Thursday , 6 August 2020

POLITIKE

KLASA POLITIKE DHE KLERI UROJNE ORTODOKSET PER KRISHTLINDJE

Ne diten e Krishtlindjeve kane percjelle urimet e tyre edhe klasa politike. Ashtu si cdo vit edhe Kisha katolike dhe ajo Ortodokse Shkoder kane bere pritjen e vizitave zyrtare nga ku perfaqeues te politikes por edhe te klerit kane dhene mesazhet e tyre te urimit. E mejehere pas vizitave zyrtare qe kane bere perfaqesuesit e politikes por edhe te klerit …

Lexo me shume

NDREGJONI: BASHA KA PREMTUAR PERFAQESIM NE PARLAMENT TE ISH PERNDJEKURVE

Presidenti i unionit mbarekombetar te ish perndjekurve politik Besim Ndregjoni gjate nje takimi me ish- te permdjekurit Shkoder ka lajmeruar se viti 2016 do te jete vendimarres per kete shtrese pasi nuk do te jene thjesht votues por fale premtimit te partise demokratike do te kene perfaqesimet ne palament duke pergenjeshtruar njeheresh edhe zerat se politika I perdor ish te …

Lexo me shume

BASHA FTON PS E LSI: HAJDENI TE BEJME REFORMEN NE DREJTESI!

Pas prfundimit t takimit me ambasadorin Donald Lu, kreu i PD, Lulzim Basha kishte nj mesazh t qart dhe t drejtprdrejt pr Ramn dhe Metn. Me fokus reformn n drejtsi dhe luftn kundr korrupsionit, Basha ftoi Ramn dhe Metn q t angazhohen n prpjekjen e PD pr nj reform t plot dhe t thell. Basha: Sot mund t diskutonim shum …

Lexo me shume

PMDL: PO HIQEN NGA PUNA PUNONJESIT E KUALIFIKUAR

Partia Mendimit te djathte liberal ka denoncuar publikisht largimet nga puna n mnyr politike t punonjsve t shrbimit social n Shkoder. Ka qn antarja e kryesis s PMDL- s Zana Prela, e cila ka denoncuar kto raste ndrsa ka shtuar se sht pushuar nga puna padrejtsisht nn preteksin e testimeve q po organizon qeveria. Sipas Preles po largohen nga puna …

Lexo me shume

MIJERA TE RINJE MARSHOJNE NE SHESH PER TE PROTESTUAR

T rinjt e partis demokratike protestuan sot prpara parlamentit pr rreth 3 or, gjat koh q zhvillohej edhe seanca e fundit plenare pr vitin 2015. Mijera t rinj u grumbulluan n sheshin para parlamentit ku ishte ngritur edhe nj podium n t njjtin vend q u zhvillua protesta e pd ditn e enjte..T rinjt ironizuan me pankarta e banderola kryeministrin …

Lexo me shume

REAGON MARTIN CUBI:KAM DALE I PAFAJSHEM, ISHTE PER VETEMBROJTJE

Z. Enkelejd Alibeaj pa pik turpi dhe I bindur dhe ai vet se po gnjen merr guximin t dizinformoje publikun. Lidhur me deklaratn e pavertet t br nga z Alibejaj , ndrsa m akuzoi si kriminel, bandit dhe person me rrezikshmeri t lart, e shikoj t arsyeshme t informoj mediat dhe opinionin publik pr t vrtetn q duhet t dine …

Lexo me shume

PAKTI ME KRIMIN, RAMA CAKTON N KRYE T PS N SHKODR, NJ AUTOR VRASJE

Megjith marrveshjen e arritur pr dekriminalizimin, Edi Rama po vazhdon paktin me krimin, duke inkriminuar t gjitha hapsirat q nuk i mbulon dot ligji.Ai ka emruar n krye t Partis Socialiste n Shkodr, nj bandit t njohur, nj autor vrasje.Edi Rama ia ka besuar partin socialiste n kt zon, Martin Cubit, i cili kur ishte kryetar komune, me 27 prill …

Lexo me shume

ISH- KRYEBASHKIAKU I LEZHES NE DE FACTO

Pr her t par pas rezultatit t 21 Qershorit, ish kryebashkiaku i Lezhs Viktor Tushaj ka komentuar humbjen ne emisionin De Facto t gazetarit Gjergj Figuri ne televizionin Rozafa. Sipas Tushajt kjo periudhe paszgjedhore I ka shrbyer pr rikuperimin e forcave pr sfidat e ardhshme. Kreu i LSI- s n qarkun e Lezhs, Viktor Tushaj ka folur edhe rreth rikandidimit …

Lexo me shume

DEKRIMINALIZIMI BASHKON MAXHORANCEN ME OPOZITEN!

Kuvendi i Shqipris miratoi me votat e prbashkta t opozits dhe mazhorancs ligjin pr dekriminalizimin dhe ndryshimet kushtetuese t nevojshme pr zbatimin e ktij ligji t rndsishm. Me 131 vota pro deputett votuan nenet e ktij ligji q pengon futjen n politik dhe n administratn publike t pesonave t dnuar. Ky ligj hyn n fuqi menjher. Ishte kryetari i Kuvendit …

Lexo me shume

RAMA- BERISHA, DEBAT NE PARLAMENT

Medalja dhn Shyqyri okut nga qeveria e majt nj vit m par, sht vn n qendr t debateve n Kuvend mes kryeministrit Edi Rama dhe paraardhsit t tij Sali Berisha.Prball sulmeve t deputetit demokrat por edhe t prfaqsuesve t tjer t s djatht n Kuvend, shefi i mazhorancs tha se qeveria ka marr vendim pr t trhequr t gjitha medaljet …

Lexo me shume