POLITIKE

DEKLARAT PR SHTYP E KRYETARIT T PARTIS DEMOKRATIKE SHKODR, Z. RAMIZ OBAJ PR NGJARJEN N VAU-DEJS

  Jemi n kt konferenc pr media pr t denoncuar nj ngjarje shum t rnd, t ndodhur n Bashkin e Vau-Dejsit. Mbrmjen e s mrkurs, rreth ors 21:30 minuta, n segmentin Bushat-Param, nj person i maskuar dhe me arm, i ka bllokuar rrugn Nnkryetarit t KZAZ-s Nr.6 Benard Ndreca, i cili, s bashku me Kryetarin e PD-s pr fshatin Param …

Lexo me shume

KOKAJ: PAULIN STERKAJ, NGA SHRBTORI I DEVOTSHM N ARMIK!

Ka qen kjo pritja e rezervuar kandidatit te PD-s Anton Kokajt n fshatin Strbeq n komunn Qendr t Koplikut. Banort e ktij fshati i kan premtuar PD-s dhe Anton Kokajt fitore t thell me 21 qershor. Kryekomunari i qendrs Isa Rama ndrsa ka krkuar votat pr Partin Demokratike dhe kandidatin e saj Anton Kokajn ka komentuar edhe takimin e kryeministrit …

Lexo me shume

VOLTANA ADEMI TAKON BANORT E KOMUNS RRETHINA

Fshatrat e komuns Rrethina kan qen ndalesa e kandidates s Partis Demokratike pr bashkin Shkodr Voltana Ademi. Dobra, Golem e m pas n Bardhanjor, Bleran, Bardhaj, Hot dhe Grud Ademi ka marr mbshtetjen e banorve t cilt n mnyr masive i kan premtuar Ademit se do t votojn Partin Demokratike dhe zonjn Ademi pr t qen n krye t Bashkis …

Lexo me shume

ARTIZANT SHKODRAN DO T MBSHTETEN NGA BASHKIA

N ditn e artizanatit n Shkodr kandidatja e Partis Demokratike Voltana Ademi ka vizituar panairin i cili sht organizuar nga Bashkia Shkodr n bashkpunim me shoqatn e artizanve Shkodr. Kandidatja Ademi premton t gjith artizant se gjat mandatit t saj do t mbshtes artizanatin duke e promovuar ndrkombtarisht. Metropoli verior sht i vetmi qytet q ka nj dit t veant …

Lexo me shume

FRROKAJ BASHKBISEDIM ME ELEKTORATIN E LEZHS

E ka konsideruar nj zon t keqtrajtuar, ndaj ndrhyrjet pr ndrtimin e rrugs, eleminimin e prmbytjeve, varrezat e fshatit apo problemet sociale t fshatit Barbulloj n Lezh do t mund t marrin zgjidhje duke votuar ndryshimin e madh, q pr kandidatin e djatht pr Lezhn Fran Frrokaj emrtohet n kto zgjedhje me pun dhe dinjitet. Zhgnjimin pr mosmbajtjen e premtimeve …

Lexo me shume

KRYEMINISTRI RAMA N MBSHTETJE T GJOK LLESHIT

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar n Vau Dejs nj takim n mbshtetje t kandidatit Gjok Lleshi. Kryeministri Rama, gjat fjals para t pranishmve, ka garantuar pr mbshtetjen e qeveris s tij me fitimin e ksaj bashkie nga kandidati Gjok Lleshi. Vet kandidati Lleshi, ka vn theksin n frymn e krijuar, ku t majt e t djatht po punojn pr t …

Lexo me shume

DEKLARAT PR SHTYP E KRYETARIT T PARTIS DEMOKRATIKE SHKODR, Z. RAMIZ OBAJ

Dje, Edi Rama dhe Ilir Meta e mbylln turpshm fushatn elektorale n Shkodr. As 5 mij lekshat e shprndar para Kishs s Fretnve (sa kan detyruar edhe priftin t ndrpres meshn dhe t largoj rrogtart e LSI-s e t PS-s nga aty), as dhjetra e dhjetra autobuz t ardhur nga rrethe t ndryshme t vendit, nuk i kan ndihmuar n …

Lexo me shume

MITING N DAJ, I PRANISHM EDHE LULZIM BASHA

Oferta e Partis Demokratike sht mbshtetja n bujqsi, investime n argjinatura pr t evituar prmbytjet si dhe ujsjellesi pr fshatrat e komuns Daj. Ky ka qen premtimi q kandidatja Voltana Ademi ka dhn n prani t kryetarit t Partis Demokratike Lulzim Basha gjat mitingut t zhvilluar n komunn e Dajit. Kryetari i Partis Demokratike Lulzim Basha u beri thirrje jo …

Lexo me shume

AGRON ELA TAKIM N RAJONIN NR 1

Ka qen e veant pritja e rezervuar pr deputetin e Lvizjes Socialiste pr Integrim Agron ela dhe stafin e tij t puns nga mbshtetsit e ksaj force politike n rajonin 1. N pranin e qindra mbshtetsve, deputeti ela bri edhe prezantimin zyrtar t 4 kandidatve pr kshillin bashkiak, Viorensin Sinani, Elira Sukroja, Artion Qamili dhe Enejda Vadahi. Duke folur prpara …

Lexo me shume

PREMTIMET E KOKAJT, BHEN REALITET!

Premtimet e dhna nga kandidati i Partis Demokratike n bashkin e Malsise s Madhe, Anton Kokaj kan nisur t kthehen n realitet. Rruga e fshatit Fund-Brij n komunn e Gruemirs ka nisur t rikonstruktohet pas premtimit t br nga kandidati Kokaj vetm pak dit m par gjat takimit me banort e ksaj zone. Kjo rrug prej 12 vitesh ishte ln …

Lexo me shume