Monday , 18 November 2019

POLITIKE

“BINDJA DEMOKRATIKE NUK ËSHTË OPOZITË, POR PATERICË E RILINDJES”

Pas ankimimit të partisë Bindja Demokratike, për zgjedhjet lokale në Shkodër ka reaguar ish-deputetja e PD-së, Izmira Ulqinaku.Në një deklaratë për mediat, ndër të tjera Ulqinaku u shpreh se “Bindja është patericë e regjimit kriminal të rilindjes”.“Në zgjedhjet farsë, Edi Rama emëroi opozitën farsë. 30 Qershori ishte prova e qartë se Rilindja dhe Bindja janë nënë e bijë! Kush ka …

Lexo me shume

NDRYSHIME TEK KOORDINATORËT E PD NË QARQE

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka mobilizuar të gjitha strukturat e partisë për aksionin opozitar të verës, ndërsa ka bërë edhe disa ndryshime, sa i takon koordinatorëve të partisë. Basha ka caktuar koordinator në Shkodër Gazmend Bardhin, i cili do të zëvendësojë Flamur Nokën, që do të zhvendoset si koordinator në Elbasan. Në kuadër të aksionit opozitar, Basha ka …

Lexo me shume

PD VIJON DENONCIMET PËR PARREGULLSITË E 30 QERSHORIT, KETE HERE NE VAU DEJES

Partia Demokratike vijoi edhe sot me denoncimin e parregullësive në zgjedhjet vendore të 30 qershorit. Sekretari i Përgjithshëm i kësaj partie, Gazmend Bardhi, akuzoi KQZ se ka lejuar kryerjen e votimit në bashkinë e Vaut të Dejës me fletë votimi të falsifikuara.Në fakt Partia Demokratike ka pasur ankesa në pothuajse të gjitha bashkitë e vendit për parregullsi në votime dhe …

Lexo me shume

BASHA: VENDI NË SITUATË DRAMATIKE

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, mblodhi këtë të premte Kryesinë dhe ish-grupin parlamentar të PD-së. Pas kësaj mbledhje, Basha tha se 31% e familjeve nuk mbyllin shpënzimet e ushqimeve dhe vëmendja jonë është përqëndruar drejt dhëniës formë të ndryshimit që pret çdo shqiptar. Sipas Bashës, që gjëndja ekonomike të ndryshojë duhet zgjidhur kriza politike.Por, si do vazhdojë aksioni opozitar? …

Lexo me shume

AMBASADORI I ITALISE I KTHEN PERGJIGJE VOLTANA ADEMIT

Ambasada e Italisë i ka kthyer përgjigje letresë së kryebashkiakes Voltana Ademi, drejtuar para pak ditësh ambasadorëve në vendin tonë. Nëpërmjet një postimi në faqen e saj në “facebook”, Ademi shkruan:“Falenderoj përzemërsisht ambasadorin e republikës së Italisë në vendin tone sht z. Alberto Cutillo për përgjigjen ndaj letrës që unë, si kryetare e bashkisë dhe qytetare e Shkodrës, i dërgova …

Lexo me shume

VOLTANA ADEMI, KËRKESË PËR INFORMACION DREJTUAR KOMISIONIT QENDROR TË ZGJEDHJEVE

Kërkesë për InformacionLënda: Kërkesë për informacion lidhur me materitalet zgjedhore të votimeve të 30 qershorit 2019Drejtuar: Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, z. Klement ZGURI z. Denar BIBA z, Bledar SKËNDERI z. Rezarta Bitri Të nderuar,Ndryshe nga çdo herë tjetër, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve nuk i ka nxjerrë akoma edhe sot. më datë 10 korrik 2019 të dhënat e pjesëmarrjes në votime …

Lexo me shume

BASHA PËR ZGJEDHJE TË LIRA DHE TË NDERSHME

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka vijuar me ndarjen e momenteve nga protesta e opozitës me 8 korrik. Në një postim në facebook, Basha thotë se shumica absolute e shqiptarëve të vendosur dhe mendjendarë në betejën për largimin e Edi Ramës dhe regjimit të tij, duhet ta dijë se Partia Demokratike, opozita e bashkuar e ka dëgjuar dhe do …

Lexo me shume

ANALIZA E ZGJEDHJEVE TË 30 QERSHORIT NË PS SHKODËR

Partia Socialiste Shkodër ka zhvilluar pasditën e së martës analizën e zgjedhjeve të 30 qershorit. Një mbledhje që zgjati më pak se 1 orë dhe në përfundim të saj, deputeti dhe i deleguari për Qarkun e Shkodrës, Ditmir Bushati, tha se analizuam proçesin e votimit dhe atë që e pret ekipin fitues në Bashkinë Shkodër, ndërkohë në fokus është nisja …

Lexo me shume

PJETRI: PRES SHTRENGIM DUARSH ME VOLTANA ADEMIN

Në një bashkëbisedim me gazetarët Kandidati fitues per kryetar i Bashkisë Shkodër në votimet e 30 qershorit Valdrin Pjetri u shpreh se pavarësisht situatës pres një shtrëngim duarsh nga Voltana Ademi por gjithsesi sido që të ndodh kjo nuk na pengon të ecim para. Ka qenë kjo përgjigja e tij në lidhje me deklaratën e Kryetarës aktuale të Bashkisë së …

Lexo me shume

AMBASADORI AUSTRIAK I KTHEN PËRGJIGJE VOLTANA ADEMIT

Ambasadori austriak në Shqipëri, Johann Sattler i ka kthyer përgjigje letrës së kryebashkiakes së Shkodrës, Voltana Ademit për ngritjen e një komisioni administrativ ndërkombëtar për të qeverisur bashkitë shqiptare. Në një postim në Tëitter, Sattler tha se Shqipëria duhet ti zgjidhë vetë problemet politike pasi është një vend që aspiron të hapë negociatat për në BE.“Do isha i lumtur të …

Lexo me shume