detyrs, Ardian Kodrn, gjat nj operacioni: Ardian Kodra, efektiv i Forcave t Ndrhyrjes s Shpejt, ra n krye t detyrs! shkruan Rama. Nj tjetr shrbtor i shtetit i mungon sot familjes, miqve, kolegve, njerzve t ktij vendi. Me respektin m t …

Lexo me shume

BASHA: NDRYSHIMI VERTETE LARGIMI I RAMES!

Lulzim Basha theksoi para mediave se largimi i Haxhinastos nuk sjell asgj, pasi, sipas tij, prkeqsimi i jets s shqiptarve nuk ka shans t ndryshoj. Ndryshimi i vrtet do t ishte largimi i Rams, njeriu q dshtoi t prmbush nj premtim t vetm. Rilindja e tij ishte vetm nj skem pr t vjedhur, nj projekt pr ti detyruar shqiptart t …

Lexo me shume

EDMOND HAXHINASTO JEP DOREHEQJEN. SOKOL DERVISHI MINISTER I TRANSPORTEVE

Mngjesin e s premtes, ministri i Transporteve, Edmond Haxhinasto i ka dorzuar dorheqjen fillimisht kryeministrit Edi Rama n Kryeministri dhe m pas ka informuar pr kt vendim kreun e LSI-s, Ilir Meta, n nj takim kok m kok n kryesin e Kuvendit, takim q zgjati vetm 10 minuta. Sokol Dervishi e do t jet pasuesi i Haxhinastos n krye t …

Lexo me shume

RAMA- ADEMI DERBI I PARE NE LORO- BORII

Kryeministri Edi Rama ishte n Shkodr n inaugurimin e stadiumit t ri “Loro Borii”, ku u luajt edhe ndeshja miqsore Shqipri-Marok. Gjatw inspektimit tw impianitt sportiv Rama ka debatuar me tone t larta me kryebashkiaken Voltana Ademi pr shtjen e shpronsimeve t ndrtimeve pran stadiumit.Por nuk ka munguar as kundrprgjigjja e kryebashkiakes s Shkodrs. Ajo ka akuzuar Ramn se nuk …

Lexo me shume

PD: AKSIONE ANTI- KANABIS SHOW

Partia Demokratike i quan shfaqje mediatike aksionet e ndrmarra nga policia n pranin e ministrit t Brendshm, Saimir Tahiri dhe gazetarve t disa mediave q e kan shoqruar ditt e fundit.Me an t nj deklarate, sekretarja e Marrdhnieve me Publikun n PD, Grida Duma u shpreh se sht duke u luftuar vetm droga q nuk e ka paguar harain tek …

Lexo me shume

RAMA: SHKODRA TE MARRE SHEMBULL NGA MALESIA E MADHE

Bashkite e djathta nuk kane projekte dhe nuk aplikojne per fonde, eshte kjo deklarata e kryeministrit Edi Rama nepermjet nje komunikimi online me ndjekesit ne rrjetin e FB kur eshte pyetur per mungesen e investimeve ne veri te vendit. Rama edhe kete here mori si shembull suksesi perseri bashkine e Malesise se Madhe, edhe pse ne 1 vit qeverisja akoma …

Lexo me shume

DEPUTETJA HAFIZI: VERIU NUK E MERITON PERFAQESIMIN ME DEPUTETET E RILINDJES

Deputetja socialiste Mimoza Hafizi ka rrfyer se prse u prish me kryeministrin Edi Rama, i cili dikur e prezaktoi personalisht si kandidate t PS pr deputete n Shkodr. Ajo thot se q sapo PS erdhi n pushtet ka shprehur dakordsin me faktin se Rama u dha pushtet nj grupi t vogl njerzish q nuk kishin lidhje me shtetformimin. M pas, …

Lexo me shume

LEZHE, ZGJEDHJET E KRYEPLEQVE GATI PER NE PROKURORI

Zgjedhjet per kryetaret e fshatrave ne Lezhe do te perfundojne ne prokurori per hetim. Kete fakt e kane paralajmeruar kryetaret e deritanishem te majte e te djathte, te cilet kane kerkuar edhe mbeshtetjen e Partise Demokratike. Ata kane bere me dije se zgjedhjet jane manipuluar dhe duhet te hetohen pasi nuk eshte reflektuar vullneti i banoreve, por teka e disa …

Lexo me shume

BERISHA: DJALI I XHAXHAIT TE MARK FRROKUT MBJELL KANABIS NE PUKE

Djali i xhaxhait t Arben Frrokut dhe ish-deputetit Mark Frroku, Sokol Frroku sht denoncuar pr kultivim droge n Puk.Denoncimi vjen nga ish-Kryeministri Sali Berisha, i cili shkruan n facebook se ai ndihmohet edhe nga shefi i policis s Puks. Denoncimi n Facebook-un e ish-Kryeministrit Sali Berisha: Qytetari dixhital denoncon: Shefin e komisaritit te Pukes qe mbjell me Frroket droge, te …

Lexo me shume