Sunday , 23 February 2020
Breaking News

POLITIKE

MBYLLET NUMRIMI I VOTAVE EDHE PR KSHILLIN BASHKIAK N LEZH

sht mbyllur numrimi i votave pr antart e kshillit bashkiak t Lezhs q ka shpallur fitues koalicionin e majt q ka marr 22 mandate, ndrsa t djathtt kan marr 18 mandate dhe 1 mandat ka shkuar pr socialdemokratet qe garuan jashte koalicioneve. Surpriza e ketyre zgjedhjeve vendore mbetet partia Ora e Shqiperis e cila arriti te marre 5 mandate per …

Lexo me shume

UDIA E ZGJEDHJEVE, ORA E SHQIPRIS 5 MANDATE N LEZH

Vazhdojn udit me zgjedhjet lokale t 21 qershorit. Partia Ora e Shqipris, arriti t marr 5 mandate n Kshillin Bashkiak t Lezhs. sht e uditshme se si nj parti fare e panjohur, merr aq kshilltar sa ka edhe kryesuesja e koalicionit t majt, Partia Socialiste. Ora e Shqiperise po merr edhe nje mandat ne Shkoder. Nga ana tjetr ne Lezhe …

Lexo me shume

BROK: ZGJEDHJET VENDORE T FALSIFIKUARA!

Kryetari i komisionit t Punve t Jashtme t Parlamentit Europian Elmar Brok tha n njprononcim pr mediat se nse gjysma e raportit t OSBE sht e vrtet, ather si shprehet Brok, rrjedhimisht i bie q zgjedhjet jan t falsifikuara dhe do e ngrej kt shqetsim n rendin e dits javn e ardhshme n komisionin e punve t jashtme t Parlamentit …

Lexo me shume

BASHKIA SHKODR AKSION PR HEQJEN E FLAMUJVE

Pas apelit nga Bashkia Shkodwr subjekteve politike pr heqjen e flamujve, banderolave apo do objekti tjetwr t vendosur gjat fushats elektorale nw metropolin verior tashm ka ndrmarrw aksion pr heqjen e tyre. Qytetart shkodran falenderojn bashkin pr aksionin e ndrmarrw ndrsa theksojn se ky aksion duhet t ishte ndrmarrw prej disa ditsh. Subjektet politike n bashkin e Shkodrws pas publikimit …

Lexo me shume

BASTIONET E MAJTA VOTOJN DJATHTAS

Duket se komunat t cilat deri n kt moment jan konsideruar si bastjon i s majts n Shkodr tashm kan ndrruar ngjyr. Velipoja ka nisur kryesimin ku nga nj zon e thekur e majt kt her Velipoja ka vendosur q t votoj djathtas pr Voltana Ademin. Po ashtu edhe komunat Rrethina ku nga nj komun q pretendimet kan qen t …

Lexo me shume

REZULTATET PR KSHILLIN BASHKIAK SHKODR

Numrimi i votave pr kshillin bashkiak t 4 kzaz-ve t bashkis s re t Shkodrs po ecin me ritme tejet t ngadalta. Ne zaz-n numr 2 numrimi sht ndrprer q pas mesnate duke mos filluar akoma. Ndrsa n kzaz-n numr 3 dhe 4 ka prfunduar numrimi por ende nuk ka nj shifr t sakt rezultati pasi nuk ka dal procesverbali …

Lexo me shume

KOMISIONERT NUK KAN RESPEKTUAR AFATET PARAPRAKE

Komisionert e forcave politike n metropolin verior nuk kan respektuar afatet ligjore. Kjo sht pohuar pr mediat nga kryetari i KZAZ-s numr 3 Gentjan Ibroja, ndrsa partit politike duhet t prgjigjen. M tej Ibroja pohon se materialet kan mbrritur t gjitha dhe se shprndarja e tyre do t bhet sipas ligjit, 16 or para nga nisja e procesit t votimit. …

Lexo me shume

VOLTANA ADEMI MITING N RAJONIN 1

Rajoni numr 1 ka qen prmbyllja e takimeve q kandidatja e Partis Demokratike Voltana Ademi ka zhvilluar gjat ksaj fushate elektorale. N fillim kan qen kandidatt pr kshilltare prfaqsues t rajonit 1 t cilt kan thn arsyen se prse duhet t votojn Partin Demokratike dhe kandidaten Voltana Ademi. Voltana Ademi tha se n krye t bashkis Shkodr do t investoj …

Lexo me shume

VOLTANA ADEMI MITING N POSTRIB DHE RRETHINA

Takimet prmbyllse kandidatja e djatht pr bashkin Shkodr Voltana Ademi i ka zhvilluar n komunn Postrib dhe Rrethina. Banort e ktyre zonave jan n mbshtetje t Voltana Ademit pr t ndryshuar dhe zhvilluar kto komuna tashm pjes t Bashkis Shkodr. N komunn Rrethina kryetari i Partis Demokratike Ramiz obaj tha se kundrshtarja e Voltana Ademit ka qen nxnse e Voltans …

Lexo me shume

PD PRMBYLL FUSHATN ELEKTORALE N SHKODR

Mbyllja e fushats s Partis Demokratike n Shkodr sht kurorzuar me nj miting madhshtor ku mijra qytetar kan vrshuar n shesh pr t deklaruar se fitorja e Partis Demokratike dhe e Voltana Ademi sht e sigurt. Kryetari i Partis Republikane Fatmir Mediu tha se alternativa qa ofron Voltana Ademi sht nj platform q Shkodra meriton. Voltana Ademi prpara mijra qytetarve …

Lexo me shume