Wednesday , 30 September 2020

POLITIKE

META: BASHA TE KERKOJE DOREHEQJEN E RAMES JO TIMEN!

Kryeparlamentari Meta i kthen prgjigje kreu t opozits Basha, i cili krkon dorheqjen e tij. Njkohsisht, prkundr aludimeve se kreu i LSI-s nuk udhton dot n SHBA, Meta tha se do t jet n Washington pas 3 javsh.sht i vetmi kryetar opozite i cili n vend q t krkoj dorheqje, si krkohet nga kryetart e opozits n t gjith Europn …

Lexo me shume

DODA LE PD: ME LARGOI PALOKA PER DOSHIN!

Pas 25 vitesh krah te djathtes deputetja Mesila Doda largohet nga Partia Demokratike.Prmes nj letre t hapur t ciln e ka postuar n profilin zyrtar t saj n Facebook, deputetja Doda thot se largohet me keqardhje nga partia t ciln e bashkthemeloi me t djathtt 25 vite m par. Pavarsisht se de juro nuk pati nj prjashtim t saj nga …

Lexo me shume

BASHA: KUSHT PER HETIMIN NDERKOMBETAR, DOREHEQJA E METES!

Kryetari i Partis Demokratike, Lulzim Basha akuzoi drejtprdrejt kryeministrin Edi Rama dhe kryetarin e Kuvendit, Ilir Meta si ortak t lidhur pas afers korruptive me CEZ.Nga selia blu, Basha i etiketoi dy aletatt n bashkqeverisje si kumbarot e s njjts tango kriminale. Kjo sht tangoja, tangoja kriminle q krchet nga dy kumbart q krcnojn godasin njri-tjetrin por dhe mbahen fort …

Lexo me shume

PD- SHKODER: VENDI DREJT ZGJEDHJEVE TE PARAKOHSHME

Partia demokratike dega Shkoder ka br analizn e zgjedhjeve lokale t 2015- s, ku kjo force politike arriti t merrte nj rezultat mjaft pozitiv duke fituar t dyja bashkit e ktij rrethi, n Shkoder dhe Vau Dejs. Ka qn kryetari I PD- s Ramiz obaj ai I cili ka falenderuar kryesine e selis blu pr punn e br ndrsa ka …

Lexo me shume

SHANSET PER AZIL NE BELGJIKE JANE ZERO

sht e palogjikshme q nj vend si Shqipria shtetasit e t cils lvizin lirshm, ka nj fluks t lart azilkrkuesish. Ka qn kjo deklarata e drejtueses s zyrs s Emigracionit t Belgjiks Katy Verzelen gjat nj takimi t zhvilluar n Shkoder ku u prezantua fushata e informimit dhe ndrgjegjsimit me qllim parandalimin e migrimit t parregullt nga Shqipria n Belgjik. …

Lexo me shume

PAULIN STERKAJ EVITON BALLAFAQIMIN ME AMBASADORIN AMERIKAN

Ket fundjave, ne Tamare u zhvillua nje event per promovimin e turizmit. Te pranishm kane qene edhe diplomate te huaj n mes tyre edhe Ambasadori Amerikan Donald Lu, si edhe antare te kabinetit qeveritar. Por n delegacionin pr promovimin e zons s Kelmendit binte n sy mungesa e t zotit t shtpis, deputetit socialist Paulin Stekaj i cili ne fakt …

Lexo me shume

NDOCAJ: KRITIKAT E MIA I ADRESOHEN POLITIKES SE RAMES

Kritikat e mia nuk i adresohen kryeministrit Rama si individ, por politikes se ndjekur prej tije deri me tani qe ka goditur me se shumti shtresat ne nevoje duke iu shmangur premtimeve qe rilindja u beri shqiptareve me 23 qershor 2013. Ky eshte reagimi i Eduart Ndocajt, kandidatit per deputet i rilindjes ne qarkun e lezhes qe do te pasoje …

Lexo me shume

BASHA: EUROSTAT PUBLIKON BEMAT E RAMES

KRYETARI I PARTISE DEMOKRATIKE LULZIM BASHA KA REAGUAR NE RRJETIN SOCIAL FACEBOOK MBI TE DHENAT E PUBLIKUARA KETE TE DIEL NGA EOROSTAT. TE PARET NE EUROPE, TE TRETET NE BOTE PAS SIRISE DHE AFGANISTANIT SI AZILKERKUES. EUROSTAT PUBLIKON “BEMAT” E QEVERISE RAMA PER TREMUJORIN E DYTE 2015. SHQIPTARET VARFEROHEN, QEVERITARET MAJMEN. KOKOSHI 200 MILIONESH NUK KA ZGJIDHJE PER KRIZEN POR …

Lexo me shume

PAULIN STERKAJ ARROGANT NDAJ MEDIAVE: JU NUK KENI NIVEL!

Mbledhja e partis socialiste n Shkodr sht shoqruar me debate t forta ndrsa u drejtua nga koordinatori, Ditmir Bushati. N fillim u paraljmrua pjesmarrja e Rams por vetm pak minuta prpara nisjes s takimit mungoi ndoshta edhe pr shkaqe t situats q po kalon qyteti I Shkodres nga aksionet e Tatim- Taksave. Edhe pse mbledhja e PS- s ishte pr …

Lexo me shume

BERISHA: STOP TERRORIT HAKMARRES NE SHKODER!

Ish kryeminsitri Sali berisha me ane te nje statusi ne FB I ka bere thirrje tatimore qw tw ndalin terrorin ne Shkoder. Ne postimin e Berishes thuhet: Stop terrorit hakmarres ne Shkoder! Banda tatimoresh dhe te “unave te krimit” terrorizojne tregtare dhe qytetare ne Shkoder ne lagjen Parruce vetem e vetem per votimin e tyre anti-Rama. Bresheri mesazhesh. Ata po …

Lexo me shume