Saturday , 25 January 2020

POLITIKE

TJETER INCIDENT ELEKTORAL NE M. MADHE!

Nj tjetr incident elektoral sht shnuar n bashkin e Malsis s Madhe. Partia Demokratike denoncoi kt t hn nj situat t ciln e cilsoi si incident elektoral dhe q prek kandidatin e djatht pr kryetar bashkie n Malsin e Madhe Anton Kokaj. Sipas deputetit demokrat t Malsis s Madhe Gjovalin Bzhetaj disa drejtori qendrore kan kryer kontrolle t qllimshme n …

Lexo me shume

VOLTANA ADEMI SHPALOS PROGRAMIN PER SPORTIN

Nen moton Per Shkodren e sportit kandidatja e partise demokratike ka mbledhur specialist te fushave te ndryshme te sportit ne Shiroke per te diskutuar mbi projekt programin qe Kandidatja Ademi do te realizoje ne krye te bashkise Shkoder. Duke nisur qe nga emri Vllaznia dhe per te kaluar tek disiplina te tjera sportive kandidatja Ademi ka premtuar mbeshtetje maksimale. Me …

Lexo me shume

FRROKAJ PREZANTON PROGRAMIN NE MARKATOMAJ DHE PLLANE

Kandidati djathte per bashkine lezhe fran frrokaj i ka vijuar takimet e tije bashkbiseduese me banoret e fshatit markatomaj, te cilet i ka siguruar se brenda vitit te pare te mandatit do te sigurohet furnizimi me uje te pishem, ndersa shume shpejt zgjidhje do te kete edhe per permbytjet, infrastrukturen rrugore kanalizimet e fshatit. Per te arritur kete objektiv, frrokaj …

Lexo me shume

QINDRA TE RINJE MBESHTESIN ANTON KOKAJN!

Ka qn kjo pritja e rezervuar pr kandidatin e partis demokratike pr Bashkine e Malsis s Madhe Anton Kokajn nga t rinj e ksaj bashkie. Mes nj entuziasmi t jashtzakonshm qindra t rinj t Malsis s Madhe I kan premtuar mbeshtetje maksimale partis demokratike dhe Anton Kokajt. Pritja e rezervuar Anton Kokajt nga t rinj ka emocionuar jo vetm drejtuesit …

Lexo me shume

DOSHI: PAULIN STERKAJ DEPUTET I DESHTUAR!

Akuza t rnda ka lshuar deputeti i Qarkut Shkodr Tom Doshi ndaj deputetit t PS-s n Malsin e Madhe Paulin Sterkaj. Sipas Doshit Sterkaj sht deputet i dshtuar. Kto deklarat deputeti Doshi e bri nga takimi i radhs elektoral i kandidatit t Partis Socialiste pr kryetar Bashkie n Vau-Dejs Gjoke Lleshi. Kandidati Gjoke Lleshi ka falenderuar per mbeshtjen qe i …

Lexo me shume

VOLTANA ADEMI TAKIM DERE ME DERE NE RAJONIN 3

Rajoni numer 3 ka qene ndalesa e radhes e candidate sse partise demokratike Voltana Ademi. Dere me dere dhe ne cdo biznes Ademi eshte takuar me banoret e ketih Rajoni. Pritja ka qene madheshtore ku qytetaret tashme jane te sigurte se rruga drejt dinjitetit dhe punesimit eshte Voltana Ademi.Mbeshtetja e qytetareve ne menyre te padiskutueshme sjell edhe nje here fitore …

Lexo me shume

VOLTANA ADEMI SHPALOS PROGRAMIN PR ARTIN FIGURATIV

Kandidatja e Partis Demokratike pr bashkin Shkodr Voltana Ademi ka zhvilluar nj takim pr prezantimin dhe konsultimin e programit pr Artet Figurative me piktor, skulptor, shkrimtar, poet dhe specialist t bibliotekave. Bibloteka Marin Barleti dhe Akademia e arteve kan qen n fokus t programit q zonja Ademi synon t realizoj n krye t bashkis. Nj program i detajuar i cili …

Lexo me shume

KOSMAI, FSHAT I HARRUAR NGA ZEF HILA!

Mungesa e energjis elektrike n shkolln e fshatit, mosfunksionimi i ujsjellsit, mungesa e kanaleve vaditse dhe kulluese, jan vetm disa nga problemet e shumta q evidentuan banort e fshatit Kosma t komuns Bushat n takimin me kandidatin e majt Gjok Lleshi. N diskutimet e tyre, banort kan shprehur paknaqsi pr mungesn e investimeve n kt fshat. Kandidati i majt Gjok …

Lexo me shume

VOLTANA ADEMI SHPALOS PROGRAMIN PR UNIVERSITETIN

Kandidatja e Partis Demokratike Voltana Ademi ka zhvilluar nj takim me pedagog t Universitetit Luigj Gurakuqi pr prezantimin dhe konsultimin e programit pr bashkpunimin e Bashkis s shkodrs me Universitetin Luigj Guarkuqi. Voltana Ademi si nj eksperte n fushn e msimdhnies ka shprehur qart pikat kye n t ciln bashkia synon jo vetm t investoj por edhe t bashkpunoj me …

Lexo me shume

SHKJEZI MBSHTET KANDIDATIN GJOK LLESHI

Fshati Shkjeze, i ka rezervuar nj pritje shum t ngroht kandidatit pr kryetar bashkie n Vau Dejs, Gjok Lleshi. Nj fshat historikisht q voton majtas, kt her mesa duket do t votoj n mnyr unanime kandidatin Gjok Lleshi. Deputeti i Qarkut Shkodr, Tom Doshi, u ka sjell n vmendje banorve t Shkjezit mbshtetjen q i dhan me vot q n …

Lexo me shume