Tuesday , 29 September 2020
Breaking News

POLITIKE

HAFIZI: PO ZGJEDHIM DELEGATET PARA KRYETARIT, E UDITSHME

Zgjedhjet pr 32 delegatt e PS- s pr qarkun Shkoder le t jen nj model demokracie pr partin socialiste n t ciln po krijohet nj rebus I cuditshm pasi po zgjidhen delegatt dhe nuk po zgjedhet kryetari, ka qn kjo deklarata e deputets s PS-s Mimoza Hafizi e cila ndoqi nga afr procesin e zgjedhjeve pr delegatt n PS- n …

Lexo me shume

BUSHATI: PROES MODEL, PAS DELEGATEVE ZGJEDHIM KRYETARET

Zgjedhja e delegatve t PS- s ka inauguruar selin e partis socialiste n qytetin e Shkodres. Kt proces koordinatori i i selis roz pr rajonin e Shkodres, Ministri Jashtm Ditmir Bushati e ka cilsuar si nj hap shum t rndsishm n funksion t demokratizimit t saj. Ministri Bushati ka br t ditur se hapi i radhs do t jet zgjedhja …

Lexo me shume

ME 27 SHKURT, PS- SHKODER ZGJEDH DELEGATET

Ditn e Shtun, partia socialiste do t zhvilloj zgjedhjet pr delegatt e Kongresit n qarkun e Shkodres. Sipas Koordinatorit t PS- s pr rrethin e Shkodres Martin Cubi, me 27 Shkurt do t votojn 3 211 antar socialiste pr zgjedhjen e 32 delegatve, nga t cilt 14 pr qytetin dhe 18 pr fshatin, pr n kongresin e PS- s q …

Lexo me shume

PARLAMENTI, QELLOHET ME VEZE KRYEMINISTRI RAMA

Opozita qlloi me vez drejt kryeministrit Rama dhe kabinetit qeveritar n momentin kur n Parlament n momentin kur deputett e opozits kan bllokuar foltoren e Kuvendit. Sikurse tregojn dhefoto,drejt kryeministrit sht qlluar me nj top letre fillimisht, m pas sht qlluar me vez. Kjo e fundit nuk ka prekur kryeministrin por ministren Ermonela Felaj. Hera e tret kur sht qlluar …

Lexo me shume

TOPALLI AKUZA KREUT TE OSHEE- se PER LARGIME NGA PUNA

Ish- Kryeparlamentarja Jozefina Topalli ka hedhur akuza te drejtperdrejta ndaj drejtorit te ri te Operatorit te Shperndarjes se Energjise elektrike njesia- Shkoder Xhevat Mollca. Nepermjet nje statusi ne rrjetin social Facebook Topalli thote se Drejtori Mollca ka paralajmeruar se do te shkarkoje nga puna 25 punonjes ne kete institucion. Teksa njeri prej tyre ishte Ferid Rama i cili si pasoje …

Lexo me shume

RIKTHIMI PRENGES, BASHA: NESE NUK LARGOHEN NGA PARLAMENTI KRIMINELET, BLLOKOJME PARLAMENTIN

Kryetari i PD-s Lulzim Basha ka paralajmruar sot bllokimine Kuvendit n rast se mazhoranca nuk fut n fuqi Ligjin e Dekriminalizimit dhe t largoj nga Kuvendi, deputet q kan gjakosur si Armando Prenga dhe ata q kan prdorur fondet publike si Koo Kokdhima, Valentina Leskaj dhe Rakip Suli. Po ashtu, ai ka krkuar q mazhorancs ti hiqet mundsia pr t …

Lexo me shume

BERISHA: RAMA KTHEN NE DETYRE VRASESIN PRENGA

Rikthimi n Kuvend i deputetit socialist Armando Prenga pas ndryshimit t mass s siguris nga Gjykata e Lart, sht komentuar s fundi edhe nga ish-kryeminsitri Berisha. Ky i fundit akuzon kryeministrin Rama q me gjykatsit e tij vrass, liroi Prengn dhe mban ende n burg viktimn “Kreu i meduzes Edi Rama kthen ne detyre vrasesin Prenga!Te dashur miq, sot vrasesi …

Lexo me shume

ZGJIDHET KREU I FRPD-se LEZHE

Albert Loi do te udheheqe te rinjte demokrate te Lezhes pas zgjedhjeve qe pati brenda ketij forumi. Ai mori 180 vota nga 327 votues ne total, rivali i tij Altin Mema 147 vota, ndersa Fatjon Martinaj u terhoq nga gara para se te niste votimi. Ne procesin e votimeve per Kryetar te Rinise Demokrate lezhjane ishte edhe kreu i FRPDBelind …

Lexo me shume

DEKRETIMI I MINISTRAVE, NISHANI NE PRITJE TE KUSHTETUESES

Presidenti i Republiks nuk do ti dekretoj emrimet e Arben Ahmetajt dhe Milva Ekonomit n Ministrin e Financave dhe at t Ekonomis. Derisa Gjykata Kushtetuese t shprehet pr krkesn q ai i drgoi nj dit m par, dy dekretet do t mbeten pa firm, pavarsisht afatit 7 ditor q parashikon Kushtetuta.N krkesn q i drejtoi Gjykats, kreu i shtetit krkon …

Lexo me shume

FRPD- M. MADHE, AUREL MARKAJ FITON ZGJEDHJET

Aurel Markaj sht zgjedhur kryetar i forumit t Partis Demokratike n Malsi t Madhe n konfercn zgjedhore pr kreun e ri t FRPD- s n kt Bashki. Markaj ka fituar prball kandidatve Gazmend Fili dhe Gulit Hasanaj. Pas fitores Markaj ka falenderuar t gjith rinin e Malsis s Madhe pr pjesmarrjen n kto zgjedhje. I deleguar i kryesis n kto …

Lexo me shume