POLITIKE

ERJON BRAE: NJE PERGJIGJE PER VOLTANEN…

Socialisti Erjon Brae ka reaguar ndaj kryetares s Bashkis s Shkodrs Voltana Ademi, pasi kjo e fundit n gazetn Shekulli, Koo Kokdhims, akuzon se Divjaka ka marr m shum fonde se Shkodra. Nj prgjigje pr Voltann dhe prsri pr Koco K! T dieln, Voltana e PD kish gjetur Koco K., pr t folur prsri pr idiotsin e saj q i …

Lexo me shume

NAMIK KOPLIKU: LARGIMI I HAFIZIT, HUMBJE PER PS- ne

Largimi i Mimoza Hafizin shnon nj humbje t dyt n strukturat socialiste t Shkodrs pas Tom Doshit. Aktualisht, deputet t ktij qarku n Kuvendin e Shqipris, jan Namik Kopliku dhe Paulin Strkaj. Teksa beteja elektorale parlamentare po afron, deputeti Kopliku nuk e sheh suksesin e PS-s tek emrat e prvem, por tek skuadra. N nj intervist pr Shqiptarja.com ai shprehet …

Lexo me shume

BASHA: 5- fishimi I SIPERFAQES ME DROGE, AKUZE ME FAKTE

Kryetari i Partis Demokratike, Lulzim Basha dgjoi dhe bashkbisedoi me drejtues t strukturave t Partis Demokratike n Puk. Puka sht nj ndr zonat q ka vuajtur m s shumti keqqeverisjen e Edi Rams, mos mbajtjen e premtimeve, papunsin n rritje dhe pr pasoj emigrimin. Edi Rama n tre vite, theksoi zoti Basha sht faktuar si njeriu q e do pushtetin …

Lexo me shume

PARTIA DEMOKRATIKE NUK BEN KOALICIONE ME LSI DHE PS

Partia Demokratike nuk ben kurre koalicione as me LSI-n dhe as me PS-n, te cilat e kane derguar vendin ne kete situate te veshtire. Deklarata erdhi nga kryetari i Partise Demokratike per Qarkun Shkoder, Ramiz obaj, ku ishte i pranishem ne mbledhjen me anetaret e grup-seksionit nr 4 te partise demokratike ne Shkoder. Nga ana tjeter, deputeti i PD-se, Helidon …

Lexo me shume

KRYETARI I KUVENDIT TE KOSOVES, VIZITE NE BASHKINE SHKODER

Kryetari i Kuvendit te Kosoves, Kadri Veseli, sebashku me delegacionin e tij, ka zhvilluar pasditen e kesaj te Enjte nje vizite ne Bashkine Shkoder. Ai u prit nga kryebashkiakja e Shkodres, Voltana Ademi dhe stafi i saj. Ne fjalen e tij, Veseli u ndal me shume per te folur per ndeshjen Kosove – Kroaci, ndersa tha se Shkodra njihet si …

Lexo me shume

BASHA: RAMA GENJEN PER ULJEN E KRIMINALITETIT

Pas fotografis t publikuar nga kryeministri Rama n profilin e tij n facebook ku thuhej se viti 2015 shnoi minimumin histrik t vrasjeve n Shqipri, ka reaguar kreu i Partis Demokratike Lulzim Basha. Basha sht shprehur se Rama nxori nj zhgarravin dhe u tall me tre jet t humbura si t ishin dele e jo njerz. “Dje Edi Rama nxorri …

Lexo me shume

BASHA: TE ENJTEN VOTOJME LIGJIN PER SPAK!

Kryetari i opozits Lulzim Basha njoftoi se te Enjtenn Kuvend, PD do t votoj ligjin pr strukturn e posame antikorrupsion, SPAK.Basha paralajmroi se nesr ligji kalon me votat tona.Rama, Ilir Beqaj, Arben Ahmetaj dhe shpura e t korruptuarve nuk do t ket nesr ditn m t mir t jets s tyre, pasi nse votohet ligji nesr, ky do t jet …

Lexo me shume

PRESIDENTI HASHIM THAI “QYTETAR NDERI” I SHKODRES

Hashim Thai ka zhvilluar viziten e tij te pare ne Shkoder si president i Kosoves. Thai ne fillim zhvilloi nje takim me kryebashkiaken e Shkodres Voltana Ademi ne zyren e saj teksa folen per bashkepunimet mes Kosoves dhe Shkodres. Me pas ne sallen e keshillit bashkiak u zhvillua ceremonia e dhenies se titullit nderi i Qytetit te Shkodres Presidentit Hashim …

Lexo me shume

LICI, AKUZA PER BASHKEPUNIM MES KESHILLTAREVE PD- LSI

Mbledhja e radhes e keshillit te bashkise eshte shoqeruar me debate, akuza dhe kunder- akuza. Akuzat kane arritur deri aty, sa aleatt e demokratve kan akuzuar kshilltart e PD- s pr koalicion t fsheht me LSI- n.   Debatet faktikisht kan nisur gjat diskutimeve pr pikn 3 t rendit t dits, at t ndarjes s qytetit n lagje. N kt …

Lexo me shume

BASHA NE VAUN E DEJES: PERGJEGJES PER VARFERINE ESHTE RAMA!

Kryetari i Partis Demokratike, Lulzim Basha eshte ndalur ne Bashkine e Vaut te dejes. Kryetari I PD Basha tha se Edi Rama sht shkaktari i ksaj situate pr shkak t keq-qeverjes, mosmbajtjes s asnj premtimi, krimit dhe korrupsionit. Sot Edi Rama, theksoi lideri i opozits nuk ka asnj bilanc, asnj premtim t mbajtur, ka ve keqqeverisje, varfri dhe mjerim. Ndrsa …

Lexo me shume