POLITIKE

3 EMRA PER KRYETAR TE PS- se SHKODER

Kryesia e partise socialiste e drejtuar nga kryetari Edi Rama ka seleksionuar kandidatet per kryetar te partise socialiste ne 61 bashkite e vendit. Ne Bashkine Shkoder lista eshte ngushtuar ne 3 emra kandidatesh ku spikasin emrat e Astrit Becit, Rozafa Zmijanit dhe Megi Ajtyreses. Burime prane selize roze bene me dije se per me shume se 2 ore jane marre …

Lexo me shume

FRYMA E RE DEMOKRATIKE, REAGON PER NGJARJET E FUNDIT TE NDODHURA NE QYTETIN E SHKODRES

Ngjarjet e fundit te ndodhura ne qytetin e Shkodres kane nxitur Frymen e Re Demokratike, te dale ne nje deklarate per shtyp per te reaguar ne lidhje me keto ngjarje, qe sipas tyre jane te renda per qytetin e Shkodres. Ngjarjet qe lidhen me interesa politike, emerime pa kriter te personave te paafte dhe te korruptuar jane disa nga problemet …

Lexo me shume

ZEF DOI ZGJIDHET KRYETAR I PDIU-se NE LEZHE

Zef Doi sht zgjedhur kryetari i ri i Partis Drejtsi Integrim dhe Unitet pr rrethin e Lezhs.Nga 783 antar t cilt moren pjes n votim Doi arriti t marr 280 veta m shum se rivali i tij Eduard Lufi.Pas zgjedhjes si kryetar i ri i ksaj force politike pr Lezhs Doi ka falenderuar t gjith antarsin pr votbesimin q i …

Lexo me shume

MAJKO: TAKIMI ME BASHEN I DOBISHEM

Kur 2 politikane pine kafe asgje nuk eshte jashte politikes, keshtu ka deklaruar deputeti Pendeli Majkon ne lidhje me takimin qe pati me kryetarin e partise demokratike Lulzim Basha ndersa e cilesoj sit e doboshem ate takim   Majko dha nje mesazh edhe per politiken persa I perket miratimit te reformes ne drejtesi teksa tha se vendi yne humb shume …

Lexo me shume

BASHA: PUSHTETI RAMES PO SHKERMOQET. RAMA: KRIMINELET NE ANEN E PD- se

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka deklaruar kt t shtun se, formulart e vetdeklarimit po nxjerrin gradualisht n drit emrat e politikanve dhe funksionarve shtetror t inkriminuar, t cilt, si tha ai, kan nj kumbar t vetm, kryeministrin Rama.N nj komunikim me mediat, Basha ka paralajmruar se, pushteti i inkriminuar i kryeministrit do t filloj t zhbhet prmes nj procesi, …

Lexo me shume

PD- VAU DEJES NIS RIORGANIZIMIN

Kryetari i Grupit t puns pr Partin Demokratike n Vau Dejs, Gjok Uldedaj ka nisur punn pr riorganizimin e kesaj force politike ne zone. Ai eshte takuar me anetare te strukturave te kesaj force politike ne njesine administrative te Bushatit, ku prezent ka qene edhe kryetari i Bashkise Vau Dejes. Nga ana e tij, Kryetari i Grupit te Punes ne …

Lexo me shume

PAISJA PERGJUESE, NISHANI TAKOHET ME AMBASADORIN ITALIAN

Konfirmimi i INTERFORCES italiane se n territorin e Shqipris u fut nj pajisje prgjuese e tipit IMSI CATCHER ka uar ambasadorin italian n ambientet e Presidencs. Sipas ligjeve shqiptare futja e nj pajisjeje t till dhe pr m tepr, prdorimi i saj duhet t bhet sipas ligjeve n fuqi. Pikrisht pr kt skandal, ambasadori Kutilo ka zhvilluar mngjesin e sotm …

Lexo me shume

E VEJA E ALEKS NIKES TAKOHET ME FLECKENSTEIN

Gjat vizites t nj dit m par n Lezh raportuesi pr Shqiprin i Bashkimit Evropian Knut Fleckenstein sht takuar edhe me vejen e Aleks Nikes njrit prej t vrarve n demostraten e 21 janarit t vitit 2011.Me krkesa t Rajmonda Nikes eurodeputeti ka zhvilluar nj bised disa minutshe me kt t fundit.Gjat takimit me t ajo msohet se i ka …

Lexo me shume

FLECKENSTEIN: REFORMA NE DREJTESI, ME E RENDESISHMJA

Reforma n drejtsi sht nj nga reformat m t rndsishme pr t ardhmen n vend. Deklarata ka ardhur nga raportuesi pr Shqiprin n Parlamentin Evropian, Knut Fleckenstein gjat nj takimi me student t fakultetit t Shkencave Shoqrore n universitetin e Shkodres. Sipas Eurodeputeti Fleckenstein nga partit politike n vend sht marr garancia nga partit politike n Shqipri se javn e …

Lexo me shume

KADELI: QEVERIA E KA BRAKTISUR LEZHEN

Qeveria Shqiptare e ka diskriminuar rajonin e Lezhs kt vit, duke i uar t gjith investimet n jug. Kshtu sht shprehur gjat nj deklarate pr mediat Deputeti i Lvizjes Socialiste pr Integrim n Qarkun e Lezhs Gjovalin Kadeli. Ai e ka qujtur t papranueshme marrveshjen e nj dite m par t Ministrit t Financave Arben Ahmetaj me Qeverin e Kosoves …

Lexo me shume