Tuesday , 29 September 2020
Breaking News

POLITIKE

MDL: FTESE QYTETAREVE QE TE MARRIN PJESE NE PROTESTE

Mustafe Lici kryetar i Mendimit te Djathte Liberal nepermjet nje konference per mediat i ka bere thirrje qytetareve Shkodrane qe te dalin ne proteste me daten 8 Dhjetor per ti thene top qeverise se krimit ku sipas Licit ka uzurpuar vendin. Lici po ashtu ka komentuar edhe marrdhenien me koalicionin ne keshillin bashkiak te Shkodres teksa tha se nuk eshte …

Lexo me shume

NDREGJONI: DEKRIMINALIZIMI NUK BEHET ME PROKURORE TE KORRUPTUAR

Nje dite pasi ligji I dekriminalizimit u diskutua per te disaten here ne parlament nga Shkodra Kryetari I unionit te ish perndjekurve politike Besim Ndregjoni ne nje interviste perTv Rozafa tha se dekriminalizimi nuk mund te behet me jurist te korruptuar dhe te perfshire ngushte ne politike. Ish te perndjekurit politike nuk e besojne reformen ne drejtesi ndaj Ndregjoni dha …

Lexo me shume

OBAJ: JEMI NE PROTESTE DERI NE LARGIMIN E QEVERISE

Kryesia e partise demokratike Shkoder ka zhvilluar mbledhjen organizative ku u diskutuan detajet dhe koordinimi I protestes se dates 8 dhjetor. Kryetari I partise demokratike dega Shkoder Ramiz obaj tha se kete here nuk ka proteste te shkurter por deri ne largimin e qeverise protestat nuk do te ndalen. Mbledhja me pas ka vijuar me dyer te mbyllura ku anteret …

Lexo me shume

BERISHA: EDI RAMA DEKOROI XHELATET E KOMUNIZMIT

Ish-Kryeministri Berisha ka dnuar dhe ka folur ashpr pr dekorimin e prokurorve dhe gjykatsve t kohs s komunizmit. Berisha prgjegjs pr kt ka br direkt Kryeministrin Rama, t cilin e ka akuzuar si kryebandit dhe kryekriminel. Ish-Kryeministri Berisha foli me gjuh t ashpr pr regjimin diktatorial t asaj periudhe, t ciln e quajti si regjimin m t egr q kan …

Lexo me shume

KUSH JANE DEPUTETET QE PUNESOJNE NE PREFEKTUREN E SHKODRES?

Edhe pse n Shqipri, punsimet politike i mohojn t gjith, po t gjith e dim se kjo ndodh. Kshtu sht edhe n Prefekturn e Shkods ku t gjith t punsuarit jan emra t propozuar nga deputet, deri edhe tek kreu i Kuvendit. Kshtu thuhet n listn e ardhur n redaksin e Rozafes, ku jepen emrat e personave t punsuar n …

Lexo me shume

LSI NIS PERGATITJET PER ZGJEDHJET E 2017- es

Lvizja socialiste pr Integrim qarku Shkoder ka nisur prgatitjet pr zgjedhjet e strukturave t reja drejtuese, proes q pritet t mbahet n janarin e 2016-es. Ka qn deputeti Agron ela q gjat takimit me strukturat drejtuese t ksaj force politikekrkoj angazhim maksimal pr mbarvajtjen e proesit dhe shpalljen e lir t kandidaturave, kush e ndjen veten t gatshm pr t …

Lexo me shume

EDUART NDOCAJ KERKON SHKARKIMIN E PREFEKTIT

E ka akuzuar se nuk respekton kushtetuten dhe simbolet kombetare, ndaj sipas tije sekretari i pergjithshem i prefektures se lezhes altin jaku duhet te largohget nga kjo detyre. Kete e kerkon deputeti socialist i lezhes eduart ndocaj dhe gjithcka ia referon mungeses se jakut ne aktivitetet e organizuara per diten e flamurit edhe ne lezhe. Ndocaj pati perplasje edhe per …

Lexo me shume

PD: ME 28 NENTOR GJYSMA E SHKODRES PA ENERGJI ELEKTRIKE

DEKLARATA E PD- se Sot sht dita e pavarsis pr gjith kombin ton! Por a munden sot Shkodrant t festojn kt dit t shenuar? Kjo sht nj pyetje q duhet ti bht OSHEE-s dhe drejtuesve t saj ktu n Shkodr t cilt t karakterizuar nga pa prgjegjshmria e tyre ln pa energji elektrike m shum se gjysmn e qytetit t …

Lexo me shume

KONVENTA E FRPD- se, NE LEZHE FITON BELIND KELLII

Lezha ka qene perballja e radhes e tre kandidateve te mbetur ne gare per forumin rinor te partise demokratike te Shqiperise. Ne sallen e tejmbushur nga te rinjte lezhjane te forumit rinor, kandidatet Salianji, Kellii e Nebiaj kane prezantuar platformat e tyre, ndersa ne fokus kishin perfshirjen me te madhe te te rinjve ne qeverisjen lokale e qendrore. Per te …

Lexo me shume

BASHA TAKIM NE FSHATIN PARAM

Kryetari I Partise Demokratike Lulzim Basha ka vijuar takimet nen moton Fjalen e kane qytetaret. Ne fshatin Param Basha eshte njohur me problemet e banoreve te kesaj zone ku abuzimet me faturat e energjise elektrike kane qene shqetesimi me I madh.Basha tha se nuk kemi pse ti zgjasim kohen se keqes, prandaj le te bashkohemi me daten 8 dhjetor ne …

Lexo me shume