Friday , 19 January 2018

POLITIKE

KQZ KALLEZON PENALISHT 76 ANETARE TE NUMERIMIT TE VOTAVE

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka bërë kallëzim penal për 76 anëtarë dhe  të numërimit të votave. Kallëzimi penal vjen pas ankimimit të bërë nga Partia Socialiste dhe Partia për Drejtësi, Integrim dhe Unitet për rezultatin zgjedhor në Qarkun e Tiranës, me me pretendimin se numri i votave reale nuk përputhej me rezultatin e hartuar nga Grupet e Numërimit në tabelat e …

Lexo me shume

BASHA: GAREN E GJYKON ANETARESIA. SELAMI: MODELI IM EVROPIAN DHE FITUES

Lulzim Basha dhe Eduart Selami, dy kandidatët për kryetar të PD-së në zgjedhjet e 22 korrikut, për herë të tretë mes tyre janë përballur drejtpërdrejtë në Shkodër. Pas takimit të përbashkët, me Eduard Selamin, në Shkodër, Lulzim Basha nuk preferoi t’i përgjigjej akuzave të kundërshtarëve në parti, se gara e 22 korrikut është një farsë. Ndersa Eduart Selami u shpreh …

Lexo me shume

MESI: ADMINISTRATA SHTETERORE NE PIKEN E SAJ ME TE ULET

Administrata shteterore ka shume probleme dhe duhet punuar per te permiresuar punen. Keshtu u shpreh deputetja e zgjedhur e Partise Socialiste ne Qarkun e Shkodres, Senida Mesi, teksa zhvilloi nje takim me banoret e lagjes Sarreq dhe Skenderbeg te qytetit te Shkodres. Sipas Mesit, administrata shteterore ka arritur ne piken e saj me te ulet, ndersa premtoi se ne pune …

Lexo me shume

PETICIONI I FIRMOSUR NGA DEMOKRATET, REAGON PD SHKODER

Nepermjet nje deklarate per mediat, Partia Demokratike dega Shkoder ka reaguar per peticionin e hartuar diten e djeshme nga simpatizante te PD-se. Deklarate: Jemi sot ketu per te sqaruar opinion publik ne lidhje me nje prezantim ne disa media diten e djeshme te nje peticioni te hartuar dhe te firmosur nga disa anetare, simpatizante te  PD-se, apo dhe banore te  …

Lexo me shume

ZGJEDHJET NE PD, JEMIN GJANA: GATI LISTAT PERFUNDIMTARE

Të shtunën me 22 korrik demokratët do të votojnë për të zgjedhur kryetarin e tyre mes Lulzim Bashës dhe Eduard Selamit.  Jemin Gjana kryetari i Komisionit Zgjedhorë të PD-së në një deklaratë për mediat ka folur për detajet e votimit, listat dhe për të gjithë prcesin. “Është  përcaktuar përbërja e 73 Komisioneve të Votimit dhe vend votimet për 68 Degët …

Lexo me shume

ZGJEDHJET PER KRYETARIN E PD- se, KOMISIONI: LISTAT JO PUBLIKE

Komisioni i Organizimit të Zgjedhjeve në Partinë Demokratike ka vendosur të mos publikojë listat e anëtarësisë por ti shpërndajë për përdorim të brendshëm në çdo degë. Pas një mbledhje të zhvilluar të shtunën në mesditë, Komisioni sqaron se listat janë janë të dhëna personale dhe bazuar në ligjin për “Mbrojtjen e të dhënave personale” nuk mund të publikohen. Përveç arsyes ligjore, …

Lexo me shume

DEGJESE PUBLIKE NE FSHATIN TRUSH TE NJESISE BERDICE

Ne vazhden e degjesave publike, deputeti i zgjedhur Luan Harusha ka zhvilluar nje takim me banore te Fashatit Trush ne njesine administrative Berdice. Ne fjalen e hapjes Ish Kryekomunari Besnuk Brahimi tha se nuk ka me hatermbetje, dhe qytetaret jane te njejte si i majte si i djathte. Deputeti Harusha ftoj banoret qe te pasqyrojne problematikat e tyre, te cilat …

Lexo me shume

DEPUTETI LUAN HARUSHA, DEGJESE ME BANORE TE RRETHINAVE

Ne kuader te degjesave publike qe partia socialiste ka ndermarre ne te gjithe vendin, deputeti I zgjehdur      Luan Harusha u ndal ne njesine administrative Rrethina. Banoret ne shqetesimet e tyre u ndalen tek mungesa e ujit si dhe problemet ne bujqesi. Deputeti Luan Harusha u premtoi banoreve se do te dergoje prane qeverise shqetesimet e tyre, ndersa tha se …

Lexo me shume

FATMIR MEDIU FLET NE ASAMBLENE PARLAMENTARE TE OSBEE

Kreu i PR-së dhe deputeti Fatmir Mediu ishte i pranishëm në sesionin e 26-të të Asamblesë Parlamentare të OSBE që u mbajt në Minsk.Gjatë fjalës së tij, Mediu e ka vënë theksin tek zgjedhjet parlamentare të 25 qershorit, ndërsa është shprehur se votat janë blerë dhe mazhoranca ka bërë presion mbi votuesit.Në këtë takim kanë qenë të pranishëm edhe përfaqësues …

Lexo me shume

SHKODER, DEPUTET E PS- se NISIN TAKIMET ME QYTETARET

Bashkëqeverisje me njerëzit për Shqipërinë që duam, për Shkodren që duam,  ka qënë kjo motoja e takimit të organizuar nga deputetët e partisë socialiste në qarkun e Shkodres gjate nisjes së turit të dialogut me qytetarët në kuadër të përgatitjeve për fillimin e punës për mandatin e ri qeverisës. Ka qënë deputetja Senida Mesi ajo e cila ka falënderuar qytetarët …

Lexo me shume