Tuesday , 17 October 2017

POLITIKE

DER STANDARD: GRAMOZ RUÇI, SIMBOLI I KOMUNIZMIT NE KRYE TE KUVENDIT…!

Kryeministri Edi Rama ka dhënë një intervistë për gazetën e njohur austriake, ‘Der Standard’. Ai ka thënë për gazetaren Adelheid Woelfl se Bashkimi Europian nuk po tregohet i ndershëm me Shqipërinë, pasi nuk po hap negociatat. “Është sikur të na thuash: Duam të martohemi, por nuk flasim për martesë,” tha Rama. I pyetur nga gazetarja se përse presidenti i Komisionit Europian, Jean-Claude …

Lexo me shume

KRYEMADHI- RAMES: KRIMINELET QE KE NE KRAHE, NUK KANE PER TE MBROJTUR DOT

Pas fjalës së mbajtur nga Kryeministri Edi Rama në Asamblenë e Partisë Socialiste ditën e sotme, ku foli për degradim total në të gjitha institucionet dhe ministritë që u drejtuan nga LSI për 4 vjet, nuk ka vonuar edhe reagimi i Monika Kryemadhit. “Kriminelët që Rama ka zgjedhur për t’i patur në krahë, nuk kanë për ta mbrojtur dot. Epoka …

Lexo me shume

RAMA SULMON LSI: NE HIPOTEKA DHE BURGJE, LLUMI ME I MADH

Kryeministri Edi Rama iu drejtua me fjalë të thjeshta dhe shumë të qarta ish-aleatëve të tij në qeveri për 4 vitet e shkuara, Lëvizja Socialiste për Integrim duke i akuzuar për degradim total në të gjitha institucionet dhe ministritë që u drejtuan prej tyre për 4 vjet, për te cilat sipas tij do te mbajnë përgjegjësi. Rama e nisi nga …

Lexo me shume

XHAFAJ: NE 100 DITE PASTROJME VENDIN NGA KRIMI

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj ka prezantuar përpara anëtarëve të Asamblesë socialiste objektivat e dikasterit të tij në 100 ditë e para të qeverisë “Rama 2”. Xhafaj u shpreh se nisja e Vettingut në polici është kryefjalë e këtij 100 ditëshi me synim spastrimin e elementëve kriminalë nga radhët e policisë së shtetit. Paralelisht, tha Xhafaj, do vijojë puna e …

Lexo me shume

BE- SHQIPERISE: DUHEN REZULTATE NE LUFTEN NDAJ KORRUPSIONIT

“Duhen rezultate të prekshme, veçanërisht në zbatimin e Reformës në Drejtësi, verifikimin e gjyqtarëve dhe prokurorëve, luftën kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar”. Kjo u theksua gjatë takimit të 8-të të Komitetit të Stabilizim- Asociimit (SA) midis Shqipërisë dhe Bashkimit Evropian, takim i zhvilluar në Bruksel. Sipas deklaratës së shpërndarë nga Ministria e Jashtme, Komiteti i Stabilizim-Asociimit mori në konsideratë …

Lexo me shume

BASHA: POPULLI MUND TË MARRË NË DORË FATET E KUVENDIT

Kreu i opozitës Lulzim Basha ju ka bërë thirrje shqiptarëve që të marrin në dorë fatet e Kuvendit, pasi fjala e lirë dhe demokracia po rrezikohen. Deklarata e Bashës erdhi pas mbylljes së seancës plenare. ‘Edi Rama preu zërin dhe fihgurën. Ministri i sigurimit të shteti aplikoi metodat komuniste, duke ndaluar fjalën e lirë’-tha gjatë fjalës së tij jashtë sallës së parlamentit, …

Lexo me shume

SHPERTHEN BERISHA: NE SHKODER PO I DOREZOHEN KRIMIT, BIZNESET!

Akuza të forta janë bërë nga ish-kryeministri Sali Berisha për krimin dhe bandat që kontrollojnë vendin. Berisha ka listuar disa nga qytetet më të rrezikuara nga kriminelët, që sipas tij, pas Elbasanit situata është e vështirë dhe në Shkodër e Vlorë. Duke shënjestruar direkt Edi Ramën, Berisha tha jashtë dyerve të Kuvendit se ai është në krye të Meduzës së …

Lexo me shume

ALIZOTI: KOMUNIZMI ESHTE RIKTHYER ME GJITHE SIMBOLET E TIJ

Nuk mund të bëhët dekomunistizimi I shoqërisë shqiptare nga komunistët, pasi tashmë komunizmi është kthyer në vendin tonë me gjithë simbolet e tij,  shprehet kështu Tomor Alizoti ish drejtues i departamentit të të përndjekurve politik në Partinë Demokratike. Alizoti shprehet se revolta e Spaçit nuk është festë, dhe se sot kemi hetues në drejtim të shtetit, por edhe ish ministrin …

Lexo me shume

DEPUTETI I PD, GURAKUQI REAGON PER DAR SHKODER

Ne prag të ndryshimeve në drejtim të Drejtorisë Arsimore Rajonale Shkodër, ku mësohet se nga posti I drejtuesit actual Kadri Ymeri do largohet për të zëvëndësuar, ka ardhur edhe reagimi I deputetit te Partisë Demokratike Romeo Gurakuqi I cili I kërkon Ministrisë së Arsimit që drejtimi I arsimit në qarkun Shkodër të mbetet në duart e profesionistëve. Në postimi e …

Lexo me shume

AKUZA E FORTE, AMBASADORI LU: 4 KLANE KRYESORE KONTROLLOJNE SHQIPERINE

Ambasadori i SHBA-së Donald Lu ka bërë sot një deklaratë të fortë. Duke folur në 20 vjetorin e Shkollës së Magjistraturës ambasadori Lu ka hedhur akuza të forta.  “Katër klane kryesore kontrollojnë 20 familje kriminale që menaxhojnë 20 familje kriminale që menaxhojnë operacionet kriminale,  ku përfshihen trafiku njerëzor, shantazhi, vjedhja e makinave dhe pastrimi i parave. Shqipëria ka një treg të …

Lexo me shume
Abonohu per lajmet e fundit
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
Abonohu sot per lajmet me te fundit !
×
×
WordPress Popup Plugin