POLITIKE

VAU DEJES, RREZOHET KANDIDATURA E RAMES!

Kryesia e PS- se ne qender ka marr nj shuplak elektorale nga bashkia e Vaut Dejist ku u zhvilluan zgjedhjet pr kryetarin e PS-s n kt deg. Kandidati i vetem i futur n kt gar nga Koordinatori i rajonit Shkoder Ditmir Bushati, Sokol Shkreli, ka rezultuar t jet aq shum i paplqyer, sa edhe garn me vetveten e ka humbur. …

Lexo me shume

DITMIR BUSHATI: SHKODRA ESHTE NE RRUGEN E DUHUR

Shqiperia ne rrugen e duhur dhe Shkodra ne rrugen e duhur keshtu e ka cilesuar koordinatori I partise socialsite per Shkodren Ditmir Bushati riorganizimin e partise socialsite ne qarkun e Shkodres ku mes tyre u shpreh I kenaqur edhe per procesin e votimit per kryetarin e zgjedhur Arvit Osja. Teksa flitet se Ditmir Bushati do te jete ne krye te …

Lexo me shume

KELLII: TE RINJTEEFRPD-se EDHE NEPERFAQESIMPOLITIK

Parimet politike t s djathtes, parimet e s drejtes dhe shtjet e organizmit politik jan br pjes e nj trajnimi t organizuar nga Fondacioni per Liri dhe Demokraci me t rinjt e Forumit Rinor t Partis Demokratike t Lezhs. Pjes e diskutimeve me t rinjve demokrat i pranishem edhe kreu i FRPD-s Belind Kllii. Sipas tij kto takimi jan t …

Lexo me shume

REFORMA NE DREJTESI, RAMA FTON BASHEN PER TAKIM

Kryeministria i sht prgjigjur gatishmris s shprehur nga kryetari i opozits Lulzim Basha pr nj takim me kreun e qeveris, duke deklaruar se zoti Rama ndan t njjtin vullnet.Prmes nj letre drguar zotit Basha dhe mediave, drejtoresha e Kabinetit pran Kryeministris, Vali Bizhga bn me dije se, kreu i PS sht gati q takimi t zhvillohet q ditn e shtun. …

Lexo me shume

RISTANI: DO MIRATOJME REFORMEN NE DREJTESI

Reforma n drejtsi sht shum e rendsishme pr Shqiprin dhe partia demokratike sht e angazhuar q kjo reforme t bht shpejt dhe t bht e denj ashtu sic i takon nj vendi q aspiron pr tiu bashkuar vendeve t BE- s. Deklarata ka ardhur nga sekretari i prgjithshm i partis demokratike, njkohsisht koordinatori i PD-s n qarkun Shkoder Arben Ristani …

Lexo me shume

ARVIT OSJA EMRI I VETEM PER PS-n E SHKODRES

Publikohen emrat zyrtare per kandidate per kryetar te partise socialiste ne bashkite e qarkut Shkoder. Ndryshe nga emrat e propozuar me heret dhe te publikuar ne media mbi kandidatet per kryetar te partise socialiste ne Shkoder tashme zbardhet vendimi i kryesise ku kandidat i vetem eshte Arvit Osja i cili edhe pritet qe kete te premte te marre edhe votbesimin …

Lexo me shume

M. MADHE, RISTANI TAKIM ME KRYESINE E PD- se

Ardhja e partis demokratike n pushtet n zgjedhjet parlamentare t 2017- es sht nj dtyr patriotike, ka deklaruar ndr t tjera koordinatori i PD-s per qarkun Shkoder Arben Ristani gjat takimit me kryesin e PD- s n bashkine e Malesise se Madhe. Ristani ka theksuar se Partia demokratike duhet t bht gati pr zgjedhjet e ardhshme parlamentare pr ti fituar …

Lexo me shume

MANJANI: MAZHORANCA DHE OPOZITA, PERGJEGJESI PER REFORMEN NE DREJTESI

Mazhoranca dhe opozita kan prgjegjsi pr miratimin e reforms n drejtsi, dhe prandaj duhet miratuar sa m shpejt pasi koha nuk sht n dispozicionin e politiks. Ka deklaruar ndr t tjera ministri i Drejtsis Ylli Manjani n lidhje me miratimin e reforms n drejtsi gjat nj prononcimi pr shtyp. Nga Shkodra Ministri Manjani ka komentuar edhe deklaratn e ish- drejtorit …

Lexo me shume

REFORMA NE DREJTESI, NENA E REFORMAVE PER SHQIPERINE

Drejtsi e vonuar sht drejtsi e mohuar, ka qn kjo deklarata e ambasadorit t OSBE- s Florian Rauning gjat prezantimit t nisms s USAID dhe OSBE- s Drejtsi pa vonesa n qytetin e Shkodres, ku ishte I pranishm edhe ministri Drejtsis Ylli Manjani, Ambasadori I Austris Johann Sattler dhe drejtues t USAID. Sipas shefit t prezencs s OSBE Rauning, Shqipris …

Lexo me shume

DEKIRMINALIZIMI, KESHILLTARET ME TE SHKUAR KRIMINALE

Formulart e vetdeklarimit t t shkuars penale t afro 1600 antarve t kshilleve bashkiake n Shqipri t para nga BIRN tregojn se shumica drrmuese e tyre jan vetdeklaruar pa probleme me drejtsin ndrsa nj grup relativisht i vogl prej 66 vetsh kan raportuar dnime apo hetime pr krime t ndryshme, prfshir vrasje, vrasje t mbetur n tentativ, kultivim marijuane apo …

Lexo me shume