Tuesday , 29 September 2020
Breaking News

POLITIKE

BLUSHI: EDI RAMA GRABITI NJE MANDAT NE KRYE TE PS- se

Edi Rama grabiti nj mandat n krye t partis socialiste, prmes nj kongresi t trukuar, deklarata ka ardhur nga deputeti i partis Socialiste Ben Blushi nga qyteti i Shkodres, ku ishte I shoqruar nga deputetja socialiste e Qarkut Shkoder Mimoza Hafizi. Pr kto arsye, Blushi ka krkuar nga socialistt e Shkodres dhe t gjith Shqipris q ta shmangin kt referendum, …

Lexo me shume

BARDELI: FTOJME QYTETARET TE MARRIN PJESE NE MITINGUN HOMAZH

Deklarata e PD- se per 2 Prillin Me 2 prill 1991 ndodhi masakra e fundit komuniste. N zemer t Shkodrs 4 t rinjt Shkodran Arben Broci, Besnik Ceka, Bujar Bishanaku dhe Nazmi Kryeziu u masakruan sepse nuk pranonin q vota e tyre, ideali pr nj Shqipri si gjith europa t nprkmbt dhe t shkatrrohet. Me 2 prill 2016 mbushen plot …

Lexo me shume

BASHA: RAMA E BERI PUBLIKE LETREN PERPARA SE TE MA DERGONTE

Kryetari i Partis Demokratike Lulzim Basha deklaroi sot nga selia blu se nuk e ka lexuar ende letrn publike q i ka drguar Kryeministri Edi Rama pr t dialoguar n lidhje me realizimin e reforms n drejtsi.Basha u shpreh se duhet ta lexoj letrn, pasiRama e ka br publike para se tia drgoj personalisht. Kreu i demokratve theksoi se do …

Lexo me shume

RAMA FTON PUBLIKISHT OPOZITEN PER REFORMEN NE DREJTESI

Kreyministri Edi Rama pas tryezs s Dialogut t Lart doli n konferenc pr media, ku ka br t ditur se far u diskutua n kt tryez.Kryeministri Rama theksoi se jan vn n dukje arritjet e reformave pr prmbushjen e 5 prioriteteve. U vun n dukje arritjet e reformave q ndikojn drejtprdrej n prmbushjen e 5 prioriteteve. Gjithashtu u konfirmua nga …

Lexo me shume

MUNGON UJI PIJSHEM, RAMA INAUGURON KANALE VADITESE

Banoret e Gruemires ne Malesi te Madhe prej vitesh vuajne mungesen e ujit te pijshem por kjo per qeverine qendrore dhe ate lokale nuk nje problem shqetesues, e si per ta vertetuar kete fakt, Kryeministri Edi Rama ka qene I pranishem ne inaugurimin e 500 metrave kanit vadites te Shtodrit ne fshatin e Ktoshit. Per cudi te gjithe kjo zone …

Lexo me shume

SHKODER, PRESIDENTI NISHANI URON PASHKET TE KRISHTEREVE

Presidenti I Republikes Bujar Nishani ka zgjedhur qytetin e Shkodres per te percjellur mesazhin e urimit per te gjithe besimtaret e krishtere. Pas vizites me presidentit e konferencs ipeshkvnore, njhersh arqipeshkv i Shkodres imzot Angelo Massafra, Presidenti Nishani theksoi se keto pashke jane te vecanta pasi perkojne edhe me shenjterimin e Nene terezes.   Ne kete dite, Nishani I ka …

Lexo me shume

SHKODER- LEZHE, BASHA URON BESIMTARET E KRISHTERE

Kreu i demokrateve Lulzim Basha i ka percjellur nga Lezha urimet e tij per te gjithe katoliket qe kremtuan sot Pashket, ngjalljen e Krishtit. I shoqeruar nga kreu i bashkise Fran Frrokaj, deputeti Bumci, dhe perfaqsues te tjere te se djathtes ne Lezhe, Basha iu bashkua besimtareve te shumte ne meshen e shenjte qe u zhvillua ne katedralen e Shen …

Lexo me shume

BASHA: QEVERIA E KA ZHYTYR VENDIN NE VARFERI

Kreu i Partis Demokratike Lulzim Basha, akuzoi qeverin se ka zhytur vendin n varfri ndrkoh sipas tij propagandon vende imagjinare pune. I pranishm n aktivitetin me rastin e 25 vjetorit t krijimit t Bashkimit t Sindikatave t Pavarura, Basha tha se vetm n muajt shtator -tetor t vitit 2015, jan pushuar nga puna rreth 75 mij punonjs. Basha: Problemit m …

Lexo me shume

HAFIZI: VENDIMI PER REFERENDUM TE SHPALLET I PAVLEFSHEM

Deputetja e Partis Socialiste Mimoza Hafizi ka dal kundr referendumit n PS pr mandatin e Edi Rams n krye t partis. Deputetja e Partis Socialiste Mimoza Hafizi duket se nuk sht e bindur me vendimin e kongresit t 19 Marsit pr referendumin mbi mandatin e kreut t PS. Ajo i ka br nj krkes Komisionit t Garancive Staturore n PS …

Lexo me shume

BASHA: EDI RAMA “AL CAPONE” I ULUR NE KARRIGEN E KRYEMINISTRIT

I sapo kthyer nga vizita disa ditore n Shtetet e Bashkuara t Ameriks, lideri i partis Demokratike, Lulzim Basha tha sot n nj bashkbisedim me gazetart nga selia blu se ka marr garancin e SHBA-ve pr ngritjen e Byros Kombtare t Hetimit dhe realizimin e reforms n Drejtsi, sipas rekomandimeve t Komisionit t Vendecias. Basha deklaroi se krijmi i Byros …

Lexo me shume